Автор Тема: Дискусия относно рекламата на клубa.  (Прочетена 14973 пъти)

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Дискусия относно рекламата на клубa.
« -: 20 Октомври 2008, 13:14:08 »

РЕКЛАМА:
 - Рекламни материали (шапки, тениски, химикалки, ключодържатели, календарчета, стикери за автомобили и т.н.)
 - Реклама в списания и/или ефира
 - Рекламни брошури
 - Реклама и/или партньорство с други клубове и производители



Нещата са далеч от окончателни, но ето че поставихме основите. Ще помоля всеки участвал във вчерашната дискусия, както и тези които по един или друг начин имат или искат да имат отношение към този клуб, да дадат своето мнение и/или предложения. Критиките също са добре дошли, но нека това не се превърне в поредният конфликт, защото пред нас са общите цели на клуба и ще успеем само и единствено, когато има мир, разбирателство и компромиси. В момента в който темата тръгне в грешната посока, ще бъда принуден да я заключа. Надявам се да подходите сериозно и без излични дразги и препирни да изработим ЗАЕДНО плана за развитието на клубът.
Благодаря Ви за вниманието!
С уважение,
Екипът на Railway Passion
« Последна редакция: 20 Октомври 2008, 13:33:08 от EMPEROR »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Дискусия относно рекламата на клубa.
« Отговор #1 -: 20 Октомври 2008, 13:48:43 »
Това с рекламите пък на мен много не ми е ясно ....за кво ни е?
Ако е за фанелки стикери и т.н.  - да ддобре , аз съм за!
Ако е за бъдещите демонстрации - о`кей , то без това не може.
Рекламата в списанията - ми някой още не ни знаят , че се събираме тук.
Но ако можем да си позволим рекламни брошури (?) аз предпочитам средствата за тях да се пренасочат за издаването на наша си книжка ,или бюлетин - списание
(тримесечник или пък годишник), или нещо от сорта - да има нещо написано на хартия в помощ на моделстите и т.н.
По въпроса за партньоство с други клубове и евентуално производители - нема лошо ,е па и я съм "за"
« Последна редакция: 20 Октомври 2008, 13:52:13 от pach »

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
  • Рейтинг: 157
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re: Дискусия относно рекламата на клубa.
« Отговор #2 -: 20 Октомври 2008, 18:11:23 »
Както знаем рекламата е вид приход. Само Ви намеквам, че ако отида в Бургас във всеки един по-голям магазин и кажа, че искам да поставя примерно за 10 дена макет на влакове гарантирам , че никой няма да ни откаже, защото ние не искаме финансиране а само площ, Ето каде се крие и тънкостта: децата идват гледат, татковците си спомнят за детството, а бабите и дядовците тичат в магазина само и само да спрат рева по бленуваното влакче. По този начин тръгва и алъш вериша, брушурки, химикалки, запалки и прочие. Помислете???
« Последна редакция: 20 Октомври 2008, 18:43:50 от TheJackal »

martzaro

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Дискусия относно рекламата на клубa.
« Отговор #3 -: 20 Октомври 2008, 19:12:14 »
Чакала е прав за татковците и децата, а как ще ни разберат е момента с тениските и надписите от фолио върху личните коли с интернет адреса 8) 8) 8) 8) 8)

staff123

  • Trade Count: (1)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 473
  • Рейтинг: 2
    • LinkedIn

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Дискусия относно рекламата на клубa.
« Отговор #5 -: 21 Октомври 2008, 08:26:06 »
Цитат на: TheJackal link=topic=900.msg11644#msg11644 date=1224515483
Както знаем рекламата е вид приход. Само Ви намеквам, че ако отида в Бургас във всеки един по-голям магазин и кажа, че искам да поставя примерно за 10 дена макет на влакове гарантирам , че никой няма да ни откаже, защото ние не искаме финансиране а само площ, Ето каде се крие и тънкостта: децата идват гледат, татковците си спомнят за детството, а бабите и дядовците тичат в магазина само и само да спрат рева по бленуваното влакче. По този начин тръгва и алъш вериша, брушурки, химикалки, запалки и прочие. Помислете???
То това добре , ама две неща за сега ни спират .
Чий макет ще поставиш в магазина?  ;D :P
И готови ли сме да посрещнем наплива от желаещи за клуба?  ;D :P
В рекламата за сега само виждам разходи за нас , и то доста големи (рекламата в радио и ТV не е евтина) а резултатите са с неясен вид.Каква ни е целта да се рекламираме на този етап?
Единствено виждам (за близкото бъдеще) ефект от рекламата - подпомагане на един от "триадата" - клуб/магазин/ и кое беше там третото.
Колкото до химикалки , запалки , тениски и тем подобни , ако са с рекламна цел , то те се подаряват.Българина не е свикнал да купува такива неща , дори и когато знае ,че парите ще са в помощ на добро дело.Справка може да ви даде и Refil - направи едни емблеми , за благородна кауза , но си купихме само тези дето , така и така събрахме пари за спонсорство , други които си купиха бяха изключително чужденци , а българите (особено на по такива постове в министерства и други държавни служби , бяха мноого разочаровани , че не им подарявахме емблемите , макар цената им да бе 7 лв - абсолютно символична в предвид разходите по производството им.
 ::)

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
  • Рейтинг: 157
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re: Дискусия относно рекламата на клубa.
« Отговор #6 -: 21 Октомври 2008, 08:47:47 »
Ми именно, като станат поне десетина модулите и се оформи някакъв смислен макет, нещата могат да потръгнат. А TV и радиата, те сами кацат като мохи на мед - това да е най малкия проблем, те се чудят с какво да си пълнят ефира , така че и 2 минути репортаж, за нас е добре дошло. А нека първо да го регистрираме клуба, мисля , че всеки който е малко или много заинтересован от нас ще прави нещо за да се рекламираме. ;)
« Последна редакция: 21 Октомври 2008, 09:07:01 от TheJackal »

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5521
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Re: Дискусия относно рекламата на клубa.
« Отговор #7 -: 21 Октомври 2008, 09:15:07 »
Аз имам уговорка с Кондаков - главният редкатор на списание "Железопътен транспорт" да му спретна една статия за Railwapassion за следващия или по-следващ брой. Разбира се, в нея няма да забравя да зачекна и темата "Национален клуб". Тъй че ето ви една реклама.  ;)

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Дискусия относно рекламата на клубa.
« Отговор #8 -: 21 Октомври 2008, 12:19:34 »
Реклама трябва да има, но на по-късен етап. От самосебе си се разбира, че първо трябва не просто да основем клуб и да намерим собствено помещение, но и да видим, да усетим, че клубът вече диша, едва тогава да мислим за възможност за приемане на нови членове. И то не защото в началото трябва да се "пазим" от тях, а защото първо трябва всичко в клуба "да се напасне" и едва тогава да се популяризираме.

Същевременно подлежи на въпрос какъв тип реклама трябва да използваме. Радио, ТВ, че дори и вестникарско каре ми се струват неподходящи за общо популяризиране на хоби. Това са реклами, които са насочени към огромен брой хора и са предназначени за продукти или услуги, които биха се търсили от голям брой хора и то нееднократно. Подобна реклама би имала смисъл само когато направим изложение - да поканим голямо количество хора да се порадват на красотите на нашето хоби, да разберат, че има и такова нещо. И тук трябва да се има предвид наистина, че разните телевизии може и да се заинтересуват от едно наше изложение, но ще дойдат да снимат в първия ден, вечерта ще излезе репортажът и бихме могли да очакваме повече посетители едва на втория ден, така чепървите изложения би било добре да се планират за поне два или три дни (зная, заети сме всички, аз също, но рекламен клип по телевизията ще ни изяде членския внос за пет години напред). Тук виждам ролята и на отпечатването на малки брошури с кратко инфо, с адрес, контакти, които да се раздават на посетителите в рамките на едно изложение. Пръскането на листовки по пощенски кутии също не го намирам за целесъобразно. Тук има място и рекламата по тениски, шапки и прочее.

За обща реклама, която има за цел да ни представи като цяло по-подходящи биха били рекламни карета в специализирани списания, които ще са по-евтини и ще са насочени към конкретна група от хора или т.нар. таргет-група.

Така че по отношение на рекламирането съм ЗА но при много внимателния подбор на типа и времето на различните форми за реклама

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Дискусия относно рекламата на клубa.
« Отговор #9 -: 21 Октомври 2008, 12:36:34 »
Цитат на: Maktub link=topic=900.msg11746#msg11746 date=1224580774
Реклама трябва да има, но на по-късен етап. От самосебе си се разбира, че първо трябва не просто да основем клуб и да намерим собствено помещение, но и да видим, да усетим, че клубът вече диша, едва тогава да мислим за възможност за приемане на нови членове. И то не защото в началото трябва да се "пазим" от тях, а защото първо трябва всичко в клуба "да се напасне" и едва тогава да се популяризираме.

Същевременно подлежи на въпрос какъв тип реклама трябва да използваме. Радио, ТВ, че дори и вестникарско каре ми се струват неподходящи за общо популяризиране на хоби. Това са реклами, които са насочени към огромен брой хора и са предназначени за продукти или услуги, които биха се търсили от голям брой хора и то нееднократно. Подобна реклама би имала смисъл само когато направим изложение - да поканим голямо количество хора да се порадват на красотите на нашето хоби, да разберат, че има и такова нещо. И тук трябва да се има предвид наистина, че разните телевизии може и да се заинтересуват от едно наше изложение, но ще дойдат да снимат в първия ден, вечерта ще излезе репортажът и бихме могли да очакваме повече посетители едва на втория ден, така чепървите изложения би било добре да се планират за поне два или три дни (зная, заети сме всички, аз също, но рекламен клип по телевизията ще ни изяде членския внос за пет години напред). Тук виждам ролята и на отпечатването на малки брошури с кратко инфо, с адрес, контакти, които да се раздават на посетителите в рамките на едно изложение. Пръскането на листовки по пощенски кутии също не го намирам за целесъобразно. Тук има място и рекламата по тениски, шапки и прочее.

За обща реклама, която има за цел да ни представи като цяло по-подходящи биха били рекламни карета в специализирани списания, които ще са по-евтини и ще са насочени към конкретна група от хора или т.нар. таргет-група.

Така че по отношение на рекламирането съм ЗА но при много внимателния подбор на типа и времето на различните форми за реклама

Право го реди човекът....и аз мисля така... ;D

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Дискусия относно рекламата на клубa.
« Отговор #10 -: 21 Октомври 2008, 18:16:33 »
Има една Българска телевизия "Хоби",дават лов,риболов и др.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Дискусия относно рекламата на клубa.
« Отговор #11 -: 22 Октомври 2008, 08:09:43 »
Цитат на: toniemi link=topic=900.msg11781#msg11781 date=1224602193
Има една Българска телевизия "Хоби",дават лов,риболов и др.
Познавам хора от тази ТV - стъпка по стъпка - ще стигнем и до там...
 ;D ;D ;D

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Дискусия относно рекламата на клубa.
« Отговор #12 -: 22 Октомври 2008, 13:11:29 »
Нека си направим стилизирано  лого и слоган  , шрифт на "Railwaypassion' ; и печат

Да се направят 1000 флайера с кратко инфо за раждането на този клуб , цели и координати за контакт;

да се оставят по 100 - на бройки във всякакви магазини за хоби

да се направят банери и разпратят по сайтовете на сродните хоби - клубове
« Последна редакция: 22 Октомври 2008, 16:34:54 от Adrian »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Дискусия относно рекламата на клубa.
« Отговор #13 -: 22 Октомври 2008, 13:57:15 »
Цитат на: Adrian link=topic=900.msg11823#msg11823 date=1224670289


Нека си направим стилизирано  лого и слоган  , шрифт на "Railwaypassion' ;

Да се направят 1000 флайера с кратко инфо за раждането на този клуб , цели и координати за контакт;

да се оставят по 100 - на бройки във всякакви магазини за хоби

да се направят банери и разпратят по сродни хоби - клубове

Непременно ще го направим , но след няколко етапа - клуб , устав , чл.внос и от сорта ...стъпка по стъпка ...запомни си идеята , мен ми харесва !
 ;D ;D ;D

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Дискусия относно рекламата на клубa.
« Отговор #14 -: 22 Октомври 2008, 14:12:50 »
Това с банера не е никак лоша идея, а и не ни коства нищо...