Клуб "Железопътен моделизъм - България" | Club railway modelling - Bulgaria > Клуб железопътен моделизъм - България | Club railway modelling - Bulgaria

Дискусия относно целите на клубa.

(1/5) > >>

EMPEROR:

ЦЕЛИ:
 - Популяризиране на хобито и привличане на нови членове
 - Развитие на клубен макет на Фремо принцип
 - Организиране на демонстрационни изложения
 - Клубно помещение за лична употреба и/или изложения + работна база
 - Формиране на регионални клубове под общо име и с обща цел!
 - История на българските железници



Нещата са далеч от окончателни, но ето че поставихме основите. Ще помоля всеки участвал във вчерашната дискусия, както и тези които по един или друг начин имат или искат да имат отношение към този клуб, да дадат своето мнение и/или предложения. Критиките също са добре дошли, но нека това не се превърне в поредният конфликт, защото пред нас са общите цели на клуба и ще успеем само и единствено, когато има мир, разбирателство и компромиси. В момента в който темата тръгне в грешната посока, ще бъда принуден да я заключа. Надявам се да подходите сериозно и без излични дразги и препирни да изработим ЗАЕДНО плана за развитието на клубът.
Благодаря Ви за вниманието!
С уважение,
Екипът на Railway Passion

pach:
Въпрос на приоритет - аз виждам първо клубно помещение , едва след това организиране не демонстрации и изложби ...Все пак някъде трябва да ги съберем , па макар и на пробен "пуск" , а не на место да се прогонват стиковки и тем подобни уточнения...
Много важна  цел , която не виждам да сте се сетили събиране и документиране на Българска история на железниците...Да не забравяме , че хората преди нас вече са на възраст , и ние на там вървим , пък ако сега изпуснем момента , потомците ще се чудят дали сме имали въобще железници.
Пример - в продажби , ZAZO продава/разменя вагони , а аз питам такива дали сме имали и ние ...
Друг пример - издирвам какви са били цветовете на първата ни парна мотриса от GANZ - и за сега има откъслечни данни , включително съм по-следите на една пощенска цветна картичка - защо да не е в архива достъпна за клубистите (ако я "хвана" де...) и т.н.
Ако си имаме клубен архив , то задължително едно от направленията в него трябва да е история на българският принос в железниците.Това си е мое мнение...?

martzaro:
Много добре Пач обаче такива като мене дето не разбират и грам от БГ железници какво че допринесат за тази ти идея....мога само да се изложа или да объркам нещо :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ мене ме бива само за конструкции и моделни сгради и то ако съм на кеф, ама от влакове нищо не ми разбира главата.

refil:

--- Цитат на: martzaro link=topic=899.msg11653#msg11653 date=1224520020 --- мене ме бива само за конструкции и моделни сгради и то ако съм на кеф, ама от влакове нищо не ми разбира главата.

--- Край на цитат ---

Ти действаш по сградите,а другите изнасят "лекции" по история на Българските железници.
Кой каквото знае и може  8) 8) 8)

toniemi:

--- Цитат на: EMPEROR link=topic=899.msg11581#msg11581 date=1224497594 ---
ЦЕЛИ:
 - Популяризиране на хобито и привличане на нови членове
 - Развитие на клубен макет на Фремо принцип
 - Организиране на демонстрационни изложения
 - Клубно помещение за лична употреба и/или изложения + работна база
 - Формиране на регионални клубове под общо име и с обща цел!





--- Край на цитат ---
за

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия