Автор Тема: Проблем с форума  (Прочетена 132545 пъти)

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Проблем с форума
« Отговор #435 -: 12 Август 2013, 16:50:14 »
Цитат на: pach link=topic=944.msg90468#msg90468 date=1376315289
Зареждам темата за около 10 секунди и до сега не е имало проблем, нито някои е рИвал по нея!!!!!!!!!
Оправете си комповете....

При мен зарежда за 12  :(

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Проблем с форума
« Отговор #436 -: 12 Август 2013, 17:04:17 »
Страницата, за която писах, е станала над 220 МВ. Авторът си я е обновил през юли т.г. с нови хубави снимчици.

Има ли шанс когато някой си "ъпдейтне" нещо, това да се види в списъка с новите или непрочетени теми? Не когато напише ново мнение, а когато коригира съществуващо.

Rizar

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Проблем с форума
« Отговор #437 -: 12 Август 2013, 17:05:29 »
На мен всичко мигновено ми зареда.  :) Няма лошо, че някой е споделил повече линкове и снимки, та нали затова е форума да споделяме нещата свързани с хобито. Това, че на някой му е бавен компютъра никой не му е виновен, че някой друг потребител е споделил връзка със съфорумниците си. Като на някой му е бавен да си оправи компа.  ;)

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Проблем с форума
« Отговор #438 -: 12 Август 2013, 17:06:13 »
говоря за торфената екскурзия ! Чудех се да козирувам ли , да плача или да рева -  даже от Модзилата се вкл crash reporter ?!

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Проблем с форума
« Отговор #439 -: 12 Август 2013, 17:09:01 »
Цитат на: Adrian link=topic=944.msg90472#msg90472 date=1376316373
говоря за торфената екскурзия ! Чудех се да козирувам ли , да плача или да рева -  даже от Модзилата се вкл crash reporter ?!

Аам ти с годзила ли се мъчиш ... (каквото и да значи това). Сложи си един IE 10 и си гледай влакчета с кеф!

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Проблем с форума
« Отговор #440 -: 12 Август 2013, 17:10:08 »

Never @!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Проблем с форума
« Отговор #441 -: 12 Август 2013, 17:11:37 »
Адриане "торфената" екскурзия е доста отдавна качена и до сега
не е имало проблем с нея - даже има и положителни оценки за нея.
И как в деня в който се появих отново тук, взех да ви преча!?!?!?!?!
Сърби ли те някъде (?) кажи си - няма какво да търсиш под вола телето....
До сега най-малко 1000 отваряния има темата след въпросната екскурзия и никога не е имало проблем.
Според мен проблема май е другаде..."ама кажи си бе Бероне"!!!
 ;)

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Проблем с форума
« Отговор #442 -: 12 Август 2013, 17:23:55 »


Ako си мислиш ,че ще те оставя наволя да ми се разхождаш по планините и да пълниш форума с кактуси - познал си !!
Ама с тая прическа - не ! За литературните ти дарби има подходящи места :

http://patepis.com/

Има проблем със страницата заради това ,че си я претрупал и не се отваря бързо от таблети , гсм и пр - забиват !!
Ела на себе си да не те изплющя с некой + дето кой знае какво си пушил ! На четвъртъчната да си ми от лево - ясен ли съм ?

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Проблем с форума
« Отговор #443 -: 12 Август 2013, 18:10:04 »
Страниците се раздуват не от вчера с брилянтната и любима на някои колеги функция "копи-пейст" /наистина е гений тоя, дето я е измислил/, в резултат на което всеки с по-слаб нет буксува. Така че като първа стъпка недоволните да помислят да си сменят доставчика на интернет, както и да се избягва влизането през безжични мрежи. И това важи не само в случая с тази тема.  :hi:

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Проблем с форума
« Отговор #444 -: 13 Август 2013, 23:09:58 »
Цитат на: pach link=topic=944.msg90468#msg90468 date=1376315289
... ПП2. А имали някой все още да се опитва да работи през "флаш"-ка за мобилен интернет??????????  :sarcastic:
Аз, ама не мрънкам. Ползвам 3G и бичи яко.

Вкъщи съм на 94МВ оптика Fiber-to-the-home, и също нямам ядове. Преди това си бях на обикновен меден кабел на 30МВ абонамент, и пак не съм имал проблеми.

Ако някой има проблеми с мобилния интернет - да си увеличи абонамента. :haha: Аз така направих, макар и по други съображения.

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Проблем с форума
« Отговор #445 -: 14 Август 2013, 08:54:13 »
Като оставим на страна празните приказки и дребните за.бавки, начинът, по който тук си пускаме снимките (вкл. и аз), е доста тъп и неправилен. CaLLIo се опита на няколко пъти да даде пример, ама никой не го последва.

Припомням. Една и съща снимка може да се сложи малка - тук е около 22 кВ.


Може да се сложи и голяма: тази е 4.4 МВ, т.е. 200 ПЪТИ ПО$ГОЛЯМА.


Сайтовете, в които се хостват снимките, го позволяват.

И двата начина дават еднаква представа за какво става въпрос.
Който иска наистина да разгледа снимката с висока резолюция и с всичките красоти на творбата (ми), просто цъка върху нея. И в двата случая ще се види едно и също. Разликата в размера на страниците е повече от очевАден - различават се стотина пъти, напр. 200. 

Това е особено важно ако четеш форума от чужбина (например). Или от плажа, от кръчмата, или от къде ли не. Че дори и с класически компютър не знам защо трябва да се радваме, че страницата зарежда за 10 секунди. (50 Mbps са 50/8 - око 6MB, 100MB страница ще се точи минимум за 100/6 = 16 секунди). Всеки нормален човек, като попадне на две-три такива страници в нечий форум, просто го изтрива от favorits и повече не го посещава.

Има и други варианти - в снимка.бг можеш да поставиш това:


или това:


(снимката не е моя, давам я за пример).

Не е трудно да си я разгледаш голяма, ако искаш. Но страницата ще се отваря значително по-бързо и удобно ако тук поставиш малката версия (както някои наистина правят).

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Проблем с форума
« Отговор #446 -: 14 Август 2013, 09:14:18 »

Мите ! Ти си безценен ! Не знам дали хората със страхотни компове и супербърз нет ще те разберат - егото им е много голямо и бързат да се изфукат , преди да разберат за какво ст.д.  Техните височайши съвети са

а/ смени си компа
б/ смени си доставчика
в/ увеличи си скоростта

т.е. проблема трябва да им се поднесе бавно , постепенно , с примери - за да стигне до съзнанието им ! - точно така го правиш ти : Со кротце , со благо  :hi:


emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Re: Проблем с форума
« Отговор #447 -: 14 Август 2013, 09:22:50 »
Мите прекрасно си го казал.

Моята молба е да покажеш с примери в тази тема http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,3966.0.html как да го правим за да си пазим форума от "самозадръстване" и вместо да изписваме вежди да изваждаме очи.

Това с малката картинка и на мен ми е интересно как се прави и бих го ползвал, надявам се с твоя помощ да науча, защото в момента си признавам не знам как става.

Предварително ти благодаря! :hi:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Проблем с форума
« Отговор #448 -: 14 Август 2013, 09:52:31 »
Цитат на: emilchaushev link=topic=944.msg90500#msg90500 date=1376461370
Мите прекрасно си го казал.

Моята молба е да покажеш с примери в тази тема http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,3966.0.html как да го правим за да си пазим форума от "самозадръстване" и вместо да изписваме вежди да изваждаме очи.

Това с малката картинка и на мен ми е интересно как се прави и бих го ползвал, надявам се с твоя помощ да науча, защото в момента си признавам не знам как става.

Предварително ти благодаря! :hi:

И мен ме интересува как точно се прави. Сашо качва направо цели блокове от снимки,
 нещо което също не е ясно как става тук във форума, но никой до сега не го е обяснил (вкл. и той).
 Така или иначе, снимките са извън форума, в разни галерии, а тук форума много загуби от това,
 че вече "рисайзва" (още една българска дума)  снимките автоматично.
Обаче все още  най-четените форуми в мрежата са тези които не намаляват размерите на снимките.
Само че тук изреваха хора с 14 инчови допотопни монитори, че не можели да виждат снимките щото трябвало да местят скроловете!!!!
Ми тези монитори вече и за касови апарати не се слагат, ама...
После пък някой след тримесечно влизане само през телефона си
(беше модерно тогава да се похвалиш какъв телефон си си купил).
даде тази идея...и форума почна автоматично да ги "рисайзва", за да може да се чете от  телефон си.
(друг е въпроса телефона вече за какво служи...) и така.

 ПРимери мноооооого,....но в мрежата едни от най-четените форуми са "Стюми" и "Дрехшайбата",
 именно защото не се съобразяват със всеки който рИве, че през телефона си не можел да вижда и чете форума.
Аз телефона си го ползвам само за аудиовръзка (каквото му е предназначението в крайна сметка) и нямам поне този проблем.
А пък всички които все още си правим труда да публикуваме нещо тук,
сме забелязали че дори и в този вид снимките не се разглеждат,
щото някои ги мързи да цъкнат на тях.
Последен пример - "напуших"-а ме с нещо, щото питах за кран на ТТ-модулите, ама само аз го бях видял!!!!
 Само да уточня - не пуша нещо по-различно от останалите!

Същото е и със линковете - ако дадеш линк, най-много двама/трима го отварят и могат да коментират видяното там.
Останалите, въпреки, че не са отворили линка, са най-коментиращите в следващите няколко поста
 (поне докато схванат неадекватността на мненията си)
И те....така.

За мен остава надеждата, че някой ден форума ще си върне хубавите голями снимки,
 щото вече и таблетите излизат на мода у нас, пък и са с по-големи екрани.
Аз вече си купих таблет и сега съм в очакване да се върне стария формат на снимките,
 щото инак не е "удобно" да се четат тук подобни глупости!!!!

Очаквам някои да покаже как да качваме още по-малки снимки тук, за да може и от касовите апарати да се зареждат и виждат.
Дано тогава са доволни и ..."марсианците", но ако гледат само в инфрачервения сектор - спукана ни е работата!!!! :sarcastic:

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Проблем с форума
« Отговор #449 -: 14 Август 2013, 09:58:05 »
Адрианчо, кво се правиш на ощипана мома и на много заинтересован??? От кога темата за България /примерно/ стана за теб част от ОКАЗИОНА??? Или просто искаш да раздвижи по своя си начин лятната дрямка на форума?

Митко, като даваш пример за това или онова, ако обичаш довършвай всичко с обясненията кое как се прави...  :hi: За да стане ясно на всички ПРАКТИЧЕСКИ какво се прави, а не просто да се хвърли бомбата и всеки после сам да си троши главата...  :drinks: