Автор Тема: Дискусия относно името на клубa.  (Прочетена 38378 пъти)

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 618
  • Красотата е в детайла!
Re: Дискусия относно името на клубa.
« Отговор #90 -: 14 Ноември 2008, 15:38:19 »
Така де и затова дай да си създадем нещо за нас си, дай да се затворим в себе си и да се самопровъзгласим за всезнаещи и всеможещи и да обявим нашата воля за воля на всички! Много удобно няма що! От клуб за всички ще се превърнем още в зародиш в клуб на малцина, пък останалите ако им харесва, да идват, ако не, да си гледат работата. Пламене, не това е идеята, но изглежда ти не можеш да разбереш този факт и упорито защитаваш недемократичната си, едностранчива и дори егоистична теза. Слава Богу, никой не споделя погрешните ти залитания, иначе клубът е обречен преди да е възникнал. Водиш енергично твоя си борба, но в погрешна посока. И аз няма да ти помогна в тези ти усилия, уверявам те! :(

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Дискусия относно името на клубa.
« Отговор #91 -: 14 Ноември 2008, 15:59:31 »
pach, много съжЕлявам, ама не виждам какво смесваш съвсем различни неща. Какво значение има моя ник /или на който и да е/ с името на клуба и сайта????  >:(  Като сте се захванали със зъби и нокти за тоя "Клуб на българските железопътни моделисти "Railway passion" - пейшънствайте...Повече няма какво да пиша, казах каквото има.. Който иска и може, ще ме разбере... Повече няма да взимам думата, освен ако не ми дойде на ум някакво друго, НОВО приемливо име за клуба...

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Дискусия относно името на клубa.
« Отговор #92 -: 14 Ноември 2008, 16:41:37 »
Владо , не знам някой да се е провъзгласил за всемогъщ и всеможещ тук.Аз и друг път съм те питал - ти под леглото вечер поглеждаш ли?
Нито пък обявявам нашата воля за такава на всички.Това го направи един твой колега от Пловдив - да не би да ви е нещо като общ определител , тези ви мисли?
Колкото до клуб на малцина - явно ти си голям мераклия за такъв , защото аз съм изяснил за Ен-ти път само два поста по-горе моето виждане за такъв клуб

Цитат на: pach link=topic=898.msg12940#msg12940 date=1226666441

Да , вярно е - правим клуб за всички:
- и за моделисти .
- и за колекционери .
- и за  макетисти .
- и за модулисти .
- и за историци.
-......................
-......................
-.....................
- и за всички останали които подкрепят идеята не само морално ...


И не е необходимо точно ти (включилият се в движение поради заетост) да ми обясняваш идеята на този клуб.
Ако на горното ми определение за клуб на теб ти звучи недемократично , едностранчиво и егоистично (както го описваш) май въобще не си в час , за кой клуб става въпрос тук.
Слава богу но това не са грешни залитания в очите на никой освен теб.Явно или са ти поставени някакви задачи от себеподобни , или ти самият гониш някакви странични интереси покрай този клуб.
По друг начин не бих могъл да си обясня , как под формата на благовидност , всъщност постоянно спъваш работата по клуба , а на последък и по - конкретиката на устава.
Не е вярно ,че се пънеме по новият (стар) устав - ти просто ми прати с копи  и пейст всъщност точният текст на закона , като разкара излишните членове и останалото преномерира.
Когато те попитах за конкретни неща , ми написа , че така си ги видял в други подобни устави , но не можа да ми обясниш защо са приложими и за нашият документ.
Всъщност нямаш обяснение , тъй като въобще не желаеш да влезнеш в ''духа на идеята за този клуб" , не влизаш в излишно замисляне по конкретни въпроси , и точно тук заподозря , че си визиран в моето мнение.
Хронологията на работата по устава накратко:
събота следобет на първата жива среща по устава
- Ама не си ли получил пощата с мойте файлове!?  :o - аз още в четвъртък ти ги пуснах.
Файловете ги получих чак във вторник , когато наистина бяха пуснати.
В четвъртък ти ги върнах с коментари в три цвята изразяващи моето мнение.
В петък някой неща бяха обработени от теб (но най-фрапантните разминавания) всъщност бяха и доразширени , с намеците че не е сигурно така и трябва да се консултиращ с колеги (пък дори и тяхният съвет не усвояваш - да го направиш максимални близко до подобни на сродни клубове).
И от понеделник насам когато сутринта ти пуснах новите уточнявания по файла с устава , седим въртим палци и чакаме да се включиш със вещо мнение - ама ти се включи единствено в биенето на тъпана с изказвания от рода , пънем се да направим устава.
От много пънене , накрая май ще се оакаме - което е целта на доста повече хора (в това число май си и ти!?) отколкото са хората които искат да направим клуб.
-------------------------------------
Уважаеми Best Ripper , питам също като Адри , като си борец за чистотата на родният език и името на клуба да е на български , защо  ника ти е на чужд език , или поне да ми го преведеш , да знам какво значи защото не е на български и нищо не отбирам.
Явно не четеш внимателно , защото никой от работещите по учредяването на клуба не се е хванал за конкретно име , единственото което и в твое присъствие в онази събота уточнихме , е че ще си е българско име на кирилица !!!
И точно защото само това конкретно имахме свършено , пуснах анкетата - да си избирим име по най-демократичният начин.Дори допуснах и име на латиница (правописна грешка от моя страна) от мерак същата тази анкета да е максимално обхватна ..
Някъде да четеш в анкетата или в мои изказвания сега това име за което пишеш ти -  "Клуб на българските железопътни моделисти Railway passion'' !?!?!?!?
Не ми слагай чужди думи в устата - името за което съм гласувал в анкетата поне фигурира там , докато това тук май само определен кръг хора го виждате и постоянно ни връщате към него.



zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re: Дискусия относно името на клубa.
« Отговор #93 -: 14 Ноември 2008, 16:59:29 »
Момци, не така де. Нещата почват да излизат извън контрол, малко. Нормално е не всеки да е максимално ангажиран с идеята за клуба, нормално е и да има спорове, но взаимните обвинения на помагат за нищо. Да процеса по формирането на клуба тече от доста време, самия аз в един момент участвах доколко мога активно, а напоследък съм почти само зрител, просто щото не ми остава време. Айде да изчакаме да приключат анкетите, да видим какво е гласуването и все си мислия, че ще можем да продължим напред.
Не мисля, че някой спъва работата умишлено или просто от проклетия.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Дискусия относно името на клубa.
« Отговор #94 -: 14 Ноември 2008, 17:07:59 »
Цитат на: pach link=topic=898.msg12940#msg12940 date=1226666441

Да , вярно е - правим клуб за всички:
- и за моделисти .
- и за колекционери .
- и за  макетисти .
- и за модулисти .
- и за историци.
-.и за Best Ripper
-.и за Владо
-.....................
- и за всички останали които подкрепят идеята не само морално ...


Чакаме резултатите от анкетите , и хората да влезнат в час...
 ;D ;D ;D ;D ;D
Когато ми приписват чужди думи и грехове , трябва да изпусна парата под някаква свободна форма на мястото на което си е.
Да ме прощават админите ако съм заразил темата с мойте изказвания!
 :-X

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 618
  • Красотата е в детайла!
Re: Дискусия относно името на клубa.
« Отговор #95 -: 14 Ноември 2008, 17:24:47 »
Брях да му се невиди! Пламене, що ми се струва, че си срещу всички или моята заета от конспирации душичка, гледайки под леглото, вижда призраци, а?! Я гледай, брях, брях! Именно тежкият ти характер и премногото ти фикс идеи и нетърпимост към чуждото мнение погубват направеното досега относно устава, името, членовете и тям подобни, свързани с клуба, а не нещо друго. Хванал си се като удавник за сламка в твоите позиции и като чуеш нещо различно истериите започват. Това се видя добре и на срещата ни при Жоро преди известно време. Затова и когато обсъждахме устава на лична подложи под съмнение цели институти на правото с простичките думички "ами това не го знам, значи го няма" или "в частна полза" ми звучи гадно, махни го". Добре че не организираме клуб на лекарите, че тежко и горко на пациентиte с такива "спецове" като теб тогава...
И понеже ситуацията излезе извън контрол, а аз за първи път не искам да спра, дори и заради хобито, защото не мога да мълча пред човек, който под задръжки има предвид обиди и сквернословия, преставам да отговарям на откровените заяждания на Пач и го игнорирам като потребител. И тъй като това ми желание влиза в противоречие със задълженията ми на модератор във форума, съблюдаващ за реда и спокойствието на всички участници в него, ще обсъдя ситуацията с останалите колеги, за да не допуснем лично отношение или пристрастие към който и да е форумист.
Благодаря за вниманието!
:( 
« Последна редакция: 14 Ноември 2008, 17:54:50 от Vlado »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Дискусия относно името на клубa.
« Отговор #96 -: 14 Ноември 2008, 19:49:41 »


Излишни нерви , Пламене :)

Спокойно преди гола , приятел ;)

Владе , успокой се , Пламен често 'прегаря' , но е чудесен човек , който определено милее.

Моят безобиден базик с нковете си има корен . Цял живот са ни натискали да пеем на английски , щото ' рокът се пеел на английски ' , цял живот учихме руски та и до ден днешен като ми додат руснаци без да искам се опитвам да им говоря на руски...както и да е , аз съм спокоен и съвестта ми е чиста , защото бандата остана БЪЛГАРСКА. Винаги съм се учудвал защо хората , като си избират ник , слагат най-вече нещо чуждоезично . На мен ми е смешно това...но това не влияе на уважението ми към колега по форум.Просто това чуждопоклоничество е много дълбоко инфилтрирано, трудно ще се изкорени.Хех , казвайте се както искате , разбира се ... това да ни е дерт ;)

Ще има голям педагогически ефект този клуб , влияние ? - ще има деца , младежи , които се изграждат , добиват привички , дисциплина , добиват вкусове , ценностна с-ма...трябва да сме истински българи , във всяка една частица от съществуването си.
И в името. Това е кристално ясно.

Изнервянето идва не от проточването на дебатите , а по-скоро чисто демократичната основа - всеки да си каже мнението . Да , но ...няма да стане така.Мненията са много и ако всеки си мисли ,че неговото е най-тежко - дълго време ни предстои да си играем на оратори. Предвид на сложната порода 'жп-моделист' ще настане страхотно оплитане.

Никак не обичам прекалената демокрация. Трябва да има Един , който да ръководи. И като каже йог - правим го.

to be continue...

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re: Дискусия относно името на клубa.
« Отговор #97 -: 14 Ноември 2008, 21:25:56 »
подкрепям Адри и нека преспим. според мен винаги личното избоява но силата според мен е да владееш това чуство. ценното според мен е всички поне тук да сме малко или много приятели които споделят общи мераци. а както се казва от китйците повече са мераклиите.

Coltrane

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Дискусия относно името на клубa.
« Отговор #98 -: 14 Ноември 2008, 21:51:58 »
Напълно споделям мнението на Адриан. Нека всеки защитава позицията си, но да се старае да бъде тактичен. Освен това, явно темата няма скоро да бъде приключена.
.... ами взех и да се замислям за ник-а си... дали пък да не го преведа? :-\
Апропо - долу Либералните Гниди! :)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Дискусия относно името на клубa.
« Отговор #99 -: 17 Ноември 2008, 09:31:42 »
Владо въпреки ,че ме "игнорираш" като потребител , аз се чувствам задължен да ти отговоря.Това право никой не би могъл да ми го отнеме.Аз съм срещу всички само в твоите очи.
Да може и да е фикс идея най-после (след двадесет години дебати ) да направим клуб . Много хора които са моделисти от преди твоето раждане , вече добиха вярата , че клуб на железопътните моделисти ще има , така че твойте спънки които правиш , са напразна загуба на време.Ти си този който погубва тази идея с предизвиканите или не , твой действия досега.Съжалявам , но аз нямам намерение да правим клуб за нашите внуци - искам го за нас в реално време , в днешни дни.
Сам изпусна възможността да се включиш в това начало , поради несериозното ти отношение към идеята.Имаше възможност цели два месеца  и никой не ти е виновен , че не вярваше , а слушаше съветниците си .
Но слава богу идеята се разви и потръгна и без твоята намеса . Това  те принуди да се включиш в движение (въпреки твойте твърдения  ,че сега почваме) , но ние сме доста напред и няма да се връщаме назад.Още преди срещата за юбилея на форума , отправих поне два призива към специалистите по право от форума да се включат и да помогнат с компетентното си мнение , заради единият дори юбилея бе направен от 16 часа (това бе твойто обяснение) но той не дойде.
Другият бе ти ! Сигурен съм ,че си чел мойте предложения към вас двамата ,темите все още не са изтрити от този форум ,  но не се включи.Фактите говорят сами...Защо само ти си знаеш.
Колегата ти се опита да ни разцепи с колегите си по град , но и това не успя.И там също има достатъчно зряли и умни хора които истински искат такъв клуб да има.Както и в другите градове...
Стари моделисти се учудваха ,че клуб ще правим и ме предупреждаваха за "подводните камъни" , но най-малко съм очаквал такива като теб да ме спират по пътя.За това се и хванах и направих първоначалните изходни файлове , от които всъщност и почнаха конкретните обсъждания.
По въпроса за тези обсъждания.
На първата ни официално обявено среща на живо (нали не си мислиш , че предварителни срещи и разговори не са текли), която за малко не се провали , пак по твое предложение за отлагане (тогава го  приех като шега , но ти май сериозно си го искал...) , всъщност захванахме дебати като началото на края на обсъжданията по устава.
Там освен всичко останало , имахме желание ти да провериш конкретиката по някой недоизгладени точки .Ти пое ангажимента , но после когато ти писах коментарите на твойта преработка на закона в устав (поне да бе сменил някой точки...) се оказа ,че дори не си спомняш за тези ангажименти!
"Истерията" на срещата в събота бе предизвикана от желанието ти , ако има равен брой гласове в Клубният съвет ,президента на клуба да взима окончателното решение . Това според мен е на една крачка от еднолично управление , само дето ние правим сдружение с идеална цел , а не едноличен търговец (примерно).
За това настоях президента ,да не взима окончателно решение , а да гласува с два гласа за една от двете противоположни тези , които са изравнили гласовете си преди това . Тези два гласа го задължават да взима окончателното решение по спорещите тези , а не да има възможност да налага трето решение (негово си) , което би могъл да направи ако бяхме оставили записа в устава - "окончателното решение взима президента".
Ти упорито се опитваше да ме прекъснеш , да не би да изясня позицията си и ти обещавам ,че всеки път когато видя извращение в бъдещият клуб да реагирам по индентичен начин.Пък нека на теб да ти звучи като истерия.
Ние еднолична диктатура няма да правим , който и да е бъдещият президент на клуба , и това трябва да ти е станало ясно.
С теб или без теб клуб ще има , ти си решаваш дали искаш да си в него или не...
Смятам за напред и аз също да те игнорирам (както се наложи да направя с твоя колега от Пловдив) , но те уверявам ,че вратата е все още отворена и си добре дошъл при нас , стига истински да те интересува основаването на клуб на железопътните моделисти.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 618
  • Красотата е в детайла!
Re: Дискусия относно името на клубa.
« Отговор #100 -: 17 Ноември 2008, 09:58:34 »
Пламене, само се моля всички тези опити да манипулираш хората да не успеят. А ако все пак успеят, няма да преча на никой. Хобито е за разтуха, а в последно време втората дума я няма. Ама какво ли разбирам аз, нали ти си двигателят, ти си мъдрият, ти си умният. Тежко и горко...
Ето какво ще направя: Утре или в други ден ще пусна устава за разглеждане. Който иска да го приема, който иска да не. Отворен е за дискусии. Твърдя, че създадох нещо добро, юридически издържано, елегантно като стил и смисъл, но на никой няма да го натяквам. Мнозинството ще реши! А понеже виждам, че преча на нечии амбиции, нямам намерение повече да се бутам. Дерзай, Пламене, успех! Мераците ти засега се увенчават с успех. Дано е за добро! И съветът ми е добре да се подготвиш за регистрацията в съда, защото съдията не съм аз, а трето независимо лице и бая ще играе с червения химикал ако уставът остане в твоята редакция. Ама нали разбираш и от право! Ще се справиш! Успех!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Дискусия относно името на клубa.
« Отговор #101 -: 17 Ноември 2008, 10:08:45 »
Уф , нали нямам опит , та се оказа ... че анкетата за името на клуба ще приключи всъщност утре.
На останалите анкети резултата вече е ясен (може да го видите ).
Радвам се ,че и на този етап стигнахме до решения които ще се опитат да задоволят всички.
Така или иначе , до провеждането на първото (учредително събрание) темите които третират анкетите може да се считат за отворени.Всеки има право да ги оглежда и коментира , може пък нещо да не сме видяли .. или да се роди по-хубаво решение .
Предложения ще се приемат и на учредителното събрание , което (както ще е и по устав) има окончателната дума.
Анкетите бяха да ни покажат къде сме в своите виждания спрямо тези на колегите си!
 ;D

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Дискусия относно името на клубa.
« Отговор #102 -: 05 Октомври 2009, 09:50:28 »
И така - учредителете на Клуба единодушно приеха клубът да се нарича,

"Клуб железопътен моделизъм - България"

Дискусият приключи с този резултат и темата може да се заключи и премине в архив.
« Последна редакция: 05 Октомври 2009, 12:03:02 от zazo »