Анкета

Назрял ли е момента за клуб?

ДА
16 (45.7%)
НЕ
16 (45.7%)
НЕ ЗНАМ
3 (8.6%)

Общ брой гласове: 26

Автор Тема: Назрял ли е момента за клуб?  (Прочетена 4587 пъти)

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Назрял ли е момента за клуб?
« -: 24 Ноември 2008, 11:56:20 »
Клуб, който реши ще си прави (че току пак ще бъде оплют). Дори и изхода от анкетата да е негативен, КЛУБ ЩЕ ИМА за тези които искат да си членуват там. Т.е. резултатите са САМО и ЕДИНСТВЕНО с информативна цел!
За мен лично сбирките и фремо модулите са достатъчни и нямаме нужда от останалите неща на този етап (нарочно написах НА ТОЗИ ЕТАП).
Ще помоля без обяснения, само да давате своя глас!
« Последна редакция: 24 Ноември 2008, 13:33:56 от EMPEROR »

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Re: Назрял ли е момента за клуб?
« Отговор #1 -: 24 Ноември 2008, 13:32:50 »
Много вярно, точно и стегнато изказване. Напълно подкрепям.
Поздрави.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Назрял ли е момента за клуб?
« Отговор #2 -: 24 Ноември 2008, 13:45:14 »
Ами аз на сбирки не мога да идвам,понеже предпочитам да свърша нещо във връзка с моят макет, вместо да губя цял ден в пътешествия(мразя пътешествията,мразя и тълпата,каквато изобилства в столицата).Ако е жизненоважно ще стана член,но пак да напомня,че няма да се ползвам от никакви облаги,свързани с клуба,а оттам и самото ми отсъствие обезсмисля направата на модули(как ли не съм помъкнал такива из автобусите, а едно идване с личен транспорт = поне на два товарни вагона).  ::) Виртуалното общуване с вас ми е напълно достатъчно, а и от опит знам, че евентуална среща няма да ме сближи със всички, а по-скоро би ме причислила към някой лагер, от което по принцип най-много се страхувам.  :)


Извинявай,Emperor, не се сдържах без обясненията...  ;D

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re: Назрял ли е момента за клуб?
« Отговор #3 -: 24 Ноември 2008, 15:07:09 »
считам че е редно и аз да гласувам, според мен е рано и късно за клуб. но от чисто човешка гледна точка считам, че при тази конфронтация и сеир-бабаитлък не е дошъл момента за клуб. предлагам на всички да осмислят поведението си и от индивиди-моделисти да станат в съжденията си колективно отговорни па като стане това може и клуб да има 8)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Назрял ли е момента за клуб?
« Отговор #4 -: 24 Ноември 2008, 16:45:51 »
...просто знам колко хора (не тукашните песимисти) гледат от страни , четат , потриват доволно ръце и постоянно твърдят старият рефрен -

 "...ние не можахме да направим клуб , та тия ли!?!? Нали им казвахме !?!?!
 ;D ;D ;D ;D те кво се имат за по готини от нас ли?"

И т.н. Само дебатите които се разгарят около всяка тема свързана с клуба , са достатъчни да се вижда и с просто око (и за голямо съжаление на песимистите отвън) че клуб ще има!!!

(лично мнение - не личен клуб)  ;)
 ;D ;D ;D

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Назрял ли е момента за клуб?
« Отговор #5 -: 24 Ноември 2008, 16:54:50 »
Тука не става на въпрос дали да има клуб или не, а за това дали сега е момента или на по-късен етап ;) Иначе аз лично съм ЗА клуб, но НЕ сега :) Но както написах и в първият пост, тази анкета по никакъв начин няма да повлияе на бъдещият клуб, по-скоро е да се види интереса, без да пострекаваме тук или на лични когото и да било :)

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re: Назрял ли е момента за клуб?
« Отговор #6 -: 24 Ноември 2008, 16:59:51 »
Не съм съгласен, с това да е без обяснения.
Гласувах с да, защото аз имам желание за участие в подобно нещо - клуб. И въпреки, че подкрепям предимно идеята за клуб с широко участие, който да има своята формална страна, лице и организация, с която да се представя пред света, признавам бих участвал и в по-малък махленски тип клуб от 4-5 човека, ако и толкова успеем да се съберем и разберем за обща дейност.
И в единия и в другия случай обаче плурализъм спрямо вижданията на останалите, както и търпимост към особеностите на харектерите на останалите, са абсолютно задължителни.

И да момента за клуб е дошъл, защото знам за достатъчно хора, които имат желание за участие, въпроса е дали сме в състояние да реализираме идеята за по-голям и обединяващ клуб или ще се формира някаква махленска история. Това зависи изцяло от нас.

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1703
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re: Назрял ли е момента за клуб?
« Отговор #7 -: 24 Ноември 2008, 17:20:28 »
  Честно да си кажа това гласуване сега ме оздачи и то много!? Гласувах: ЗА!!! Както казва zazo, а и всичко останало е самата истина.
  Имам една молба към администрацията на сайта и форума: Ако наистина няма да правим клуб и времето още не е назряло за това ни начинание, то молбата ми е нека да бъдат затрити всички теми и раздели свързани с клуба. Така после когато сме сигурни, че искаме да има клуб, да има каде какво да пишем, а и ще се спести и място на сървъра на който е сайта и форума. :(
« Последна редакция: 24 Ноември 2008, 17:34:55 от TheJackal »

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Назрял ли е момента за клуб?
« Отговор #8 -: 24 Ноември 2008, 18:45:55 »
Клуб ЩЕ има, защото има хора, които го искат. Тази тема няма да прекрати съществуването на такъв, независимо от резултата. Но ще покаже реално колко човека ще членуват в този клуб най-малкото. Нещо като статистика. Казах да няма обяснения, защото неминуемо ще се отклоним от темата, както с повечето теми и ще се изпокараме за неща, които имат за цел единствено получаване на информация за заинтересоваността на хобистите от клуб.

А специално аз независимо дали ще участвам или не, няма да махна разделите, тъй като клуб очевидно ще си има, не виждам защо аз трябва да преча на съществуването му. Да не говорим, че ето примерно zazo ще членува, а имено той е и модератор на тези раздели.
« Последна редакция: 24 Ноември 2008, 18:47:35 от EMPEROR »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Назрял ли е момента за клуб?
« Отговор #9 -: 25 Ноември 2008, 08:45:02 »
В светлината на коментарите тук , аз си перефразирам от фразата "назрял ли е момента за клуб" във фразата "аз дали съм узрял да участвам в клуба" и според мен точно с тази перефраза се изчерпва същината на въпроса...
Че момента не е назрял за клуб , е едното виждане ...
Според други , такъв клуб зрее от 20 години...
Според трети клуб вече е имало , но резултата е ...
Четвърто становище е че клуб - това е сложно и времеизискващо...
Пети пък смята , че клуб от трима-четирима и сега има...
Има и такива които въобще не се интересуват дали ще има или не клуб...
За хората дето твърдо не желаят създаването на клуб , вече сме разбрали не малко...
и т.н. и т.н.
Въобще както се казва - колкото хора , толкова мнения по въпроса.
За това , защото съм лично заангажирам да намеря оптималния вариант в който всички по-горе изброени мнения (а има и още интересни...) ще се срещнат на едно място и в една точка , наречена клуб , си перефразирам по този начин и тази анкета.
Остава само да се уточни положението на тази точка във времето.
Но това си е само моя поглед над обстоятелствата...

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Назрял ли е момента за клуб?
« Отговор #10 -: 25 Ноември 2008, 14:07:53 »
Основаването на клуб е като отказването на цигари: подходящ момент няма. Винаги ще има нещо, което да не е съвсем наред, но като гледам какви разправии настават за какво ли не, ще трябва да търсим тапицирано помещение без мебели в него...

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Назрял ли е момента за клуб?
« Отговор #11 -: 25 Ноември 2008, 14:30:09 »


к'ви мебели те гонят , колега :) ? - навсякъде ще има релси и виадукти !

martzaro

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Назрял ли е момента за клуб?
« Отговор #12 -: 25 Ноември 2008, 16:41:25 »
Я пак да се преброиме щото мисля че все едни и същи участваме във дебатите за клуба. Сори ама при 200 регистрирани съфорумци около 10-15 човека мислиме и спориме.
Аз съм за клуба и ЗА устава и така създадената до момента организация ама вижте горе в гласуването колко е въобще интереса-по бройката на гласувалите ??? ??? ??? ??? ???
« Последна редакция: 25 Ноември 2008, 17:53:31 от martzaro »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Назрял ли е момента за клуб?
« Отговор #13 -: 25 Ноември 2008, 16:52:47 »
И в тази анкета е достигнат максимален (за сега ) брой на гласувалите... ;)