Автор Тема: Някой ползва ли JMRI?  (Прочетена 4199 пъти)

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re:Някой ползва ли JMRI?
« Отговор #15 -: 18 Ноември 2010, 15:58:17 »
Дискусията тука взе малко различна посока, но да се върнем към основното.

Цифровото управление на макет с мишка (като MultiMouse) или със софтуерна програма (като JMRI) не са взаимно изключващи се. Дори напротив, могат елегантно да се допълват. Ако някой вече е инвестирал в цифрова централа и мишка, единственото което му трябва за да ползва софтуера на JMRI е кабел от комютъра към централата. Тук са описани всички поддържани продукти. Програмата може да се настрои да управлява един влак по даден маршрут и разписание, а потребителя може да управлява друг или пък да прави маневри или да снима и т.н. - възможностите са неограничени. Пък и едно кабелче със сигурност излиза по-евтино от втора мишка, за по-сложни макети.

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2035
  • Рейтинг: 1421
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re:Някой ползва ли JMRI?
« Отговор #16 -: 18 Ноември 2010, 16:25:49 »
 :hi: Така е!
Съгласен съм напълно и като му дойде времето(поне за мен),ще гледам да го реализирам. :hi: :drinks:

optron

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 347
  • Рейтинг: 5
Re:Някой ползва ли JMRI?
« Отговор #17 -: 19 Ноември 2010, 09:55:13 »
Цитат на: staff123 link=topic=2813.msg49388#msg49388 date=1289937581
Демек замества само Мултимишката един вид, така ли?
Ммм ... и така може да се каже, макар че тази програма конкретно може да работи съвместно с мултимишката.
Най-точно да се каже е, че програмата е допълнение към съществуващото цифрово оборудване. Ти например можеш да си командваш локомотивите с мишката, а в същото време програмата управлява стрелки, светофори, блокировки и т.н. И други сценарии са възможни, въпрос на въображение и творчество, стига да имаш нужните декодери и сензори.
Сега не ме питай точно кое как става, щото не съм запознат подробно с нея ...  ::)