Автор Тема: Това не мога да го намеря - обща бърза тема , въпрос - отговор !!!без коментари  (Прочетена 28904 пъти)

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5545
  • Рейтинг: 636
  • Красотата е в детайла!
Момчета, днес от глупост направих една беля, която за съжаление ще забави много работата по макета. Та, накратко, наскоро си взех мини бормашинка за фина работа. Към нея имаше и аксесоари като между тях и едни малки фини абразивни дискове (по-скоро дискчета), с които идеално се реже, шлайфа, пили и какво ли още не. Проблемът е, че тези дискове лесно се чупят и днес в момент на магарешки инат, в опита си да срежа един болт, ги счупих всичките. Знае ли някой от къде да си взема и то по възможност повече бройки?

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
При нас в Ловеч съм виждал в магазина на BOSCH, мисля. ::) Сами че е пълно комплетче от дискчета и камъчета за дремел.  :-\
« Последна редакция: 04 Януари 2009, 19:22:40 от XRISTO »

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Виж в  Бриколаж или Практикер. Там също съм гледал набори на БОШ с доста борчета.

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Аз съм купувал от практикер със сигурност. При свредлата за бормашини са. Имаше отделни по-качествени и по-скъпи, и комплекти по-изгодни като цена, но по-калпави.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12283
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
По качествени дискове , включително и диамантени (но по 25 евро и нагоре...) има и в магазините за зъботехнически материали.Там можеш да намериш както дискове за рязане ,така и  за шлайфане .Също  различните по форма и материал "борчета" които вършат страхотна работа като фрезови глави...
Друг път като искаш да режеш болт , просто вземи ножовка (има миниатюрни китайски но със страхотни зъби и трудно се износват - тъй наречените "оси"-чки) или поне ползвай дискове за рязане на метал , а не на "неметал" каквито предполагам си имал (най-вероятно си ползвал тези за керамика или пластмаса).
Въобще системата на минидриловете в частта си за дисковете е същата като при големите "флексове" .
Но пък си има и свойто огромно предимство спрямо големите батковци - реглажа на оборотите позволява много по - добро комбиниране при работа в система "обработван материал - съответен инструмент - работни обороти"...
Резервни комплекти (от 20 бр. - 50 бр. - 100 бр. та дори и от 200 бр.) някой дори със съответните пластмасови или дървени кутий-куфарчета , с инструменти за минидрилове има и на Илиенци , като там цените са без търговската надценка на някой магазини достигаща и до 200 % !!!
Препоръчвам ти тези на "Райдер" или "евромаркет" - така или инаак всичко е китайско , но тези две марки вече са с доста прилично качество.
 ;D

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5545
  • Рейтинг: 636
  • Красотата е в детайла!
Искам да благодаря на всички за помощта! Намерих дискчета в "Практикер" - на щанда на "Bosh", производство са на "Dremel", кат. номер 409, 36 бр. в кутийка.  :hi:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12283
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Някой търси ли BR38 от K.P.E.V на Fleischmann?
Един руснак го продава , нов , в кутия , нетъркалян , производство 2000 г. за 300$!!!

http://radikal.ru/F/s50.radikal.ru/i129/0902/41/48fc3686afb8.jpg.html

както и BR13 от K.P.E.V на BRAWA ,нов , в кутия нетъркалян и също за 300$!!!

http://radikal.ru/F/s48.radikal.ru/i120/0902/9e/18d994c420cf.jpg.html

Мда , и двата са в НО.

Ето от тук - нашите приятели!
http://scaletrainsclub.com/board/viewtopic.php?f=25&t=1408


« Последна редакция: 25 Февруари 2009, 12:29:26 от pach »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Тази тема ми се стори най-подходяща за моят проблем.Не мога да намеря цената на този сет на Брава:
http://www.brawa.de/en/Products/H0/Locomotives/Diesel-Locomotives/41024-br-111-dr.html

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък


хах , не ти трябва да я знаеш ;) - радвай му се така  :drinks: майтап бре  >>> питай Ivo

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: XRISTO link=topic=413.msg20407#msg20407 date=1236076869
Тази тема ми се стори най-подходяща за моят проблем.Не мога да намеря цената на този сет на Брава:
http://www.brawa.de/en/Products/H0/Locomotives/Diesel-Locomotives/41024-br-111-dr.html

Delivery date: 3rd Quarter 2009
Ето ти и причината ;)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Мдам, далаверата ще е през Септември най-рано...тъкмо ще понасметем кинти до тогава.Може пък да го играем партийка с някого - на мене и един ми стига, но предполагам, че така са по-изгодни -  в сет. ;)

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Ами различни са, тъй че аз сет не цепя ... но съм сигурен, че ще има още много желаещи  :good:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Ами аз пък не съм претенциозен, кой ще е от двата - няма проблем.Проблемът ще е евентуално в цената.Ако ще е над 200 кинта, предпочитам два стари от ибея, отколкото 1 нов.Имам и стари и нови локомотиви и да ви кажа честно, най-добрият откъм ходови качества и шум не съм го купил нов.Сега всичко е китайско, а по-старички Роковски или на Флайшман или Брава, аз лично ги предпочитам, стига да са в добро състояние.  ;)

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Конкретен въпрос. Търся под дърво и камък ето тази книжка на Роко (има и по-ново издание от това, което се вижда на картинката, то също върши работа) "Spiel Mit Mir" или "Play With Me" на английски. Няма значение дали в хартиен или в електронен вид. Имаше я като безплатно приложение към старите стартови комплекти на Роко, отпреди банкрута. Готов съм и да я купя, на разумна цена разбира се. Подготвям едно кратко ръководство за съвсем начинаещи моделисти, понеже една камара колеги и приятели, които хал-хабер си нямат, но проявяват интерес, без да ме смятат за луд, постоянно ме разпитват надълго и нашироко за хобито и реших да курдисам нещо такова, че да не обяснявам по сто пъти едно и също нещо, а и да се популяризира хобито ни. Тъй като въпросната книжка доста би ми помогнала, къде ли не ровех да я открия, но уви, до момента удрям на камък. Благодаря предварително на всички, които се сещат откъде би могла да се намери.