Автор Тема: Теснопътна железница "Стара планина"  (Прочетена 2685 пъти)

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5546
  • Рейтинг: 636
  • Красотата е в детайла!
Колеги, една интересна инициатива от известно време е налице: http://narrowgauge.railwaymodeling.com/

Честно да си призная, бях доста изненадан, когато в събота Жоро Георгиев ме попита какво е туй чудо и знам ли нещо повече за този проект. Заинтригуван по-късно вечерта на същия ден разгледах посочената ми страница, а любопитството ми още повече се засили - да се прави истинска железница не е лесно, а видно от видеофилмите локомотивът изглеждa добре, а релсовия път, макар и изработен от тръби и доста къс като цяло, осигурява успешно движение на локомотивчето и един вагон. Разширението на проектното трасе съвсем ме същиса - тунел, депо, стрелка... Изобщо интересен проект, който лично аз смятам да следя редовно. :)
п.п. Всъщност сега се сещам, че този проект се развива поне от година време и фигурираше тема за него във вече нефункциониращия форум на railwaymodeling. Всъщност новото е, че този проект се е сдобил с име и има създаден отделен сайт или част от сайт за него.
« Последна редакция: 10 Август 2010, 16:59:45 от Vlado »

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Теснопътна железница "Стара планина"
« Отговор #1 -: 11 Август 2010, 01:18:22 »
Зарибен съм!

Gravel

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Теснопътна железница "Стара планина"
« Отговор #2 -: 18 Август 2010, 00:27:51 »
Здравейте колеги,
Благодаря на Владо, че отрази този проект във форума. Преди време темата наистина съществуваше при нас на railwaymodeling, но тогава взех решение да се обособи място само за нея. Затова и изготвих обособен сайт. Макар нещата в това начинание да вървят бавно, все пак вървят. От личен опит бих споделил, че изграждането на нещо подобно гълта много, и то не само финанси, но и време. Отделно стоят много проблемни въпроси с опазването на изграденото до момента, както и поддръжката му, защото постоянно се правят и текущи и планови ремонти, както и подобрения. Срещал съм и много скептици, и присмехулници, за които полагането на усилия, вън от нормалните житейски мероприятия са загуба на време. Този проблем съм го срещал и със нормалния жп моделизъм, който за повечето хора е - "играене на влакчета". Вече не им обръщам внимание.
Най-важното е че макар и бавно, ТЖСП расте и все повече радва децата, за които е направена.
Благодаря още един път на колегите, които взеха отношение по темата.

Поздрави
Г. Такев
« Последна редакция: 18 Август 2010, 00:42:38 от Gravel »

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5546
  • Рейтинг: 636
  • Красотата е в детайла!
Re:Теснопътна железница "Стара планина"
« Отговор #3 -: 18 Август 2010, 09:22:14 »
Успех!  :good: :)

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re:Теснопътна железница "Стара планина"
« Отговор #4 -: 18 Август 2010, 10:05:16 »
Успех и от мен  :hi:

evrokoma

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Теснопътна железница "Стара планина"
« Отговор #5 -: 18 Август 2010, 10:17:13 »
успех момчета дано скоро се усъществи проекта :hi: