Автор Тема: Земетресение 7.3 в Токио  (Прочетена 24822 пъти)

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Земетресение 7.3 в Токио
« Отговор #15 -: 11 Март 2011, 20:49:19 »
Мани... Такова земетресение не е имало никога там...  :( Добре че строят добре и са в непрекъсната бойна готовност... Жертвите и поразиите са твърде малко за такъв катаклизъм... Те вече са навикнали - друса ги по няколко пъти на ден... По всички ръбове на тихоокаенската плоча няма никога да спрат тия земетресения и вулкани... За съжаление...  :sorry:

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re:Земетресение 7.3 в Токио
« Отговор #16 -: 11 Март 2011, 21:24:12 »
Колко по скалата на рихтер е най-силното регистрирано земетресение - къде и кога - някой има ли инфо ?

evrokoma

  • Гост
  • Trade Count: (0)

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Земетресение 7.3 в Токио
« Отговор #18 -: 11 Март 2011, 21:45:09 »
Малиии,най-хубавите влакове имат,ама никога няма да ги видя.Аз на 4 Рихтерова  степен и съм цръкнал.А това дори не мога да си го представя ,че и след това -луп,луп...не е за мен  :wacko:
Преди малко безалкохолното седи на масата и дъщеря ми рита от другата страна...Гледам течността се разклати - скочих,викам си айдее и тук :haha: :haha: ...жена ми рече ,че съм луднал ;D.
С една дума-мноо ме е страх от това :blush2:

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Земетресение 7.3 в Токио
« Отговор #19 -: 11 Март 2011, 22:50:23 »
Най-силното земетресение в световната история е с магнитуд 9,5 по Рихтер в Чили на 5 май 1960 година.

Следващото по сила е земетресението в Аляска с магнитуд 9,2 по Рихтер, регистрирано на 27 март 1964 година...

Днешното е Япония е седмо по сила, откакто е въведено наблюдение и измерване...

За сведение: скалата на Рихтер е до 10... Другата, наЩа, совиетскътъ, е 12 степени...

G_GROZ

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Земетресение 7.3 в Токио
« Отговор #20 -: 12 Март 2011, 01:34:10 »
Скалата на Рихтер е логаритмична, което ще рече, че всяка степен е два пъти по-силна от предишната. Когато вчера отворих темата, имах предвид земетресението в сряда от 7.3, което по принцип е доста опостушителна сила, но за него почти нищо не се чу. Естествено, не съм предполагал, че докато пиша, Господ е подготвял два пъти по - силен трус и след няколко часа го е стоварил отново там. Но тия японци не са човеци! Не знам дали някой от нас може да си представи за какво става въпрос. И пак след земетръса все едно почти нищо не е имало! Е, от цунамито няма как да се избяга. Трябва да се има предвид, че науката допуска при такава сила, сериозни промени в релефа на земната повърхност, още повече на остров. Ама айде да не предизвиквам съдбата, да не усъмнем с нещо още по- ужасяващо! Бог да ни пази от такива шеги на природата! Еле па нас!

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Земетресение 7.3 в Токио
« Отговор #21 -: 12 Март 2011, 13:20:17 »
Продължават да стават "хубави" неща:
http://world.actualno.com/news_338775.html
 :(

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Земетресение 7.3 в Токио
« Отговор #22 -: 12 Март 2011, 14:08:10 »
Ако не могат да контролират верижната реакция, реакторът ще "цъфне" като чернобилския...

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re:Земетресение 7.3 в Токио
« Отговор #23 -: 12 Март 2011, 16:20:28 »
Аз доколкото разбрах той вече е цъфнал като чернобилският (паднали стени и покрив) - хубавото е, че няма графит.

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Земетресение 7.3 в Токио
« Отговор #24 -: 12 Март 2011, 18:33:41 »
Доколкото нашите пишман журналисти са наясно с реакторите (а те май не са и пишат глупости), май само външният корпус е рухнал.
Самият реактор вътре уж бил цял...
Написали са "започнала е верижна реакция...". Ами то без такава реакторът не работи. Виж друго е, че може да е станала неуправляема.
То ако не могат да спрат/контролират реакцията (май част от графитните пръти са запекли от високата температура), той ще си "зяпне" сам...
Щом не са го угасили аварийно, явно не могат.

P.S. Сега прочетох, че корпуса на реактора е здрав. Избухнал е водорода, който се използва за охлаждане на реактора.
« Последна редакция: 12 Март 2011, 19:07:13 от widowmaker »

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Земетресение 7.3 в Токио
« Отговор #25 -: 12 Март 2011, 22:22:39 »
Първо, паднали стени и покрив не означава гръмнал реактор... Блокът далеч не е само реактор.
Второ, съвременен реактор ВИНАГИ остава под контрол.. Ако случайно прегрее и има вероятност да гръмне, се включва най-последната му защита - цистерни с борна киселина, която го гаси напълно и безвъзвратно... Такива резервоари са абсолютно задължителни за реактори с забавител тежка вода, тъй като единствено те могат да се изнасят извън страните-производителки, тъй като не могат да се използват и за военни цели /както реакторите с графитен забавител/. Затова и козлодуйските реактори НИКОГА не могат да гръмнат като чернобилския... И те също имат гасене с борна киселина...  :drinks:

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6711
  • Рейтинг: 1087
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Земетресение 7.3 в Токио
« Отговор #26 -: 12 Март 2011, 22:31:36 »

Хванах те ве - и ся ще спя спокойно !

G_GROZ

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Земетресение 7.3 в Токио
« Отговор #27 -: 14 Март 2011, 00:28:30 »
Айде сега пък вулкан! Трета от възможните 5 степени на активност. Министър председателя на Япония, заяви доколкото разбрах, че това е най-голямото бедствие от Втората световна насам, сполетяло острова. Май значи, че атомните бомби са били по-малко зло.

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Земетресение 7.3 в Токио
« Отговор #28 -: 14 Март 2011, 09:10:07 »
... и 3 експлозии в АЕЦ Фукушима 1 до момента...

А това не знам колко от вас ще успеят да го видят, но е качено само във фейсбук до момента:
http://www.facebook.com/video/video.php?v=1605260179420&comments
Ужасяващо!!!

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263