Автор Тема: Представяне на spiritt1974  (Прочетена 2456 пъти)

j.k.kolev

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 510
  • Рейтинг: 219
  • H0, H0m, H0e IV-VI, SBB,Zb, DB София
Представяне на spiritt1974
« -: 23 Декември 2008, 02:29:35 »
Ето ме и мен - Живко Колев, живея в София, все още на 33.
 Реших да представя колекцията си в НО, затова няма да е лошо първо да драсна няколко думи за себе си.
 Израснал съм в Габрово близо до гарата, което най-вероятно предопредели бъдещата ми страст както към истинските влакове, така и към тези в мащаб 1:87. Първата ми мечта беше като порасна да стана машинист. Много добре си спомням с какъв захлас гледах безкрайните тогава товарни композиции теглени от 07-ца, 55-цата дърпаше пътнически вагони до Върбаново, а 52-ка ходеше до електротелферния завод с няколко открити вагона. Знаех наизуст и разписанието . Макар и глуха, габровската гара кипеше от живот заради силно развитата лека и тежка промишленост по онова време.......а сега ...мъка! Тази епоха и сега ми любима в жп моделизма. Честно казано днес също бих пътувал с БДЖ, но особено от десетина години насам се опитвам да надбягам времето  с колата и само от време на време спирам до някоя гара, зяпам, снимам, кефя се за малко и пак газ. Но, твърдо съм решил след празниците да попътувам по железниците ей така просто за удоволствие.
 Първата ми среща с бъдещето хоби беше във втори клас и от тогава до сега с някой прекъсвания страста не угасва, даже напротив имам амбицията за истински макет, но пак след празниците ще му мисля. Инъче съм посъбрал някой неща, не кой знае колко като бройки , но все пак смятам, че има интересни за хобистите неща. Из дома се намирват убавини от почти всички по-известни фирми - Пико, Роко, Флайшман, Лима, Жоеф, Електротрен, Мерклин, Ривароси някой да си призная даже не знам чие производсво са. Общо взето съм се разхвърлял по различни епохи и все пак четвърта си ми е любимата. Но без макет така си стои всичко по кашоните и чака. Макар, че си давам сметка, че ще имам затруднения особено с токовете, но ще разчитам и на помощ от форума. Завършил съм МГ, после свисушто ми е в съвсем друга посока.
 Другото ми по-сериозно хоби е акваристиката. Имам половин кубик вода в кухнята пълен с различни форми на живот, но най-вече с уникалните поне за мен цихлиди от африканското езерото Малави. Въртят ми се някой идеи и за морски аквариум, но не му е дошло времето още. Не пропускам и рок събитията в страната. Поне сега има има какво да посещаваме - особено началото на следващата година ще е доста натоварено -Напалм дет, Сепултура, Содом, Криейтър....просто лудница . Обожавам най-вече мрачния скандинавски блек, бруталния американски дет метъл и немския траш. Разбира се харесвам и класическия хеви и хард рок. От няколко години се интересувам и от йога, по принцип не мога без да пътувам. За да ми е пълен купона имам жена,  осем годишна дъщеря и котка.
 Общо взето това е за мен :)
 

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Представяне на spiritt1974
« Отговор #1 -: 23 Декември 2008, 08:21:11 »
Здрасти пак!
Нищо ново под слънцето , само дето като малък си прескочил етапа - "мамо аз ще стана боклукчия!!! :P"- ;D ;D ;D
За музиката си ясен - тук повечето сме така- да добавя , на 6 март 2009 идват в София "Лорди" , нали спомена скандинавците... ;)
За тоците ще помагаме, нема лабаво!!!
Успехи!!! ;D ;D ;D

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Представяне на spiritt1974
« Отговор #2 -: 23 Декември 2008, 09:06:33 »
 А  Живко знам те аз,ха добре дошъл тук.Ти ме посрещна в  http://aquariumbg.com/forum/index.php  ,сега аз ти казвам добре си ни дошъл,нема се плашиш,и макет ще направиш.И аз като теб по същите пътеки вървя ,ама "буркана" ми е 300литра.Аз си мислех ,че акваристиката е скъпо хоби ;D.Тука обаче мамата си трака ;D...Ама важното на нас да ни е готино,нали така.А ти позна ли ме,ай едно жокерче -нистатин 8) ;D

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Представяне на spiritt1974
« Отговор #3 -: 23 Декември 2008, 12:47:52 »
spiritt1974 е от наща черга  ;D ;D ;D Яко железар  ;D Ей на с кой ше си жула ракийца и ше си слушам блечец  ;D ;D ;D Добре дошъл!