Автор Тема: Проблем с форума  (Прочетена 132171 пъти)

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Проблем с форума
« Отговор #45 -: 30 Декември 2008, 23:55:44 »
Тъй като наистина ощетихме Пламен, му написах на лична причината за нашите действия. А сега ще помоля всички да успокоим топката и не превръщаме всяко действие на модераторския екип в поредната тема за разговор на висок глас. Нашата работа е да поддържаме този форум като място приятно за всеки посещаващ го и ако понякога се налага да предприемаме и непопулярни мерки, това е с едничката цел да си свършим добре работата и то в преследване на горепосочената цел. Затова, моля, уважавайте действията на модераторите, защото това е в общ интерес - вие на воля ще се занимавате с любимото си хоби, ще се свързвате с нови хора, ще се кефите на заниманията си, а ние ще дерзаем в спокойна обстановка като премахваме всякакви опити за провокации, интриги и т.н., а жп моделизмът ще върви с пълна сила.
Благодаря! 
« Последна редакция: 31 Декември 2008, 10:47:53 от Vlado »

Coltrane

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Проблем с форума
« Отговор #46 -: 31 Декември 2008, 00:28:25 »
Благодаря като потребител на форума, на Владо, за това изказване.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Проблем с форума
« Отговор #47 -: 31 Декември 2008, 10:13:12 »
И аз  подкрепм Владо, тъй като зная много добре какво се писа във въпросната тема.Това е единствено верният ход.Що се отнася до положителното - готов съм и аз да се включа във "възкресяването" на темата.С позитивни текстове и снимки, разбира се.Както и в "онази" тема писах няколко пъти, светът не е черно-бял, а пъстър.Има и добро и лошо, но ние трябва да акцентираме върху доброто, защото само позитивно настроения човек е истински щастлив.

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Проблем с форума
« Отговор #48 -: 31 Декември 2008, 16:25:36 »
Цялата история (за тези които са пропуснали) се състои в това, че си позволих да напиша някои всеизвестни истини, повлиян от филма "Вчера", където другаря Цончев (една брилиантно изпълнена роля от страна на видният наш артист Георги Русев) казваше:

 "Истината е една и не може да се дели на две!"

  http://www.vbox7.com/play:dd0897fa    -    7 минута и 30 секунда

Тоест няма "добрата" или "лошата" истина, а само цялата истина. Съжалявам ако някои потребители са припознали себе си в някое от мненията, аз не съм им виновен. В бъдеще ще се въздържам от всякакви странични коментари извън хобито, дори и да бъде зададен конкретен въпрос с чийто отговор бих могъл да помогна или бих бил полезен.
Важното е всички да са щастливи  :)
И нека ако е възможно "кандидат-модераторите" да запазят за себе си идеите кои регистрации и хора да бъдат трити, поне докато станат модератори. Благодаря за вниманието и весело изкарване на Новогодишните празници!

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Проблем с форума
« Отговор #49 -: 31 Декември 2008, 16:31:39 »
Точно за това ставаше на въпрос br118 ... че това е форум за моделизъм и би трябвало да не се отклоняваме от темата. Има си форуми където да се дискутират и другите неща. Това е.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Проблем с форума
« Отговор #50 -: 05 Януари 2009, 10:53:17 »
Винаги съм подкрепял модераторите , но за обратното не мога да кажа същото...
...
« Последна редакция: 22 Януари 2010, 08:44:45 от pach »

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Проблем с форума
« Отговор #51 -: 05 Януари 2009, 12:49:21 »
Пламене, темата изтрих аз, а извиненията получи на лична!
Относно коментарите на br118 напомням, че той осъзна грешката си и публично обеща да не коментира своите политически, расови и т.н. възгледи в сайт за жп моделизъм, с което сметнахме проблемът за приключен. Когато някой постъпва интелигентно, получава и също такова насрещно отношение, каквото показахме ние, защото държим на всеки свой член, независимо от неговите "странични" пристрастия.
Но нека поговорим за теб! Защото смея да твърдя, че с цялостното си поведение именно ти създаваш предпоставки за скандали и напрежение във форума. Постоянно отправяш критики, неуместни коментари, подмятания, обиждаш, злословиш и провокираш. Не си ли ти за бан, питам аз? Защото както lok45111, така и br118 веднага преосмислиха поведението си, но при теб това никога не се случва. Хайде коментирай това? А случайно да си чел някога правилата на форума, където пише, цитирам:
1.4 Да уважава другите потребители на форума. Всякакви обидни думи и преки характеристики/заплахи ще се считат за грубо нарушение, като резултат мнението ще бъде редактирано или отстранено от темата. Потребителските имена на особено напористи с обиди/заплахи участници ще бъдат деактивирани. Нецензурните думи ще бъдат замествани със символа "*" или мненията ще бъдат изтривани.
2.7 Обсъждане на работата на администратори/модератори е забранено. Теми с подобно съдържание ще бъдат отстранявани от форума, а нарушителите ще бъдат наказвани. Предложения по оптимизация работата на форума се правят само на определеното за целта място, раздел "ВАЖНО !!!" -> "Коментари и критики".
Кажи ми коя от тези точки ти спазваш? Кажи ми след като на лична сто пъти ти обясних как се държиш, след като и ти осъзна, че не си прав, промени ли нещо? Кажи ми изобщо на какво прилича твоето поведение? Как с всички останали нямаме проблеми и можем да се разберем, а само с теб не помага нищо? Кажи защо ми пишат на лична поне две дузини форумисти с простичкия въпрос "какво му става на тоя човек"?
А ти знаеш ли, че има отделна тема в модераторския форум  отворена специално за теб и с единствената цел да решим как да ти обясним, че се държиш грубо и неуважително с колегите си форумисти, без да се налага да те наказваме. Както бях писал и друг път ти си отличен специалист в областа си, но цялостното ти поведение не хвърля ли сянка върху това? Не намалява ли стойността на твоите заложби, след като тук повече от половината ти постове са открити заяждания, откровени инсинуации и провокации?
И в тоя смисъл ще те попитам не смяташ ли, че именно ти си длъжникът към този форум, галеното дете, което прави каквото си иска, независимо от всичко и всички?
И официално те предупреждавам, че като модератор в този форум няма повече да търпя подобно поведение и ще пристъпя, дори ако се наложи и еднолично, към налагане на предупредително наказание, с оглед преустановяване на скандалното ти поведение!  >:(

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Проблем с форума
« Отговор #52 -: 05 Януари 2009, 14:57:19 »
Цитат на: Vlado link=topic=944.msg16458#msg16458 date=1231152561
Пламене, темата изтрих аз, а извиненията получи на лична!

Извинения се пишат на публично място (в случая примерно в тази тема ) а не на лична , защото публично е премахната моя тема без да имам аз вина , тоест и публично трябва да е извинението.
Инак просто манипулираш хората около себе си (като това е доказано вече!!!) , което правиш в ущърб и на модераторските си задължения - тоест правиш форума за лична употреба.

...
« Последна редакция: 22 Януари 2010, 08:45:37 от pach »

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Проблем с форума
« Отговор #53 -: 05 Януари 2009, 15:14:15 »
Не смятам повече да разисквам с теб каквото и да е! Пристъпиш ли правилата, ще си понесеш последствията и толкова. Моля, спазвай реда както всички останали и всичко ще е наред!  Уважавай, за да те уважават! Пък бъдещето ще покаже кой е крив и кой прав...

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Проблем с форума
« Отговор #54 -: 05 Януари 2009, 19:55:38 »
Е , стига с тая омраза! Нека добрият тон се запази и по-умният отстъпи.(така и двамата може да отстъпите  ;D ;D ;D)
Направо ме карате да се чувствам много виновен, че бях един от оспамителите на въпросната тема.  :-[
Ще се постарая повече да не се случва.  ::)

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4781
  • Рейтинг: 632
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:Проблем с форума
« Отговор #55 -: 05 Януари 2009, 21:17:18 »
Цитат на: Vlado link=topic=944.msg16080#msg16080 date=1230674144
Тъй като наистина ощетихме Пламен, му написах на лична причината за нашите действия. А сега ще помоля всички да успокоим топката и не превръщаме всяко действие на модераторския екип в поредната тема за разговор на висок глас. Нашата работа е да поддържаме този форум като място приятно за всеки посещаващ го и ако понякога се налага да предприемаме и непопулярни мерки, това е с едничката цел да си свършим добре работата и то в преследване на горепосочената цел. Затова, моля, уважавайте действията на модераторите, защото това е в общ интерес - вие на воля ще се занимавате с любимото си хоби, ще се свързвате с нови хора, ще се кефите на заниманията си, а ние ще дерзаем в спокойна обстановка като премахваме всякакви опити за провокации, интриги и т.н., а жп моделизмът ще върви с пълна сила.
Благодаря! 




Пламене,аз не виждам защо непрекъснато покрай тебе има недоволство. ???Владо достатъчно ясно е написал ,че са те ощетили,темата може пак да я пуснеш,ти не си виновен че стана негативна.Екипа са допуснали грешка и явно Владо ти е обяснил на лична каквото е необходимо.Какъв е зора да разпалваш негативизъм с тези дълги изказвания.Мен лично ми става гадно да ги чета,но не мога да си заровя главата в пясъка и да се правя че няма проблем.Без да съм си поставял цел да следя изказванията ти,общото ми впечатление е че някак си са по-грубички и някой хора може би се засягат.Аз лично разбирам и от по-груб хумор и не се засягам.
Но имам чуството че ти много си се засегнал от някакви забележки и много се палиш.
Бъди по-ларж,по-широко скроен,разни хора-разни идеали,опитай се да се промениш,човек се учи винаги,опитай се да размислиш,може пък и да са прави модераторите.
В името на форума,нека да бъдем в добри отношения,независимо от различията си и форума да е за МОДЕЛИЗЪМ,а не за караници.

Успех в отношенията ни ;)

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Проблем с форума
« Отговор #56 -: 06 Януари 2009, 01:21:11 »
Поемам изцяло (ше се самонарека "причина") че аз съм причината за изтриването на темата на Пламен (pach) , за което съжалявам (не заради казаното) а заради това че Пламен (pach) приема толкова болезнено това, нещо за което ми е съвестно. Все си мисля че не съм някоя шушумига и че след като съм направил нещо да се крия или пък да почна да се правя на най-хрисимото херувимче. Погрешно сте ме разбрали явно, принципно не изпитвам никаква злоба, жлъч, злост или всякаквите там синонимни на тези думички, ни най-малко - аз съм просто един обикновен присмехулник и сигурно просто хумора ми, насочен в случая към някаква си политическа клика от действителния живот, както и към всичките и дериватни псевдо-разклонения е бил по-остър, просто си беше присмех, а не злоба.
Обградени от всичките тези негативни неща (които ни се случват странично от хобито), се старая винаги да гледам откъм комичната страна на нещата, а не да се хабя със злоба, жлъч итн. Така че ако някои хора са го възприели толкова насериозно - съжалявам, но съм сигурен че от всички свързани с хобито (независимо дали ме познават като физиомутра от скоро или от години) никой не ме познава достатъчно добре за да знае какво изпитвам всъщност и че на мен пък ми беше смешно и забавно. Не знам само откъде пък им е щукнало да звънят на pach на телефона, знам ли, може и у някои да се е създало впечатлението че сме много близки, истината е че сме се виждали с него може би не повече от 10 пъти и то все по организираните хобистки сбирки или последвалите ги трапези, и това че сме си намерили влакова приказка и общи теми не значи че той ме познава, нито пък аз него, та в този ред на мисли едва ли той е могъл да даде отговор на въпроса "Какво ми е станало?"... Нищо не ми е станало, просто "я съм си таков", мой пропуск че въпреки предишната си самоналожена дисциплина се бях поотплеснал "да си покажа рогцата и тук", което както вече съм казал няма да се случи пак и това е просто рядко изключение да пиша в извънвлакова тема. Отново казвам че съжалявам за изтритата тема на Пламен (pach), вече от него си зависи какво отношение ще има към мен за в бъдеще, след като причината за това съм само аз, ако той приеме, ще се постарая в бъдеще да му се реванширам по някакъв начин. Вече се увлякох много в разни описания и даже отново нарушавам дадения обет за неписане на нищо невлаково, но понеже бях споменат на няколко пъти и си позволявам тази волност, просто защото съмненията че съм злобен не отговарят на истината, както казах по-нагоре съм просто само един присмехулник, макар и понякога груб присмехулник. Стига толкова с тези разяснения какъв съм и що съм, не съм някоя 13 годишна тийнейджърка за да се изповядвам или да се самоописвам, нито пък форума е "лексикон".
Съжалявам че с тези си свои дейсвия бях дал основата за разразяването на един очевиден междуличностен конфликт, който сам по себе си е безмислен и от който никой няма да спечели а точно напротив - ако и след прочетеното дадете воля на нападките един към друг - освен че от цялата тази работа най-губещи са каращите се помежду си, това е загуба и в ощърб на всички. Ясно е че не всеки се харесва със всеки, но когато не харесваш някой - това не е негов проблем, а твой! Нормално е в един затворен кръг от хора със сходни интереси лицата A, B и C, както и X, Y  и Z да обособят по-малки групички посредством лични симпатии, нещо което ги свързва, други общи интереси или каквото и да било. Няма нищо лошо в това - разни хора, разни идеали, все пак не сме хипарска комуна че всеки да изпитва всемирна любов към всеки, но пък в никакъв случай не е от полза и даже е фатална откритата вражда, не само между изброените букви а за цялата азбука като цяло. Нормално е примерно лицето Z никога да не се обади по телефона на лицето А (въпреки че няма никакъв конфликт между тях) за да се видят "ей така на кафенце/бира за да си побъбрят за странични от хобито неща", просто защото освен хобито нищо друго не ги свързва и нямат никакви други общи интереси. И въпреки че лицата A, B и C са си станали партия и приятели, също както и X, Y  и Z помежду си, има ги и тези моменти, че примерно С не понася Y, който от своя страна му отвръща със същото, но пък няма нищо против A и B, като пък В не изпитва особени симпатии към Х, който пък си намира приказка с А..... и от там нещата стават по заплетени от мрежа и направо ходи му хвани края... Всеки си е прав за себе си, така че никога няма да се опита да разбере другия или да се постави на негово място. За да се индентифицира човек с дадена група е нужно тази група да отговаря на неговите потребности. На първо място сред човешките потребности е нуждата от общуване със себеподобните си. Човека е стадно животно и необходимостта от контакти със себеподобни е ярко изразена в него. Също така групата трябва да дава възможност да индивида да постига своите цели и мечти. В човешката природа като водеща същност след стремежа за оцеляване е стремежа за усъвършенстване и развитие. В преоритетите на всяко човешко същество е желанието да става все по-добър в своята област и да усъвършенства своята човешка същност. Приобщавайки се към дадена общност, индивида се кооперира с други индивиди имащи еднакви цели и интереси. Неизменно в течение на съвместното съществуване в групата се сформират определени закони на поведение и правила за действие. Тези закони и правила възникват по естествен път, поради това са приети от всички членове на това мини общество. Индивидите сами приемат да ограничат личната си свобода на действие в интерес на общото съжителство и постигане на определените цели в социалната група. За да се осъществи едно хармонично съжителство , за да оцелее това социално общество за дълъг период от време, за да отговаря тази група на потребностите на своите членове е необходимо тези правила да се спазват от всичките индивиди участващи в нея. С течение да съвместния живот се получава една привързаност и доверие - така нареченото приятелство, да извършват тази дейност ,която им харесва и да се чувстват полезни за това миниобщество като цяло. Ако тази група отговаря на всички тези очаквания на индивида , то той се идентифицира с нея и както казва народа "Плува в свои води". Както обаче се случва често в живота , не всичко се случва според очакванията ни. Всичко на тази земя е сътворено да има двоична същност. Има топло и студено, има светло и тъмно, за да протече електричество е нужно да има плюс и минус (това пък покрай хобито Ви е ясно на всички) и накрая - има добро и зло. В един човек съществуват добрите му качества , които той всячески се мъчи да изкара напред, да ги изкара на показ за да получи одобрението на другите. Но някъде вътре в дълбините на своята душевност крие и неизменната си лошотия, своята себичност, своята алчност, своята циничност... Така че моят скромен апел е да загърбите изброените в последното изречение "качества" и дайте път и покажете добрите качества в себе си (а тях и двамата ги имате). Дори не си и мечтая че следващия път, когато се видите ще се хвърлите в прегръдки и целувки, придружени с "Извинявай мило другарче, аз повече така няма да правя", но пък примерното финтиране на протегнатата за "здрасти" ръка е много грозна гледка. Ясно е че имате своята гордост и че всеки за себе си е прав и че прочетеното няма да ви повлияе и да станете първи и неразделни приятели, но не давайте показ на негативното отношение един към друг, казвайте си поне "здрасти" като се видите или поне едно "наздраве" когато сте на маса някъде, пък после ако искате не си говорете след като няма за какво. Тънкия момент с "аз го знам т'ва, ама пък няма да му го кажа на тоя, защото не ми е симпатичен" също е доста грязна картинка. Ако не можете да преодолеете негативите и антипатията в себе си - поне се опитайте да ги подтиснете, ясно е че освен хобито нищо друго не ви свързва и едва ли щяхте дори да се познавате, но от цялата тази работа губят всички. Ако искате се замислете, ако искате пък ми теглете една по-пиперлива, придружена с "абе к'во е тръгнал тоя каиш да ми дава наклон в живота", все ми е тая, дори да го направите, това няма да ми повлияе изобщо и няма да си променя отношението към когото и да било. 'Айде със здраве и успехи и радости в хобито и всяко друго начинание!

                                                                                                       Сърдечно Ваш:
                                                                                            Синята Каска - умиротворител
                                                                                          (любител на червени локомотиви)

Coltrane

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Проблем с форума
« Отговор #57 -: 06 Януари 2009, 02:08:08 »
Ако приемете мнението на един страничен "АМЕРИКАНСКИ" наблюдател?! Мисля че проблемът се корени в ЛОГОРЕЯТА или в прекомерното говорене. Човек може да каже една глупост с много по-малко думи. За най-голямо наше съжаление, Господ наказва най-жестоко глупостта, ако към това прибавим и чувството за собствена значимост,(всеки би могъл да намери мотиви за това), рамката придобива завършен вид - а той не е особено естетичен. Не искам да казвам за деведесет и девети път, защо е форумът- всички знаете защо е, и радостно е че го има. Не познавам лично нито Владо нито Пламен нито Любо, но в полза на обществото, което се създава ТУК, би следвало да има ред и този ред би трябвало да има Будна Съвест. Никой не бива да се сърди, когато, след като сгафи получи "удар през пръстите". Когато човек е безупречен, това няма да му се случи. Усилието е невъобразимо малко- просто не е необходимо да се приемаме  толкова насериозно. Толкова е хубаво , че всичко това е възможно и го има и, че сме ТУК и толкова е тъжно, че всичко това се случва, когато на Главна Страница стои ЛОГОТО В ЧЕРНО ЗА ОГИ! Момчета, замислете се колко е кратък животът и как нямаме време. Всички вие и аз, се опитваме да "крадем" време и пари за това, за което е форумът - нека поне да има приветлива атмосфера, и без друго ежедневието е тягъво. Моля всички: не бъдете толкова СКОВАНИ в собствената си форма! А правилата - нека се спазват от всички! :)

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Проблем с форума
« Отговор #58 -: 06 Януари 2009, 07:27:07 »
изпълнен съм недоумение от дебатите и считам че всеки от взелите участие в така наречения деспут за прав. Smile е прав,че живота е кратък но трябва да се спазва според мен правото на свобода на изказ. Владо е прав в качеството си на модератор но еднолично (лично мнение) няма право да закрива тема при това без никой да е разбрал, защото е по-добре да има дебат и да се реши след кратка дискусия затриването й. да като модератор Владо има право но има и съответният начин по който да бъде запазен и така крехкият социален мир ;) според мен постовете на всички ме изпълват с радост и считам че нито Pach или BR118 трябва да се извиняват за постовете си. просто посланието ми е нека въпреки строгата индивидуалност на всеки от форума да се научим да приемаме неговото мнение и го уважаваме. а за хобите може да се каже много но нека не забравяме че е то е отражение на раелният живот. спокойно може да направим тема "Как и защо избрах епохата" и тогава ще се получат интересни мисли повечето емоционални отколкото моделистки.

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Проблем с форума
« Отговор #59 -: 06 Януари 2009, 09:08:13 »
Кратко обяснение:
Владо не е изтрил темите с еднолично решение, дори в известна степен аз бях инициатор за изтриването им и не бяха изтрити, щото някой е изложил крайно свое мнение, а защото избягаха прекалено много от темата на форума. Дори изненадващо, за мен не се разразиха още по-люти препирни в тия теми. Лично на мен ми коства доста усилия да не напиша какво мисля за соц. миналото. А темите бяха толкова наспамени, че триенето пост по-пост щеше да е безумно занимание.