Автор Тема: Предложение за устав на "Клуб железопътна страст".  (Прочетена 27820 пъти)

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Re: Предложение за устав на "Клуб железопътна страст".
« Отговор #15 -: 27 Октомври 2008, 09:50:22 »
Поради ангажименти нямаше как да участвам активно в дискусиите по учредяване на клуб. Е, вече съм на линия и ще се постарая възможно най-бързо да "вляза в час" с написаното по темите. Тъй че, моля, дайте време на "правната комисия" на Railwaypassion да излезе със становище по проектоустава на бъдещия клуб, а и с другите работи.
:)

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Re: Предложение за устав на "Клуб железопътна страст".
« Отговор #16 -: 30 Октомври 2008, 13:23:14 »
Работата по устава продължава. Надявам се до края на другата седмица да предложа редактирания проект, който вариант, поне според мен, ще е съобразен изцяло с българското законодателство, надявам се, няма да съдържа противоречия в себе си и не на последно място ще урегулира изцяло дейността на клуба по един демократичен, прозрачен и ясен начин.
Пък после ще коментираме и него.
:)
« Последна редакция: 30 Октомври 2008, 13:36:52 от Vlado »

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Предложение за устав на "Клуб железопътна страст".
« Отговор #17 -: 30 Октомври 2008, 13:40:00 »
Ти по този ли работиш, който е публикуван? Нали ще се събираме в събота - 1 ноември - да коментираме публикувания по-горе проектоустав. Ако коментираме него, пък ти направиш същевременно някакви промени, да не вземем да се оплетем? Защото по този имам някои предложения за промени, както и има някои противоречия, които още не съм измислил предложение как да бъдат премахнати, но би било много дълго да поствам всичко тук и затова чакам срещата.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Re: Предложение за устав на "Клуб железопътна страст".
« Отговор #18 -: 30 Октомври 2008, 13:54:07 »
По него работя, да. Аз всъщност не разбрах дали тази среща все пак ще се състои, защото се каза за нея, пък после нищо? Защото ако ще се провежда, аз не съм готов с редакцията на проекта, а тя, не че е значителна, но все пак е такава погледната от юрист, демек аз, което все пак има значение. Защото един устав, особено след регистрацията на сдружението, вече става акт с определено правно значение и в тоя смисъл не бива да се избързва с приемането му, а трябва първо добре да се обсъди и тогава друго.
« Последна редакция: 30 Октомври 2008, 14:07:52 от Vlado »

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
  • Рейтинг: 157
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re: Предложение за устав на "Клуб железопътна страст".
« Отговор #19 -: 30 Октомври 2008, 14:33:20 »
 Здравейте!
  То хубаво среща, ама дайте да се уточни датата за да може да присъстваме! Аз поех нагажимент за озвучаване събота и неделя, бат' Адри и той е на турне, за други незнам. Но нека да се опредли датат поне 5-6 дена по-рано. Нека, през това време да се подготви устава, да се изпипа и да имаме болшинство и единство, за което съм сигурен, че ще успеем!!!
  Аз казах и обещах, че ще присъствам на тази среща. :)
« Последна редакция: 30 Октомври 2008, 14:35:03 от TheJackal »

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Re: Предложение за устав на "Клуб железопътна страст".
« Отговор #20 -: 30 Октомври 2008, 14:48:24 »
То и моята идея е такава. Един текст от този вид не се създава за ден-два и изисква много часове проучвания, а именно сравняване с действащото законодателство, търсене на вътрешни противоречия, поглед към чуждия опит (в БГ има много такива сдружения), стилистика на акта, граматика и т.н.
Например аз при работата си открих някои пропуски, неясноти и дори противоречия със Закона за юридическите лица с нестопанска цел. Особено за последното задължително трябва корекция, защото регистрацията се извършва от съд, който задължително ще провери законосъобразността на устава и ще откаже регистрация, ако липсва такава. Без да пресилвам нещата, създаването на такъв устав може да се сравни със създаването на един нормативен акт, което както всички знаем, не е лесна работа.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Предложение за устав на "Клуб железопътна страст".
« Отговор #21 -: 30 Октомври 2008, 15:05:45 »
Цитат на: Vlado link=topic=912.msg12188#msg12188 date=1225370904
То и моята идея е такава. Един текст от този вид не се създава за ден-два и изисква много часове проучвания, а именно сравняване с действащото законодателство, търсене на вътрешни противоречия, поглед към чуждия опит (в БГ има много такива сдружения), стилистика на акта, граматика и т.н.
Например аз при работата си открих някои пропуски, неясноти и дори противоречия със Закона за юридическите лица с нестопанска цел. Особено за последното задължително трябва корекция, защото регистрацията се извършва от съд, който задължително ще провери законосъобразността на устава и ще откаже регистрация, ако липсва такава. Без да пресилвам нещата, създаването на такъв устав може да се сравни със създаването на един нормативен акт, което както всички знаем, не е лесна работа.
Текста е създаден още през август а от тогава минаха почти три месеца  ;D(тоест ,творението не е за ден-два) , радвам се , че в последната седмица преди обсъждането му на живо , най-после (въпреки презумцията ти за "бързай бавно" , напомняна ни отново) си се включил по-активно.
Аз постоянно нанасям тук във форума промени ,за които ми е обърнато внимание (даже едва вчера видяхме , че и заглавията са различни ... :o) които да изключват противоречия , но наистина е важно да се огледат и от юрист... ;)
Цитат на: TheJackal link=topic=912.msg12187#msg12187 date=1225370000
Здравейте!
  То хубаво среща, ама дайте да се уточни датата за да може да присъстваме! Аз поех нагажимент за озвучаване събота и неделя, бат' Адри и той е на турне, за други незнам. Но нека да се опредли датат поне 5-6 дена по-рано. Нека, през това време да се подготви устава, да се изпипа и да имаме болшинство и единство, за което съм сигурен, че ще успеем!!!
  Аз казах и обещах, че ще присъствам на тази среща. :)

Бе то хубаво , ама за сетен път се убеждавам , че не се чете с графата "непрочетени публикации" , щото датата е уточнена още на 22 или 23 октомври ...
Цитат на: Vlado link=topic=912.msg12188#msg12188 date=1225370904
То и моята идея е такава. Един текст от този вид не се създава за ден-два и изисква много часове проучвания, а именно сравняване с действащото законодателство, търсене на вътрешни противоречия, поглед към чуждия опит (в БГ има много такива сдружения), стилистика на акта, граматика и т.н.
Например аз при работата си открих някои пропуски, неясноти и дори противоречия със Закона за юридическите лица с нестопанска цел. Особено за последното задължително трябва корекция, защото регистрацията се извършва от съд, който задължително ще провери законосъобразността на устава и ще откаже регистрация, ако липсва такава. Без да пресилвам нещата, създаването на такъв устав може да се сравни със създаването на един нормативен акт, което както всички знаем, не е лесна работа.
Текста е създаден още през август а от тогава минаха почти три месеца  ;D(тоест ,творението не е за ден-два) , радвам се , че в последната седмица преди обсъждането му на живо , най-после (въпреки презумцията ти за "бързай бавно" , напомняна ни отново) си се включил по-активно.
Аз постоянно нанасям тук във форума промени ,за които ми е обърнато внимание (даже едва вчера видяхме , че и заглавията са различни ... :o) които да изключват противоречия , но наистина е важно да се огледат и от юрист... ;)
Цитат на: TheJackal link=topic=912.msg12187#msg12187 date=1225370000
Здравейте!
  То хубаво среща, ама дайте да се уточни датата за да може да присъстваме! Аз поех нагажимент за озвучаване събота и неделя, бат' Адри и той е на турне, за други незнам. Но нека да се опредли датат поне 5-6 дена по-рано. Нека, през това време да се подготви устава, да се изпипа и да имаме болшинство и единство, за което съм сигурен, че ще успеем!!!
  Аз казах и обещах, че ще присъствам на тази среща. :)

Бе то хубаво , ама за сетен път се убеждавам , че не се чете с графата "непрочетени публикации" , щото датата е уточнена още на 22 или 23 октомври ...

http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,915.0.html

То вярно  , че и аз бях объркал , ама поне знам ,че е обявено да се съберем ...
И така да напомня - среща за обсъждане на проекто устава ще се състои от 15 часа на 01.11.2008г. в магазина на Жоро.
Да си носите листове , химикалки , столове и светоотразителни значки !!! ;D

« Последна редакция: 30 Октомври 2008, 15:10:00 от pach »

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Re: Предложение за устав на "Клуб железопътна страст".
« Отговор #22 -: 30 Октомври 2008, 15:28:43 »
На практика с проектоустава се занимавам от понеделник, 27-ми, защото преди това не можех да направя това заради служебни ангажименти. Три дни не са много, а текстът е доста, трябва и да вникна в съдържанието му, тъй че не е лесна работа, така както не е бил лесен и преводът му.
На мен все пак ми се струва по-добра идея след като го приключа (чакам мнението и на друг юрист), да го разпространя като вариант, заинтересованите да се запознаят и с него и чак тогава да правим среща за обсъждането. Иначе сега какво ще стане - в събота ще се съберем, никой няма да знае какво съм написал и обсъждането ще е повърхностно.
« Последна редакция: 30 Октомври 2008, 16:07:39 от Vlado »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Предложение за устав на "Клуб железопътна страст".
« Отговор #23 -: 30 Октомври 2008, 16:16:13 »
Обсъждането няма да е повърхностно , защото го правим от три месеца , включително и тук във форума .Отдавна отминахме етапа на общите приказки от рода "трябва да видим , да се съберем , да обсъдим...", така че ако искаш да помогнеш за клуба ,

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
  • Рейтинг: 157
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re: Предложение за устав на "Клуб железопътна страст".
« Отговор #24 -: 30 Октомври 2008, 16:27:10 »
Pach, имаш лично съобщение. ;)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Предложение за устав на "Клуб железопътна страст".
« Отговор #25 -: 30 Октомври 2008, 16:29:24 »
Нещо се разпадна връзкат преди малко...
;D ;D ;D ;D ;D
Обсъждането на теб може да ти е повърхностно , но ние вече сме по-напред с матириалите от превода който стана за пет минути , редактирането за един час , а прилагането спрямо българските условия (щото превода не е за нашата страна) се прави цял месец , така че няма да е повърхностно и защото го правим от три месеца , включително и тук във форума .
Отдавна отминахме етапа на общите приказки от рода "трябва да видим , да не избързваме , да се съберем , да обсъдим...", така че ако искаш да помогнеш за клуба , ще трябва да се включваш в движение , особено щом вече имаш конкретни предложения (дано и другият юрист ти окаже помощ - но този път истинска... ;))  , защото ще трябва да ги постнеш до утре (примерно до към 16 часа ) за да мога да ги нанеса в началото на тази тема ,откъдето  Гервасий ще бъде така добър да ни разпечата материалите за събота.
Не можем да отлагаме дата обявена преди 10 дни , ще идват хора и от други градове , така че те са си направили плановете отдавна.
Действай , щото време не остана - нямаме намерение още години да се мъчим да създаваме клуб.
 ;D ;D ;D ;D ;D

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Re: Предложение за устав на "Клуб железопътна страст".
« Отговор #26 -: 30 Октомври 2008, 16:39:15 »
Окс! За да не претрупвам темата ще ти изпратя варианта по имейл.
;)

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re: Предложение за устав на "Клуб железопътна страст".
« Отговор #27 -: 30 Октомври 2008, 16:55:44 »
Ей не мога да повярвам.  :D Пацо избухна, а Владо не му се скара  ;D, има оптимизъм в тая работа.  ;)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Предложение за устав на "Клуб железопътна страст".
« Отговор #28 -: 30 Октомври 2008, 17:02:58 »
Ей , така стават инсинуацийте - изобщо не съм избухвал , а с Владо работим на няколко нива - форум , ЛС и т.н. (добре че за телефона не се сещаме , че мойта сметка тоя месец ... ::) :o :o :o)
 ;D ;D ;D ;D
Бре , събраха ли се телефоните за Указателя на хобистите???

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Предложение за устав на "Клуб железопътна страст".
« Отговор #29 -: 30 Октомври 2008, 17:06:38 »
За последните няколко мнения - малко са се разбъркали , че връзката се разпадна и не знаех какво се качва... :-[ :-[ :-[
Ма като гледам всички сте ме разбрали , за което благодаря!