Автор Тема: Обществена поръчка за състаряване на БДЖ вагони  (Прочетена 3575 пъти)

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Обявявам малка обществена поръчка (както е модерно да се казва) с предмет: състаряване на БДЖ модели от личния ми вагонен парк. Желанието ми е да състаря моделите си до ниво, пресъздаващо реалното обичайно незавидно състояние на вагоните в БДЖ от 4/5 епоха. Основния акцет да падне върху покривите, като ръждата и мръсотията трябва да се "лее" от ребро до ребро, а също така и върху талигите и челно междубуферните пространства, включително и куплунзите. Първоначално предоставям 3 вагона както следва:
1) Кушет на Оптима 40-та серия


2) Кушет зелен 40-та серия


3) Първокласен 50-та серия


Изисквания: Опит в сферата на бояджийството и наличие на аерограф и съответните качествени материали, пресъздаващи ръжда и мръсотия. Ръждилката по покривите да варира от леко до тежко състояние, като при всеки покрив шарката е различна. Състаряването на останалите части е що годе унифицирано. За онагледяване на търсения ефект предоставям фотографии.
Пример за "тежко състояние"   



Пример за "леко състояние"


Ценови оферти приемам на ЛС, а "майсторски виждания" тук в темата.
« Последна редакция: 15 Януари 2014, 13:05:52 от gzo »

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Тонка защо мълчиш  :good:

stefanbaikov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 40
  • Рейтинг: 13
а от вътре няма ли да се състаряват? :swoon: :resent:

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Звучи , като Първоаприлска шега............. :)




toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4783
  • Рейтинг: 633
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Цитат на: Gervasii link=topic=4459.msg93196#msg93196 date=1389791888
Тонка защо мълчиш  :good:
  ;D
Аз съм с четка... :lol: :lol: :lol:

stoyan_angel

  • Trade Count: (1)
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
  • Рейтинг: 7
Здравейте, за първи път пиша тук, но определено по тази тема мога да споделя опита си.Аз по принцип съм стендов моделист и сглобявам всичко авиация, танкове, кораби какво ли не и дори вече си имам собствена композиция на БДЖ, която имах удоволствието да пусна в Клуба по време на отворените врати и искам да благодаря на организаторите за това.
Така сега по темата Съществуват няколко фирми които произвеждат т.н пигменти или сухи пастели. Аз имам на MIG Productions няколко и на Live Color. Те се нанасят с четка а ефекта е уникален точно както истинските неща без значение дали се ползват за Танкове, Вагони или каквато и да е било транспортна техника. Най-хубавото е че ако не ви харесва как се е получило можете да го изчистите и след това да го нанесете отново и ако искате да го запазите в този му вид накрая просто го лакирайте с лак матов за предпочитане и готово.Не се притеснявайте да експериментирате първо пробвайте на някой модел който не ви е толкова ценен и след като видите как става СМЕЛО НАПРЕД!

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Здравей Стояне :) аз съм Иво и се интересувам от състаряване на модели. Бих се радвал ако споделиш опит и снимки на твои неща, a също така и от къде и какви материали купуваш.

Ако искаш може да продължим разговора в тази тема - http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,48.165.html