Автор Тема: Проект 07 серия на БДЖ  (Прочетена 90525 пъти)

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re:Проект 07 серия на БДЖ
« Отговор #285 -: 18 Ноември 2012, 23:55:16 »
Чета и си препрочитам публикациите и никъде не си намирам да съм казвал, че съм възмутен от нещо, нито пък да съм те карал да се оправдаваш в нещо. Не разбирам защо реагираш така остро. Но в едно си прав обаче. Докато не се направи 07 с кош от Ревел върху скъсена основа от Роко и после да се направи сравнение няма смисъл да си чешем клавиатурите. Аз още не съм започнал , но явно ще трябва да форсирам нещата.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5548
  • Рейтинг: 637
  • Красотата е в детайла!
Re:Проект 07 серия на БДЖ
« Отговор #286 -: 18 Ноември 2012, 23:58:24 »
Успех!

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5548
  • Рейтинг: 637
  • Красотата е в детайла!
Re:Проект 07 серия на БДЖ
« Отговор #287 -: 20 Ноември 2012, 19:54:32 »
Да представя на вашето внимание проект "Мъниче" - два модела Людмили, съответно в N и TT, по примера на своите събратя в HO, ще бъдат обработени така, че максимално да заприличат (доближат се) по външен вид на дизеловите локомотиви на БДЖ 07-ма серия.

Началните стъпки в моделирането са същите като в H0 - пълно разглобяване на модела и обработване само на коша - запушване на прозорци, премахване на излишни възли и агрегати:



Моделът в ТТ:







Моделът в N:


Извинявам се за лошата снимка!



:)
« Последна редакция: 20 Ноември 2012, 19:58:47 от Vlado »

stefanbaikov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 40
  • Рейтинг: 13
Re:Проект 07 серия на БДЖ
« Отговор #288 -: 20 Ноември 2012, 20:49:18 »
Нека и аз кажа няколко думи по темата. До сега виждаме следните ръчно направени модели : вагон- РСВ (бяло черно) 1бр. , вагон -РСВ (син) 1 бр. , локомотиви: 06 серия БДЖ-дизел -4 бр. , 07 серия БДЖ-дизел 3 бр. , до сега всичките перфектно направени от Иво , Владо и компания. До сега не съм видял модел изработен от някой друг моделист . Да не говорим и за такова качество. Мисля , че по добре тези модели да ги има макар и с малки неточности от колкото нищо. ако някой може да направи нещо по добро нека го покаже и всички да му се радваме. Изключвам Тониеми защото той произвежда модели за собствено удоволствие без да обръща внимание на качеството и без да претендира за такова.

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Проект 07 серия на БДЖ
« Отговор #289 -: 20 Ноември 2012, 21:09:29 »
Стефане, зачеркна с лека ръка доста модели. За моите няма да говоря, щото нямам особени претенции,  но 55-та серия на Слави заслужава повече внимание. Като изключим боята и някои други дребни забележки за модел правен от нулата е на много прилично ниво. За моделите на парни машини на Деянови изобщо няма да споменавам. Моделите на Ясен и Васко макар и да не са БДЖ също не трябва да забравяме.

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Re:Проект 07 серия на БДЖ
« Отговор #290 -: 20 Ноември 2012, 21:19:40 »
Влади :) къде ти е Z_7ka :lol:

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2391
  • Рейтинг: 982
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re:Проект 07 серия на БДЖ
« Отговор #291 -: 20 Ноември 2012, 21:46:03 »
Мисля че до сега никой не е казал че въпросните модели (на Владо) не са добри!

Ползата от един форум е да се коментират представените модели, за да не се повтарят определени неточности и пропуски. Особено ако някой друг чете и се опитва в бъдеще да си направи 07. (Въпреки че това важи и за редица други представяни модели).

Отговор от типа "направи го ти за да е по-добре" съвсем не променят истината. За съжаление обаче тук по никакъв начин не се толерират подобни мнения. Но това е друга тема, която не искам да коментирам. Не един път беше започвана и оставяна да мухлясва. Макар и така да ви харесва (на собствениците на форума), това си е реалността и от това форумът определено не печели.

  

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re:Проект 07 серия на БДЖ
« Отговор #292 -: 20 Ноември 2012, 22:17:10 »
Ще следя с интерес преправянето на модела в ТТ :)

Кой е оригиналният модел и производител?

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5548
  • Рейтинг: 637
  • Красотата е в детайла!
Re:Проект 07 серия на БДЖ
« Отговор #293 -: 20 Ноември 2012, 22:33:38 »
ТТ - Roco, 36213, TLG 232 446-5

N - MiniTrix, 12875, DR 232

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Проект 07 серия на БДЖ
« Отговор #294 -: 20 Ноември 2012, 22:37:01 »
Според мен колеги най-добрата практика е още в самото начало тънкопознавачите да посочат кои са фирмените модели най-близо доближаващи се до нашите машини и съответно на кое трябва да се обърне внимание при преправката за да не се получават постфактумни коментари.
Примерно колегата разбирач на детайлите казва така:
Класирам по ред на доближаване до реалноста: Роко, Моко, Херпа и Мерпа и в никакъв случай Брава, Мрава , Пико и Мико. Обосновава се защо така за да може колегата "майстор" да обърне внимание и да съблюдава за точно доближаване до оригинала.
Само по този начин хем едната страна ще изчетка авторитета си с познания допринесли за успеха на проекта, хем другата страна ще получи удовлетворение, че има точен модел. От това печелим и всички ние останалите, че вече имаме еталон.
Накрая няма да има нито "сърдити" нито "недоразбрали" и ще остане само кефа от хобито
 :drinks:

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Проект 07 серия на БДЖ
« Отговор #295 -: 20 Ноември 2012, 23:03:33 »
Това би било прекрасно, но не работи за жалост. Истината е че който се хване, трябва да "разчепка" модела до край. Тук проблема е че понякога липсват познания и съответно определени подробности се пропускат. Съвсем друг е проблема с липсата на информация, снимки и чертежеи. След това вече идват съзнателните компромиси, какво ще направиш и какво ще пропуснеш. 07-ма може би съвсем логично предизвика полемика, защото за нея информация снимки и чертежи има в изобилие и тук вече различната степен на склонност към компромис води до различни гледни точки.

stefanbaikov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 40
  • Рейтинг: 13
Re:Проект 07 серия на БДЖ
« Отговор #296 -: 21 Ноември 2012, 09:09:50 »
Никой не съм зачеркнал Зазо, просто казвам, че не съм виждал други модели направени от други моделисти и това е така. А 55 серия на слави е много добре направена , но няма заводски вид и за това не е в класацията. Тук говорим за само за модели които имат заводски вид.

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Проект 07 серия на БДЖ
« Отговор #297 -: 21 Ноември 2012, 16:07:59 »
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=37794&AlbumId=139313

Още снимки на 07  и мисля вече има и от 3те доставки.Не са ли достатъчни ще правя  овър-енд овър-енд овър........

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5548
  • Рейтинг: 637
  • Красотата е в детайла!
Re:Проект 07 серия на БДЖ
« Отговор #298 -: 25 Ноември 2012, 13:33:49 »
Експериментът продължава:





В своя завършен вид моделите могат да имат някои (понякога съществени) различия в сравнение с техния реален еквивалент.
« Последна редакция: 26 Ноември 2012, 09:27:39 от Vlado »

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Re:Проект 07 серия на БДЖ
« Отговор #299 -: 25 Ноември 2012, 18:55:00 »
Булгарише бонбонише.