Автор Тема: Проблем!!!  (Прочетена 17746 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12288
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Проблем!!!
« Отговор #30 -: 27 Ноември 2009, 13:05:50 »
Говорете си , говорете си - пък ние в ТТ, май станахме тук с един повече! :on_the_quiet:
Цитат
30020 Публикации в 1803 Теми от 344 Членове. Последен член: MуцaTTa


XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Проблем!!!
« Отговор #31 -: 27 Ноември 2009, 13:26:51 »
Няма така лесно да се изтръгне от лапите ни!  :spiteful:

Vasilev65

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Проблем!!!
« Отговор #32 -: 06 Декември 2009, 17:48:39 »
Благодаря на всички колеги за отговорите и коментарите. По всяка вероятност ще приема компрмисен вариант. Ще си оставя това което имам в Н0 и от него ще си направя един фремо модул и ще започна да изработвам макет в ТТ, който ще се побере в хола ми.
А ето и илюстрация на проблема ми:
1. Така изглежда хола ми без модул:

http://www.sibir.bg/realSize.php?PicID=1634293&albID=324067

2. Така става с модула....

http://www.sibir.bg/realSize.php?PicID=1634294&albID=324067

3. Иначе за сега разполагам само с това...

http://www.sibir.bg/realSize.php?PicID=1634296&albID=324067

Dare_Devil

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Проблем!!!
« Отговор #33 -: 08 Декември 2009, 17:49:58 »
Добре, мислил ли си за някакъв вариант на модулен макет? Т.е. на няколко отделни компонента, които лесно и бързо да се сглобяват/разглобяват, за да не ти заемат постоянно мястото в хола. Друго леко авангардно предложение е само част от макета ти да е в хола, като линията да преминава през стената в друго помещение (например коридор, или съседна стая - ако имаш детска стая в съседство с хола, съм убеден, че децата ще са повече от щастливи влакът да минава покрай тях). Този вариант разбира се иска макетът да е разположен непосредствено до стена, така че да може да я пресича. Друга идея, която ми хрумва е макетът да се конструира така, че да се изправя до стената когато не се използва - например нещо като ракла, висока около 60-70 см, по горния ръб на която да има панта - оттам нагоре до тавана е макетът в прибран вид, а като решиш да го ползваш - само го спускаш и вадиш влаците. Като е сгънат макета ще изглежда като един по-нестандартен гардероб, ще може да е на разстояние от стената толкова колкото ти е най-високото нещо по макета (иначе казано - ако не правиш модел на Еверест - не повече от 30-тина сантиметра от стената). Все пак ти си решаваш де - просто подхвърлих няколко идеи, които ми дойдоха на ум.

vlado1

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (6)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 248
  • Рейтинг: 23
  • TT - III,IV еп. DR - АЕЦ/БСлатина/София
Re:Проблем!!!
« Отговор #34 -: 08 Декември 2009, 21:20:45 »
Цитат на: Dare_Devil link=topic=2018.msg32348#msg32348 date=1260287398
...Друга идея, която ми хрумва е макетът да се конструира така, че да се изправя до стената когато не се използва - например нещо като ракла, висока около 60-70 см, по горния ръб на която да има панта - оттам нагоре до тавана е макетът в прибран вид, а като решиш да го ползваш - само го спускаш и вадиш влаците. Като е сгънат макета ще изглежда като един по-нестандартен гардероб, ще може да е на разстояние от стената толкова колкото ти е най-високото нещо по макета (иначе казано - ако не правиш модел на Еверест - не повече от 30-тина сантиметра от стената). Все пак ти си решаваш де - просто подхвърлих няколко идеи, които ми дойдоха на ум.
То това вече хората са си го направили:
http://www.railwaypassion.com/?cid=38

Та да използвам темата, ако Vasilev65 няма възражения.
И аз съм от тези, които пак ги зачеса старата краста и сега съм точно пред дилемата да си избера окончателно мащаб. Работата май отива към ТТ - точно заради мястото, а и от стария материал (BTTB) имам доста неща.
Въпроса ми е относно препоръка са старт сет в ТТ. Загледал съм се по Roco-вския (http://roco.cc/index.php?id=16&Anfangsposition=0&artikelnummer=35002). Някой от TT-таджиите може ли да даде отзиви, ако го има?
« Последна редакция: 08 Декември 2009, 21:22:25 от vlado1 »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12288
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Проблем!!!
« Отговор #35 -: 09 Декември 2009, 09:00:56 »
Браво, браво, в ТТ ще станем с един повече!!!
 :clapping: :clapping: :clapping:
Сета е много готин , при това е с четири вагона!
За разлика от предишният им , който наистина бе със 100 евро по-евтин но имаше само три вагона от V-та епоха.Людмилата е много добре направена , цифровизирана, без звук.
Роковският МултиМаус е най - доброто в класа си , преди големите управляващи станции на ESU  и прочие, при това си имаме преведено ръководство за работа с него, което в най-скоро време ще претърпи основна редакция, тоест "второ издание" в следствие употребата му в България и ще стане още по-достъпно за разбиране и работа с него, тоест на говорим моделистки език  :yes:).
Людмилата трябва да се провери веднага след изваждането от сета, най-вече за правилно сглобяване (ако не,веднага увисва едната талига) и да се застопори - само едната талига е необходимо да има "клатене" във всички посоки. От Роко са се постарали да го направят максимално истински като големите локомотиви, но свободното движение на двете талиги във всички посоки, го кара да "залита" при големи скорости когато влиза в завой. Това му е единственият недостатък, но е много лесно отстраним.
(макар моя още да не съм го укрепил  :blush2: но пък аз не харесвам голямите скорости... :on_the_quiet:).
Като цяло сета е една чудесна придобивка както за модели в ТТ, така и като основа за цифровизация!
Не че има голям избор на сетове , но този е от много добрите!!!
:yes: ;D ;D ;D

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:Проблем!!!
« Отговор #36 -: 09 Декември 2009, 09:04:12 »
Сета е супер готин, но (нека запознатите да кажат - например Жоро) май в тези комплекти на Роко няма релси.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12288
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Проблем!!!
« Отговор #37 -: 09 Декември 2009, 09:07:08 »
Без релси е.
Локомотив три или четири вагона, МултиМаус управляваща станция, усилвател (boster-а стига спокойно за четири/пет локомотива в ТТ или 2/3 в НО) и трансформатор.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12288
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Проблем!!!
« Отговор #38 -: 09 Декември 2009, 13:24:22 »
Ето един по-стар сет на Роко в ТТ който е с релси истрелки, доста атрактивни вагони, отново людмилата, но е със по-старият модел на управляващата станция - R3 , която е със светодиоден дисплей, до 99  локомотива и няма локомотивна библиотека, тоест управлява направо по адреси.
Разгрледай го, на атрактивна цена (която няма да остане 45 евро но едва ли би минала 150 евра) и ако ти хареса - играй го...ако не си наясно вИбея, помоли някой от старите играчи тук. ;D ;D ;D
http://cgi.ebay.de/Megastartset-von-Roco-digital-Art-01200-wie-neu_W0QQitemZ190355427320QQcmdZViewItemQQptZDE_Modellbau_Modelleisenbahnen?hash=item2c52114ff8

vlado1

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (6)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 248
  • Рейтинг: 23
  • TT - III,IV еп. DR - АЕЦ/БСлатина/София
Re:Проблем!!!
« Отговор #39 -: 09 Декември 2009, 22:46:31 »
    Мерси за инфото. Че не съм на ти с ИБЕЯ, не съм, но и без това нещо съм скептичен към пазаруването от там. А и новия сет по-добре ще ми пасне (DR, IV еп.). Релси имам от стария тип, но като видях сегашните, реших, че ще ги продавам и ще взимам и нови релси. Така че почвам да "пестим от закуски".  ;D
    Между другото правите ли сбирки в събота и къде е този р-нт "Терасата"?

mgirginov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (34)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1930
  • Рейтинг: 192
  • N Länderbahnen I еп. София
Re:Проблем!!!
« Отговор #40 -: 10 Декември 2009, 06:32:49 »
Цитат на: vlado1 link=topic=2018.msg32432#msg32432 date=1260391591
    Мерси за инфото. Че не съм на ти с ИБЕЯ, не съм, но и без това нещо съм скептичен към пазаруването от там. А и новия сет по-добре ще ми пасне (DR, IV еп.). Релси имам от стария тип, но като видях сегашните, реших, че ще ги продавам и ще взимам и нови релси. Така че почвам да "пестим от закуски".  ;D
    Между другото правите ли сбирки в събота и къде е този р-нт "Терасата"?
Сбирки в събота не правим още, защото довършваме ремонта на клубното помещение. Ресторант "Терасата" е на ул.Симеон между ул.Сердика и ул.Веслец. Там се виждаме в намален  състав, но поне ще се запознаем. Заповядай още днес. Срещата е след 18 часа

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12288
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Проблем!!!
« Отговор #41 -: 10 Декември 2009, 14:43:57 »
Един въпрос:
Кога такава гара, на такава площ, може да събере толкова подвижен състав в НО ???



Логичен отговор:
Никога!!!
 :on_the_quiet: :on_the_quiet: :on_the_quiet: :beee: :beee: :beee:
 :music: :dance1: :yahoo: :angel: :hi: :pleasantry:



Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6711
  • Рейтинг: 1087
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Проблем!!!
« Отговор #42 -: 10 Декември 2009, 17:48:31 »


верният отговор :

когато е тт :yahoo:

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:Проблем!!!
« Отговор #43 -: 10 Декември 2009, 17:53:06 »
Но пък тия циментовози как ми харесаха ....  :blind:

vlado1

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (6)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 248
  • Рейтинг: 23
  • TT - III,IV еп. DR - АЕЦ/БСлатина/София
Re:Проблем!!!
« Отговор #44 -: 11 Декември 2009, 00:19:09 »
кат бонбончета са  :lol: :lol: :lol:

@mgirginov
Мерси за поканата, но за съжаление само в събота и неделя съм в София ...