Автор Тема: Дискусия относно името на клубa.  (Прочетена 38890 пъти)

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Дискусия относно името на клубa.
« Отговор #75 -: 12 Ноември 2008, 17:00:54 »

ми..явно не върви 'клуб софийски траверси"...например:(
« Последна редакция: 12 Ноември 2008, 17:15:45 от Adrian »

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: Дискусия относно името на клубa.
« Отговор #76 -: 12 Ноември 2008, 17:39:52 »
Цитат на: Adrian link=topic=898.msg12777#msg12777 date=1226502054

ми..явно не върви 'клуб софийски траверси"...например:(

и индианско име не върви - има един Ицо дето магазина му за хеви-металистични пособия се казва "Железния Кон"  ::)

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re: Дискусия относно името на клубa.
« Отговор #77 -: 13 Ноември 2008, 06:22:31 »
а как ви звучи Клуб "ЗЛАТНАТА РЕЛСА ПРИ БЕЖОВИЯ КРАМПОН"
« Последна редакция: 13 Ноември 2008, 09:23:22 от Gervasii »

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Дискусия относно името на клубa.
« Отговор #78 -: 13 Ноември 2008, 08:35:53 »
Във всички нормални държави имената са изписани на съответния език, мисля, че не е нужно да се накланяме чак толкова към английския.
Това е моето скромно мнение :)

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1703
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re: Дискусия относно името на клубa.
« Отговор #79 -: 13 Ноември 2008, 12:55:52 »
Подкрепям мнението на widowmaker! Също съм притив всякакви англоезични заглавия. Англичаните да научат български. Аз не съм длъжен да им знам езика!  >:(

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Дискусия относно името на клубa.
« Отговор #80 -: 13 Ноември 2008, 13:00:42 »


брех , като ви гледам англоезичните никове ... :o ;D

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Дискусия относно името на клубa.
« Отговор #81 -: 13 Ноември 2008, 13:51:17 »
Бре хора , писна ми да обяснявам от една седмица , че и повече !!!
 >:( >:( >:(
Вие бутон "непрочетени публикаций " нямате ли !?!?!?!?!?!Ако го ползвате , и четете подред , отдавна да сте спрели да пишете безмислени постове...
Що за тъпизми - от сума ти време е уточнено един път за винаги , че
ИМЕТО НА КЛУБА ЩЕ СИ Е БЪЛГАРСКО И ЩЕ СЕ ПИШЕ НА КИРИЛИЦА!!!
Четете преди да коментирате , щото така само себе си излагате , че въобще не сте в час!!!
Та и в анкетата името с латиница никой не е гласувал , включително и този който го предложи...
За какво са тези безмислени постове?
 >:( >:( >:( >:(
...щъкат тука разни по коловозите...

NoHaB

  • Trade Count: (7)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 260
  • Рейтинг: 11
  • N-Scale-Плевен-Стремеж към 5-та и 6-та епоха...
Re: Дискусия относно името на клубa.
« Отговор #82 -: 13 Ноември 2008, 21:53:31 »
Цитат на: muncho link=topic=898.msg11670#msg11670 date=1224531757
Национален клуб на българските жп моделисти - "Railway Passion".

ЗА


+2 Гласа

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Дискусия относно името на клубa.
« Отговор #83 -: 14 Ноември 2008, 11:01:47 »
Паце, не знам какво пишеш, ама като гледам предния пост и ми става ясно, че пак сме доникъде.. .Yaku bulgarsko!  :o

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Дискусия относно името на клубa.
« Отговор #84 -: 14 Ноември 2008, 11:12:48 »


Братлета , спокойно бре , това е най-малкото , с което ще се сблъскаме :) хах , бих казал , че това е само началото.
Така че - заредете се с търпение , или просто един да каже :

Казваме се така "..." , събираме по толкова пари ... и действаме

всичко друго е...игра с публиката.

Вижте , че всякаква активност по клубния въпрос умря.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re: Дискусия относно името на клубa.
« Отговор #85 -: 14 Ноември 2008, 11:49:59 »
Нищо не е умряло - с бачо ви Пацо се потиме над бъдещия устав като глист на буца! И скоро ще го изтипосаме за обсъждане. Къ мисилите, къ?! ;) А след като го приемем като работен вариант, трябва да помислим вече и за регистрацията, щото туй следва, а това колко работа е, не е истина. ;)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Дискусия относно името на клубa.
« Отговор #86 -: 14 Ноември 2008, 11:54:27 »
Цитат на: NoHaB link=topic=898.msg12904#msg12904 date=1226606011
Цитат на: muncho link=topic=898.msg11670#msg11670 date=1224531757
Национален клуб на българските жп моделисти - "Railway Passion".

ЗА


+2 Гласа

Ти къде в анкетата видя това име бре хаймана ? ...че и два гласа си дал... къде си ги дал ?На кой ? Сигурно на баба ти от Мексико!!!

Цитат на: Best Ripper link=topic=898.msg12918#msg12918 date=1226653307
Паце, не знам какво пишеш, ама като гледам предния пост и ми става ясно, че пак сме доникъде.. .Yaku bulgarsko!  :o

Я като си толкова за българското , преведи ми какво означава ника ти?

И въобще брат Адри най-точно го каза :

Цитат на: Adrian link=topic=898.msg12860#msg12860 date=1226574042


брех , като ви гледам англоезичните никове ... :o ;D

Тръгнали сме клуб да правим , ама нещо изначално не ни достига ...на кой култура , на кой четене , на някой съсредоточаване , друг пък не спира да мели общи заучени фрази , на трети правописа му куца ...
Що се не стегнете малко , и ако наистина ви интересува клуба , спрете да бръщолевите глупости в които се замазват действителните обсъждания .

Брат Адри ме кара да се замислям за тъмната моделистка душа - тук май принципа е ," като не искам да помогна , що пък да не им преча!?!!...кво от това?"....

Е сега изясни ли ви се  драги модератори , защо исках раздела по обсъжданията на клуба , устава и неговите възникващи въпроси , да бъдат заключени отделно ?  >:(

Така поне щяха да внимават какво ново се обсъжда и да го четат внимателно , щото щяха да се логват допълнително ако искат да четат и да обсъждат сериозно...

Оставяйки тази важна за мнозина тема на свободен достъп , на практика си навлекохте изказвания и от хора които никога не са искали , и няма и да искат да има такъв клуб , та камо ли да влезнат в него...но това не им пречи да се включват със своите хумористично-саркастични забележки...

Нека да ви е за обеца на ухото!!! Това ви е криво разбраната демокрация !!!
"Ние нямаме тайни , ние искаме всички да се включат , ние показваме ,че сме добронамерени към всички хобисти , ние ....блаблабла..." ама въобще не отчетохте ,че българите разбираме демокрацията като свободия...
Ето ви резултата , като чакам да ми отговорите - смятате ли че всички включващи се в обсъжданията с конструктивни или не , предложения , всъщност истински ги интересува основаването на клуб?


« Последна редакция: 14 Ноември 2008, 11:56:49 от pach »

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re: Дискусия относно името на клубa.
« Отговор #87 -: 14 Ноември 2008, 12:09:25 »
Това е твое мнение, от което аз се разграничавам и категорично не споделям. За да направиш такава организация не е достатъчно само да хокаш, а да проявиш такт, търпение, дипломатичност и т.н. На всички ни беше ясно, че подкрепата ще е в повечето случаи само морална и малко хора ще са ядрото на промяната. Ама пък постоянно това да се натяква е прекалено!
Естествено, че ще е видно обсъждането - не правим клуб за двама човека, а за всички и същите тези всички трябва да знаят какво се случва, за да се включат в последствие в техния клуб, а не в този на онези двама, дето са се самоопределили като "по по най". И това е твърда позиция на всички членове на екипа ни и няма да се промени независимо дали се харесва на някой или не. Естествено, че ще има плява в мненията - това е следствие от свободата за изразяване на същите тези мнения.
Изкушавам се да продължа разсъжденията си, но ще спра до тук, за да не навлизаме отново в излишна полемика, пък и да не, както се изрази Пламен, мела общи заучени фрази, каквито, изглежда, пиша, защото адресатът на този текст съм недвусмислено аз.
:(
« Последна редакция: 14 Ноември 2008, 13:42:15 от Vlado »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Дискусия относно името на клубa.
« Отговор #88 -: 14 Ноември 2008, 14:40:41 »

Каква морална подкрепа?!?!?!?!?(ние сами си викаме ура)
Каква промяна (и на какво)!?!?!?(революцията свърши отдавна)
Онези двама дето са се определили "по по най" нямат място сред нас , те си имат елит в който да си се самоопределят и въобще не ги интересуваме.
По въпроса за плявата , като ти е в градината с доматите , я скубеш , а тук във форума - опааа , демокрация! То и демокрацията ни нещо не е наред . Когато четем плявата - мълчим (без мен) , когато някой се опитва поне да ограничи плявата , скачаме !?!?!?!

Да , вярно е - правим клуб за всички:
- и за моделисти .
- и за колекционери .
- и за  макетисти .
- и за модулисти .
- и за историци.
-......................
-......................
-.....................
- и за всички останали които подкрепят идеята не само морално ...

Ама защо трябва да се правят достояние обсъжданията от работилницата , а не се покаже крайният резултат и да се рече едно просто - "заповядайте , добре сте дошли" .
Тая показност някой ден ще ни струва скъпо...Владо ти казваш по въпроса за устава , че сега е момента да внимаваме какво залагаме в бъдещето на тоя клуб . Ами съгласен съм , но това не се отнася само до устава , ами и до всичко свързано с този клуб - минало , настояще и бъдеще.А тук в момента се прави бъдещото- минало на този клуб...

Когато отиваш в ресторант (разбирай клуба) винаги предварително си го проучил (поразпитал си приятелите които са го посетили).
Сядаш и четеш менюто (разбирай устава) и не те интересува какво става в кухнята (разбирай обсъжданията тук) , дали готвача е нахокал помощника си , нито пък дали сервитьорката оказва морална подкрепа на любовницата на шефа си , ами единственото което те интересува е дали ще си доволен от предложеното в това меню (устав) при тази обстановка (клуба) и ако ти харесва , просто оставаш , правиш си хубавото и плащаш...ако си  пък супер доволен (заангажиран в клуба) оставяш и хубав бакшиш (правиш още нещо за клуба - освен моралнато "ура") .
Всичко е достатъчно простичко в крайна сметка.

Цитат на: Vlado link=topic=898.msg12927#msg12927 date=1226657365
Това е твое мнение, от което аз се разграничавам и категорично не споделям. За да направиш такава организация не е достатъчно само да хокаш, а да проявиш такт, търпение, дипломатичност и т.н. На всички ни беше ясно, че подкрепата ще е в повечето случаи само морална и малко хора ще са ядрото на промяната. Ама пък постоянно това да се натяква е прекалено!
Естествено, че ще е видно обсъждането - не правим клуб за двама човека, а за всички и същите тези всички трябва да знаят какво се случва, за да се включат в последствие в техния клуб, а не в този на онези двама, дето са се самоопределили като "по по най". И това е твърда позиция на всички членове на екипа ни и няма да се промени независимо дали се харесва на някой или не. Естествено, че ще има плява в мненията - това е следствие от свободата за изразяване на същите тези мнения.
Изкушавам се да продължа разсъжденията си, но ще спра до тук, за да не навлизаме отново в излишна полемика, пък и да не, както се изрази Пламен, мела общи заучени фрази, каквито, изглежда, пиша, защото адресатът на този текст съм недвусмислено аз.
:(


----------------------------

Аз също се разграничавам с дебела черта от горният цитат!!!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Дискусия относно името на клубa.
« Отговор #89 -: 14 Ноември 2008, 14:42:51 »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D