Автор Тема: Табели за локомотиви БДЖ  (Прочетена 99145 пъти)

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5546
  • Рейтинг: 636
  • Красотата е в детайла!
Re:Табели за локомотиви БДЖ
« Отговор #255 -: 29 Март 2009, 11:59:34 »
Мдам... трябва да помислим за нещо по, че тая тема с фотоеца много се разшири и вече и е тясно у тея гащи. Дайте ни мъничко време и все ще изумуваме как, къде и колко. Ако някой има предложение за тема, раздел, структирата им и т.н. по въпроса да казва. Идеи приемаме всякакви! :)

Бае Ilfil-е, пардон, Илияне, я кажи ти, друже, дали у понеделник, лето господне 2009-то, ден 30-ти, месец марта ще ни започнат табелите, че нещо ме гложди под лъжичката и чувствам известен некомфорт?  :spiteful: :hi: :angel:
« Последна редакция: 29 Март 2009, 12:02:29 от Vlado »

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели за локомотиви БДЖ
« Отговор #256 -: 29 Март 2009, 14:28:20 »
Нищо не мога да кажа, преди да се чуя утре с колегите. По принцип понеделник машините не се пускат, ама заради сбъркания филм може и да се напънат, знам ли. По разписание сте най-рано в сряда, ама има и извънредни влакове...

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5546
  • Рейтинг: 636
  • Красотата е в детайла!
Re:Табели за локомотиви БДЖ
« Отговор #257 -: 29 Март 2009, 15:07:55 »
Е, 'убаво! И това е отговор...  :drinks: Значи "до утре, до утре, до утре... до утре вечер в другия спектакъл", пардон - четвъртък!  ;)

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Табели за локомотиви БДЖ
« Отговор #258 -: 29 Март 2009, 18:38:30 »
Цитат на: ilfil link=topic=1102.msg22128#msg22128 date=1238316819
... Неприятното за мене беше на стр. 116 - май Roco ще ме изпреварят с тоя V36! На тях няма какво да им кажа, освен може би в цените...

И ROCO: http://www.roco.cc/index.php?id=430

И Lenz: http://www.lenz.com/products/locomotives/index.htm

И Lima: https://www.reynaulds.com/products/Lima/2033.aspx

http://www.kernowmodelrailcentre.com/product/24581/HL2033_Lima_Diesel_locomotive_Class_V36_DR

https://www.sc99-shop.de/shop/index.php?&configNo=4&redirectFileName=site/prodLink.htm&page=482&param0=productNo=HL2014-lim&param1=open_woher=2045285&param2=resetMenu=1&dbc=37118aae3ba6c8d155b5d7869136bd49

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Табели за локомотиви БДЖ
« Отговор #259 -: 29 Март 2009, 19:02:38 »
Ами моите са 10,5 на 30, ама си мисля, че и при твоите мащабът се връзва, така че става - 18 парчета, 1 дециметър, а 18 - те кинта ми даваш читава сметка и утре ще ги намериш в нея.  :good:
А, щях да забравя - май тези с високата част в средата ми се струват по-готини.  ;) Та от тях, значи.  :)

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели за локомотиви БДЖ
« Отговор #260 -: 29 Март 2009, 20:14:55 »
Ицо, доколкото се касае до моята част, считай че си оноден. Тоест теоретично си на филма във вторник и на тенеке в четвъртък. Ако успея да намеря време да мина покрай Адри (дето още си трае дали е на същото място), считай че другата седмица може да заградиш двора.
За парите не се притеснявай и за сметки не ми споменавай изобщо. При мене има три начина на плащане: кеш, в брой и на ръка. Затова цените ми са без ДДС. Ако искаш фактура - нема проблеми, колежката ще ти напише. Плюс 20% обаче.
Казах ти за плащането - ще се разберем с Адри.
А ти копай там през това време фундамента на оградата.

mitko359

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 683
  • Рейтинг: 31
Re:Табели за локомотиви БДЖ
« Отговор #261 -: 29 Март 2009, 20:26:16 »
мога ли да си поръчам табелки все още щото явно съм закъснял

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Табели за локомотиви БДЖ
« Отговор #262 -: 29 Март 2009, 20:38:08 »
Почвам да пека тухлите за оградата тогава.  :lol:

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели за локомотиви БДЖ
« Отговор #263 -: 29 Март 2009, 22:29:55 »
Абе Мите, къде жма досега, бре момче? Ние тия табели ги дъвкахме тука към две седмици, ако не и повече!
Май ще артисаш за следващия транш за конкретни табели, ако си само за лога може да изврънчиш некой артък от колегите си тука. Ама да ти вземат двойна цена, че другия път да не дремеш!
Ако събереш към дециметър (което само от табели се съмнявам че ще можеш), ще те пуснеме отделно по-нататък само тебе.
Ицо, печи тухли ама си мисли и за колоните! И не забравяй, че отгоре трябва да имат и плоча, просто дизайнът на тоя тип огради си е такъв и друг досега не съм виждал. Аз лично на моите съм решил да им туря върху плочата и по една шукаритетка отгоре, с формата на топка. Ама трябва да се разходя до некой ловджийски магазин за подходящи сачми. Щото за друго не се сещам.
Пак за табелите и другите неща, че закъснелия Митьо ме подсети - ако ви идва множко да мислите на дециметър, може и друго. Понеже вашите неща са по принцип дребни, можете да си организирате нещо като ТКЗС - демек на няколко човека нещата да се впишат в тоя минимум. Само идея, а вие си я доразвивайте.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Табели за локомотиви БДЖ
« Отговор #264 -: 29 Март 2009, 22:42:06 »
Хм,май си прав.Давай идеи за диреци!  :yes:

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели за локомотиви БДЖ
« Отговор #265 -: 30 Март 2009, 00:43:51 »
Ми като мойте бе - намери си дебел коматекс (не знам що ама някой му викат и "симона", ползва се от рекламаджиите), режи ленти и цепи на диреци. После с остра стругована клечка за зъби си рисувай там каквото ти душа иска - кеф ти тухли, кеф ти плочи. Аз поне с по-добър материал досега не съм работил за такива неща. Като му удариш отгоре боята и го състариш малко с прах от сух пастел и се успива!
На снимката на моята ограда тухлената част е от 2 мм, а за колоните не съм сигурен, ама са 4 или 5, не помня. Има го всякакви дебелини от 1 до 10 мм. И по-дебел се намира, ама е цифра и само по поръчка, но това само за сведение, щото за тия неща няма приложение. Виж, за основа на макет - може би, не знам. А тънкия коматекс изобщо не е скъп, единственият проблем е, че се продава на листове 2 х 3 метра, та ще се наложи да врънчиш като мене парчета от някой познат рекламаджия. Впрочем, те и без друго ги хвърлят.
От същото съм правил и онова парче от танковия цех, дето го бях постнал в "сгради", знаеш го. И то е от 2 мм. Реже се с макетен нож като приказка.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Табели за локомотиви БДЖ
« Отговор #266 -: 30 Март 2009, 06:39:37 »
Таз Симона не съм я виждал.Готина ли е? А има ли цици?  :lol: Нейсе, ще търся таквоз чудо, ама освен за офис 1 - друго не се сещам.То рекламна стая ако има ще е добре, ти пък цяла къща!  :spiteful:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12288
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Табели за локомотиви БДЖ
« Отговор #267 -: 30 Март 2009, 08:23:38 »
ilfil  това с оградите с издигнатото в средата много ме изкефи!!!
Ако не ти правя проблем праскай и за мен един дециметър (квадратен!) от тях , тоест същите като на Христо.На мен също ми е удобно да ги взема от брат Адри , ама той да каже "става-не става" или да мислим друг вариант.И за 18 -те лева как да стигнат до теб?
Какво като са НО !?!?! На мен пък в ТТ ще ми заградят дъскорезницата и готово!
"Промишлените" огради винаги са по високи от "домашните" , щото и айдуците отвън и отвътре са повече!!! :lol: :lol: :lol:
Та така брои ме и мен за един квадрат от тези дето са вдясно :
 


А модераторите какво има да умуват за раздела къде да ти сковат кочинката - ми то си има такъв -"поръчки през railwaypasssion" -демек "поръчки през форума" - къв е проблема?!!!
 ;D
« Последна редакция: 30 Март 2009, 08:28:22 от pach »

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Табели за локомотиви БДЖ
« Отговор #268 -: 30 Март 2009, 10:11:36 »
Цитат на: ilfil link=topic=1102.msg22086#msg22086 date=1238186129
Zazo, ако правилно съм схванал нещата, искаш само петолъчки, които да си ги лепиш после върху летящото колело, та да го закрият (предполагам, че така е правено и в действителност, ама знам ли!). Щото нема да е проблем да се направи петолъчка с тия крила, но ще са на едно ниво (демек звездата няма да е изпъкнала по отношение на крилата).
Кофтито новина за тебе е, че ако се тури звезда със що-годе разумен размер, тя не скрива колелото напълно. Но ако въпросната без да се увеличава се изтумби малко (точно както най-много си я обичкаха другарите), тогава ще стане.
Глей тука:

(Image removed from quote.)

Огледай си нещата и казвай. Имаш време да мислиш до понеделник вечер. Иначе артисваш за по-нататък. Ако ти прецакат и на тебе филма, пак ще артисаш и без друго. Техната мама!

Илияне, за петолъчките си ме разгадал напълно, така че можеш директно да ми плеснеш тая втората по-тумбестата върху част от крилата. Дори една идея по-голяма може да я направиш. Няма какво да се занимавам да ги лепя отгоре. Колкото до останалото рифелованото тенеке  можеш да ми пуснеш за допълване на дециметъра и една последна молба ако е възможно и не е сложно.

Ей такъв надпис като буквите са всъщност дупка, а черното е плътно. Идеята е да си го ползвам за шаблон за пръскане на надписа. Височината на буквите е 2 мм.



Значи финално 50-ина герба, 50-ина летящи колела, 50 летящи петолъчки, каквото остане рифеловано тенеке и няколко шаблончета БДЖ. С мойте глупости се занимавай само ако няма да забави голямата поръчка на табели, че там много хора чакат.


novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели за локомотиви БДЖ
« Отговор #269 -: 30 Март 2009, 10:54:59 »
Zazo, отговорил съм ти от новия си амвон, заповядай там!