Автор Тема: как ви възприемат околните  (Прочетена 4159 пъти)

rambo001

  • Гост
  • Trade Count: (0)
как ви възприемат околните
« -: 11 Януари 2009, 15:04:50 »
И по точно има ли изказвания от рода на "кво си се побъркал с тее влакчета бе"  и получавате ли подкрепа и разбиране.
Аз лично получавам подкрепа от приятелката ми и от околните но не и разбиране има и присмешки  :haha: но това е неизбежно, те просто не разбират колкото и да им обяснявам че това е сериозно хоби

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:как ви възприемат околните
« Отговор #1 -: 11 Януари 2009, 15:13:03 »
Има хора дето пият, има хора дето пушат, има хора дето дават пари по жени, по коли, по квото се сетиш. Всеки сам решава къде ще си дава парите... и ако приятелите ти не те приемат такъв какъвто си, просто се замисли за това с какви хора дружиш... :)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:как ви възприемат околните
« Отговор #2 -: 11 Януари 2009, 15:22:57 »
Присмехулниците не знаят за хобито ми и никога не бих им казал.Този тип хора умеят да осмеят и опошлят всяко едно твое занимание (колкото и неексентрично да е то) в очите на другите.Хората, на които вярвам знаят, но те са достатъчно тактични за да не ме разнасят насам - натам.Единствен в града съм(доколкото знам) и от други хобисти няма и как да се знае с какво се занимавам.

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re:как ви възприемат околните
« Отговор #3 -: 11 Януари 2009, 17:24:58 »
Не е важно какво мислят другите, важното е ти да се кефиш на хобито си и да не те е срам от него - независимо какво ще ти кажат другите.  :spiteful:

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:как ви възприемат околните
« Отговор #4 -: 11 Януари 2009, 17:34:37 »
Който и да реши че може да ми се смее за влакчетата, за абсолютно всеки (и имам предвид точно абсолютно всеки от външния свят) веднага мога да намеря най-малко 3 (словом три) причини аз да му се смея  :yes:

Така че ме интересува какво си мислят за мен, защото аз пък изобщо не си мисля за тях  :haha:
« Последна редакция: 11 Януари 2009, 19:24:09 от br118 »

staff123

  • Trade Count: (1)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 473
  • Рейтинг: 2
    • LinkedIn
Re:как ви възприемат околните
« Отговор #5 -: 12 Януари 2009, 02:50:32 »
Цитат на: KRAKOMOBILA link=topic=1201.msg17012#msg17012 date=1231687498
Не е важно какво мислят другите, важното е ти да се кефиш на хобито си и да не те е срам от него - независимо какво ще ти кажат другите.  :spiteful:


Абсолютно споделям това мнение и действам точно така. :good:

ES64U2

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:как ви възприемат околните
« Отговор #6 -: 12 Януари 2009, 15:02:06 »
Като фен на влаковете малко хора ме разбират, освен другите такива, а за "влакчетата" - повечето околни са колекционери на колички с препълнени стай и стотици модели, та ме разбират  :good: Баща ми ме разбира повече от добре - та нали и той е имал такова...  :spiteful: Майка ми - "Поне спря да наливаш във видеокарти, процесори и там още каквото е"  :lol: Но честно казано не ми пука кой какво мисли, събирам пари за BR106 в момента.  :)

Николай Дочев

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:как ви възприемат околните
« Отговор #7 -: 29 Януари 2009, 13:37:26 »
Подкрепа получавам само от родеителитеми,даже и брат ми смята,че си давам парите на вятъра,същото е и в училище.(ето ви един случай).Преди  училище се бяхме разбрали с toniemi да купя разнинеща от него и просто нямаще как да не утида с тях на уилище.Там получих изрази като"Ти с такива глупости ли се занимаваш"имаше и едно момче което явно  му беше по-интересно,но и той не ме уважи и постоянно ми казваше"Ники можели пак да видя играчките".Имаше и някои които се занимават с макетиране и те поне не ме убиждаха.Причината поради която един от приятелите ми да смята,че се занимавам с играчки беше,че влакчетата с които се занимавам са малки.
Един ствено от по-възрастните получавам уважение,а не подигравки.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:как ви възприемат околните
« Отговор #8 -: 29 Януари 2009, 14:10:30 »
Ники ,  това въобще да не те притеснява !!!
Дали ще е за хобито , външността , знанията и каквото се сетиш още , децата винаги се присмиват едно на друго .
Някой го правят чисто по приятелски , някой злобно или завистливо (но не си признават) , трети с единствената цел да наранят и унижат , четвърти за спорт , пети смятат ,че така ще прикрият незнанието си по въпроса по който се присмиват...въобще поводи при вас децата има колкото щеш .
Причината на пръв поглед е лошо възпитание и глуповатост , но всъщност така всяко човешко същество изучава (дори на подсъзнателно ниво) света около себе си , чувствата и взаимоотношенията между хората , научава се кое е лошо и кое добро , кое може и кое не , кое е разрешено и кое не е пожелателно дори ...Или накратко така се самовъзпитава и изгражда критериите си за света и живота в него.
Това се прави цял живот , има го и при нас възрастните но на други нива (е някой цял живот не се и научават на нищо...) , и ние се опитваме да ви разбираме , защото сме минали по този път и знаем какво ви е (не всичко де) , имаме по-вярна преценка за нещата от живота , опита , знанията , човешките взаимоотношения и т.н.
При всички положения може по-трезво и разумно от вас да преценим , с вашият минимален опит и знания , колко много постигате когато се занимавате с някакво свое си хоби , в случая като железопътен моделизъм  и  за това възрастните около теб се отнасят към това по-точно и истински от връстниците ти.
Вариантите се два :
- или "убиваш" простака с мълчание и пренебрежение (което може да го откаже или вбеси ако е прекалено явно)!
- или обясняваш спокойно и сдържано , накратко , че в това хоби имаш възможност да научиш основни неща от електроника , електротехника , дърводелство , архитектура , озеленяване , география , история , фотография , компютри (винаги има какво още да се научи) , програмиране , финна механика и още куп области от човешкото познание.
На по ниско нива можеш да му обясниш , че така добиваш по-голяма сръчност на ръцете и ума ,и най-важното , че това ти доставя най-вече удоволствие.
Така или иначе , постепенно ще разбереш , кои от твоите приятели са ти истински такива , дори да не се занимават точно с това хобе и дори да не те разбират , ще уважават твоя избор.
Така постепенно ще видиш , че и кръга от познати и приятели ще се промени , при всички положение с по-умни и разбрани деца и хора въобще...
Общо казано аспектите на нашето хоби са най-необхватни , и за тези които сега не се сещам , сам ще ги откриеш и осъзнаеш напред във времето.
Успех , не се отказвай и никога няма да съжаляваш!!!
 ;D ;D ;D

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:как ви възприемат околните
« Отговор #9 -: 29 Януари 2009, 15:42:38 »
Оня ден една колежка ми се похвали,че купила на внучето си пластмасово влакче/10-15лв/ и му казала:
"Играй баби сега,да не пощурееш като чичо ти Митко на дърти години ,играчки да си купуваш".Много важно :dirol: :prankster: и голям праз като ми ги разправя такива.Според Ганчо Балкански ,висенето пред тв и зяпането на умопобъркващи сериали е оползотворено време :haha: :spiteful:.
Така,че на "бедни душици" внимание само от уважение ,Ники :good:

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:как ви възприемат околните
« Отговор #10 -: 29 Януари 2009, 15:45:40 »
Цитат
Успех , не се отказвай и никога няма да съжаляваш!!!

Pach , Pach , mon ami ,
нека се отказва - завръщането е тооолкова сладко ,
после пак отказване - и пак завръщане

исчо раз , исчо много много раз  :dance1:
« Последна редакция: 29 Януари 2009, 16:41:28 от Adrian »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:как ви възприемат околните
« Отговор #11 -: 29 Януари 2009, 16:09:33 »
 ;D ;D ;D