Автор Тема: Изработване на жп трасе  (Прочетена 18796 пъти)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Изработване на жп трасе
« Отговор #30 -: 21 Март 2010, 22:14:46 »
Аз си взех бретел на Пилц - втора ръка, но в отлично състояние и като използвана я взех с няколко пъти по - тънко от нова, смятам да прежаля две стрелки баузатц по 14 - тина лева (не помня до стотинка) и да ги комбинирам, пък ще видим какво ще излезе.Не ме кефи толкова самата сложнотия на коловозното развитие, колкото възможността да се изработи макет с готина гара, с възможности за доста маневри, но на по - малка площ.  :good:

luci

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Изработване на жп трасе
« Отговор #31 -: 21 Март 2010, 22:33:04 »
мерси. сега ги гледкам

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Изработване на жп трасе
« Отговор #32 -: 22 Март 2010, 08:31:46 »
Браво Христо!!! :hi:
А останалите искам да попитам - имате излишна енергия, или много свободно време ...или просто сте мазохисти?
Защо измисляте топлата вода?
Пълно е с достъпни програми за чертане на макетни схеми и т.н.
Поне три програми чертаят и в ТТ - стари и нови стандарти!
Това с аутокада е някакъв мазохизъм явно, щото не намирам смислено обяснение!
При това аутокада не може да предложи останалият набор от функций притежавани от програмите измислени за проектиране на трасета и макети.Освен ако не го изучиш основно и не си направиш надстройка над него... :haha:
Поздрави!
 ;D ;D ;D

luci

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Изработване на жп трасе
« Отговор #33 -: 22 Март 2010, 11:43:17 »
Цитат на: pach link=topic=95.msg38288#msg38288 date=1269239506
Браво Христо!!! :hi:
А останалите искам да попитам - имате излишна енергия, или много свободно време ...или просто сте мазохисти?
Защо измисляте топлата вода?
Пълно е с достъпни програми за чертане на макетни схеми и т.н.
Поне три програми чертаят и в ТТ - стари и нови стандарти!
Това с аутокада е някакъв мазохизъм явно, щото не намирам смислено обяснение!
При това аутокада не може да предложи останалият набор от функций притежавани от програмите измислени за проектиране на трасета и макети.Освен ако не го изучиш основно и не си направиш надстройка над него... :haha:
Поздрави!
 ;D ;D ;D

Да ти отговоря ли?
Защото на A|W, MAYA,MAX ..ACAD... Мога да си направя практически всичко, дори да го отпечатам така, че и да може да ми се произведе ако държа. Библиотека за ТТ посъщество е проста задача, самите елементи ще искат малко време и после ще може да се правят чудеса с тях.. и то по този начин е в среда, която ми е добре позната, след което мога да рендна доста реалистично и да видя в детайли преди да я направя. и тн ..

Докато реално аз и сега и тогава за Скица и бързо тестване на концепцията ще си ползвам някоя програмка за Scale моделиране, разбира се (WinTrack & AniRail).

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Изработване на жп трасе
« Отговор #34 -: 22 Март 2010, 11:51:02 »
MAYA Нешкова не ме кефи, щото слушам само "праведна" музика  :music:, а фото ШОП не ползвам, той е за софиянци.  :lol:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Изработване на жп трасе
« Отговор #35 -: 22 Март 2010, 12:03:16 »
Цитат на: XRISTO link=topic=95.msg38296#msg38296 date=1269251462
MAYA Нешкова не ме кефи, щото слушам само "праведна" музика  :music:, а фото ШОП не ползвам, той е за софиянци.  :lol:

За Мая Нешкова направо ти скъсах потника!!!
Не я слагай в "праведната" музика - тя е доста по-високо от нея!
 ;D ;D ;D

Цитат на: luci link=topic=95.msg38295#msg38295 date=1269250997
Да ти отговоря ли?
Защото на A|W, MAYA,MAX ..ACAD... Мога да си направя практически всичко, дори да го отпечатам така, че и да може да ми се произведе ако държа. Библиотека за ТТ посъщество е проста задача, самите елементи ще искат малко време и после ще може да се правят чудеса с тях.. и то по този начин е в среда, която ми е добре позната, след което мога да рендна доста реалистично и да видя в детайли преди да я направя. и тн ..

Докато реално аз и сега и тогава за Скица и бързо тестване на концепцията ще си ползвам някоя програмка за Scale моделиране, разбира се (WinTrack & AniRail).

Всичко това го имаш готово в специализираните програми, списъци, ракурси , оребряване, 3D - вариант с различни сгради , планини и т.н.  - не разбирам защо трябва да го правиш тепърва!Пък и се съмнявам че ще направиш свестен макрос (от първи път) за толкоз реалистични планини, каквито се правят чрез тези програми.
Ами тунелите?
Ами разрезите?
В Уинтрака има дори и разбивка на ребрата по бъдещият ти макет , или пък разпечатка на шаблони 1/1 за него. Става въпрос че всичко това е ГОТОВО и е достъпно с две /три кликвания , като четвъртото ти е печат например.

Но щом това те влече - твори , важното е теб да те кефи!!!
 ;D ;D ;D

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Изработване на жп трасе
« Отговор #37 -: 22 Март 2010, 19:39:02 »
Е, моята е само с езици, тоест аз ще си я механизирам, но е доста евтинка, тази ще скочи доста - поне 25 - 30 евро ще стане, а може и повече.Като сложиш и доставката, която едва ли ще е под 17 евро, а и гледам пича не обича Пейпал, което значи още кинти за паричен превод...  :spiteful:

luci

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Изработване на жп трасе
« Отговор #38 -: 22 Март 2010, 21:51:14 »
Цитат на: pach link=topic=95.msg38297#msg38297 date=1269252196
Цитат на: XRISTO link=topic=95.msg38296#msg38296 date=1269251462
MAYA Нешкова не ме кефи, щото слушам само "праведна" музика  :music:, а фото ШОП не ползвам, той е за софиянци.  :lol:

За Мая Нешкова направо ти скъсах потника!!!
Не я слагай в "праведната" музика - тя е доста по-високо от нея!
 ;D ;D ;D

Цитат на: luci link=topic=95.msg38295#msg38295 date=1269250997
Да ти отговоря ли?
Защото на A|W, MAYA,MAX ..ACAD... Мога да си направя практически всичко, дори да го отпечатам така, че и да може да ми се произведе ако държа. Библиотека за ТТ посъщество е проста задача, самите елементи ще искат малко време и после ще може да се правят чудеса с тях.. и то по този начин е в среда, която ми е добре позната, след което мога да рендна доста реалистично и да видя в детайли преди да я направя. и тн ..

Докато реално аз и сега и тогава за Скица и бързо тестване на концепцията ще си ползвам някоя програмка за Scale моделиране, разбира се (WinTrack & AniRail).

Всичко това го имаш готово в специализираните програми, списъци, ракурси , оребряване, 3D - вариант с различни сгради , планини и т.н.  - не разбирам защо трябва да го правиш тепърва!Пък и се съмнявам че ще направиш свестен макрос (от първи път) за толкоз реалистични планини, каквито се правят чрез тези програми.
Ами тунелите?
Ами разрезите?
В Уинтрака има дори и разбивка на ребрата по бъдещият ти макет , или пък разпечатка на шаблони 1/1 за него. Става въпрос че всичко това е ГОТОВО и е достъпно с две /три кликвания , като четвъртото ти е печат например.

Но щом това те влече - твори , важното е теб да те кефи!!!
 ;D ;D ;D


Man :) ако имам време мога да си направя всичко... наистина всичко.. А планини се правят и на ръчичка а и с достатъчно плъгини и тн .. все пак филмчета правиме та то проблема е после да  се направи истинско иначе като снимка мога да си го направя и да си летя наоколо .. за 2-3 седмици дет се вика и анимациика ще се рендне ..

ВинТрака го познавам достатъчно, нали цяла седмица го рових.

на мен ми липсва удобства на които съм си свикнал.. а неща като уребряване и тн .. на релсички и тн ... това са почти примитиви... лофт и шейпове и е готово. релсите не са проблем, проблем е, че с фото и проектор трябва да си вкарам 3D Мешове на Гарички и обекти.. а за целта ги копувам от Жоро, после ги лепя и после ги сканвам и дооправям .. което е малко бавно ама..


XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Изработване на жп трасе
« Отговор #39 -: 22 Март 2010, 21:55:24 »
Цитат на: luci link=topic=95.msg38326#msg38326 date=1269287474
а за целта ги копувам от Жоро, после ги лепя и после ги сканвам и дооправям .. което е малко бавно ама..

Не е проблем, че е бавничко, а че ще дойде бая скъпичко, особено ако смяташ да направиш библиотека от целият сграден фонд, произвеждан в мащаба...  :spiteful: