Автор Тема: Тестови установки за цифрови декодери.  (Прочетена 3786 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Както мнозина знаят и аз се включих в празничната еуфория ... и си поръчах на дядо Коледа един дигатализиран сет на РОСО в идеалният мащаб!
Между другото напредвайки в дебрите на тази "тънка" материя в нашето хоби , къде с помощта на приятели , къде за ужас на неприятни , стигнах до заключение ,че не е лошо да си имам някаква машинка на която да си правя експерименти , при самообучението си.
При направената консултация с напредналите , а също и по съвет на  Васко - златните ръце, установих две неща:
1.Належащо е да имам такава джиджавка , за да не се налага да разглобявам вече цифровизирани превозни средства за електронни проби и заигравания.Тоест окончателният монтаж на карантията вътре , да става едва след като всички други проблеми и въпроси са изчистени и остават само ходовите изпитания.
И 2-ро - не е задължително тя да е по-сложна от самите предмети на тествания и настройки.Поне на първо време , докато не ми уври главата и се спра с "простотиите" та да започна освен настройката и надграждането на системите.
Поразравих се из мрежата и ето на какво попаднах.
Два елементарни тестера , които в комплект от софтуерният продукт наречена "човек-оператор"  ;) биха свършили идеална работа в първите стъпки на всеки който желае...

Скица на първият вариант , явяващ се по същество нещо като информационно табло.



Разбира се че на моят вариант двигателя ще бъде заменен с такъв за постоянен ток , а някой ден може да се донастави с оборотомер и "товар" за проверка на различни модели от известни и неизвестни  двигатели.Така също ще му добавя от трите стандартни съединителя за DCC (виж още нещо по въпроса - Стандарт RP-9.1.1 – практически препоръки от тук http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,420.0.html
или направо стандартите в оригинал)

и неговата лицева част.



Схема на вторият вариант , който има някой разширени функций , както и всички възможни съединители , включително и 21-краков от новият разширен вариант на "последният писък в модата " при цифровизацията , като аз смятам да му добавя и още някой екстри , та всичко да ми е на едно място:



и бъдещ суров негов вид след монтирането му на печатна платка.



Няма да наричам следващите си действия по тези тестерчета с гръмкото име "Проект" но смятам да ги реализирам и двете , като част от началните ми стъпки в цифровизацията на хобито.
Смятам , че благосклонно ще ме придружите в тези мой напъни и се надявам да получа ценни съвети и напътствия от по-напредналите от мен в тази материя.
 ;D ;D ;D
« Последна редакция: 09 Декември 2008, 14:34:03 от pach »

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Тестови установки за цифрови декодери.
« Отговор #1 -: 05 Декември 2008, 15:45:55 »
И още един вариант за по-мързеливите - ESU 51900 ;D :


pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Тестови установки за цифрови декодери.
« Отговор #2 -: 05 Декември 2008, 16:04:57 »
  :o  ;D
Колко струва това удовоствие !?
 ;D

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Тестови установки за цифрови декодери.
« Отговор #3 -: 05 Декември 2008, 16:21:31 »
Ми според зависи колко ти се търси... мисля, че го имаше за 16е някъде...

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Тестови установки за цифрови декодери.
« Отговор #4 -: 05 Декември 2008, 16:33:47 »
Супер яко!!!И върши хубава работа!
Ще видя ... ;)
 ;D ;D ;D