Автор Тема: Пътнически Y Вагони на DR , производство на TILLIG (Sachsen modelle)  (Прочетена 4635 пъти)

spas_tf

  • Trade Count: (5)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 303
  • Рейтинг: 42
  • HO Епоха V -VI София
    • www.smilenov.eu
Здравейте!
Тук искам да представя 2 броя вагона на Tillig.
Попаднаха при мен поради причината ,че трябва да бъдат осветени. Реших обаче да им спретнем едно кратко REVIEW.
Вагоните са епоха 4 на DR. Тип "Y"
Снабдени са ККК (Kurz Кuplung Kinematik)
4 осни
Обзаведени
Приготвени са за осветление , но само на пръв поглед. Ще се наложи да се правят специално за този модел токоснемащи пластини поради някой особености на талигите. (Това както и чертежите на тези пластини по-натам  :) )
Друг малък недостатък е този ,че Tillig вместо стъкла на габаритните светлини боядисват по една червена точка. Но това се оправя с внимателно пробиване и монтиране на червени светодиоди.
Ходовите качества на модела са доста добри. Стои стабилно на релсовият път. Движи се тихо и гладко.
Като цяло модела е доста добре изпълнен с малките забележки за талигите и габаритите.
По шестобалната система му давам оценка 4,50 
Ето и снимков материял:




















XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Случайно да имаш идея откъде могат да се намерят супертънки проводници за осветление?Ама да са по-тънки от жило на IDE кабел.  ???

spas_tf

  • Trade Count: (5)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 303
  • Рейтинг: 42
  • HO Епоха V -VI София
    • www.smilenov.eu
Малки бобинки от стари електроуреди.Поне аз съм намирал там  :)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Да ,ама са само с лаково покритие,а аз търся с някаква оплетка.Едно време имах една макаричка с проводник за феритни антени,беше с някакви нишки-синички,изолиран.Супертънък кабел,ти казвам,ама услужих на някого,не помня на кой и тоз мискинин не ми я върна. :-\
Та нещо такова ми трябва,за мене лаковото покритие не е много надеждно.  ::)

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Ицо, в кабел от слушалки с микрофон за PC, също така мисля, че в кабела от "мишка" има много тънки изолирани проводници

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
А,виж,това с мишока е идея!Благодаря Васко,ще разбридам една мишка от старите,дето са с топки  ;D ;D ;D още утре.  ;)

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: XRISTO link=topic=894.msg11671#msg11671 date=1224531776
дето са с топки  ;D ;D ;D още утре.  ;)
Ице ,само леко с топкитеее ;D ;D,да ги не повредиш..