Автор Тема: Кой какво прави ... :) през почивните дни за Великден  (Прочетена 2996 пъти)

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
или как да си направим депо за необработен петрол :) ако въобще съществува такова определение.

изисква подръчни инструменти и малко свободно ... :) време


стари пиковски цистерни:


боя ... суха или положена с аерограф




е трябва да се сложи и осветление и пясъчник 

и видео http://www.youtube.com/watch?v=9OSQmDZfBIw

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Иво, какво ползваш за оградна мрежа ?

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Има готова на AUHAGEN Art.N: 42 646 ... но мрежа за комари върши същата работа 

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Иво така и не ти наснимах депото но ще го направя.Там като се разхождахме видя има доста такива цистерни.Има една лента за армиране на кнауф и си мислех че може да стане за оградки но ти вече си го използвал от друга мрежа.

Всичко е станало   :good:

Ще се постарая да изпълня мисията за снимки по депото.

   :hi:

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: ivo link=topic=3784.msg76617#msg76617 date=1334604508
... но мрежа за комари върши същата работа 

И аз си мислех за същото и дори пробвах. Намерих парче от разпран комарник и изрязах лента, която сложих по диагонал така, че квадратите да станат ромбове, всъщност както си е и при истинските старовремски Бг оградни мрежи. Не знам защо обаче не ми стоеше добре и развалих оградата. Лепилото не я размекваше за да се лепне към коловете и стоеше неестествено намачката и раздиплена. А особено по ъглите ме дразнеше най-много защото стоеше заоблена (гледам и при теб малко така се е получило). Мислил съм и за кнауфската мрежа от идеята на Миро, но там дупките са доста по-големи....и така един ден разчиствайки избата на бабата попаднах на едно старовремско сито за брашно с метална решетка със перфектната едрина, че и ръждясало отгоре на всичко. Направо режеш и слагаш на коловете, нито има нужда се боядисва и състарява, ни да се лепи. По ъглите телта лесно се бигова и стои под прав ъгъл. Всичко това е перфектно, но за съжаление диаметъра на ситото е малък и не ми стигна мрежата  :( Та сега се чудя от де на си намеря още малко за да продължа с оградата  ::)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12288
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Продават противокомарни мрежи от алуминиев тел - перфектни на размер и едрина,също като ситото.
Впрочем ако изтеглиш "нишка" от края на мрежата и я огладиш по способа на електрончиците,
чрез силово изтегляне на ръка през объл предмет (брава на врата например)
получаваш н-метра нишка с ФИ=0,3 /0,5 мм която е достатъчно твърда,
 да не се огъват перила и ръкохватки по вагони и локомотиви,
но доста по-лека и мека за обработка в сравнение с "масово" ползваните струни за същата цел...
 ;) ;D

Nikibmw

  • Гост
  • Trade Count: (0)
страхотно , евала  :hi:

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Макар и качена в друга тема от колегата Getinge мисля, че тук е по ня място за тази снимка