Автор Тема: Представяне на Best Ripper  (Прочетена 7589 пъти)

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Представяне на Best Ripper
« -: 15 Октомври 2008, 16:55:56 »
Здравейте... Казвам се Венцислав Гласков, от София съм на 42 г. /скоро стават 43/, тъй да се каже от "дъртата" генерация във форума...  :P  Женен от 20 г., с две деца /дъщеря на 19 и син на 14 г./. Средно образование, специалност "профи шофьор" /иначе гимназия ЕСПУ/, незавършено висше /6 семестъра/ в ТУ - София, специалност електроника... Животът ми се завъртя покрай промените и не остана време да довършва учението, а и си заформих собствен бизнес, така че образование не ми е особено нужно... Преди време се занимавах с търговия на строителни материали и химия, но от няколко години поради различни причини промених нещата към компютри и недвижими имоти, макар че от време на време завъртам при случаи и нещо от старите неща. Впрочем от стария бизнес се запознах с Адриан преди доста време, макар че изобщо нямам спомени да сме говорили с него някога за общото ни хоби... Наскоро се присетих, че в няколко кашона отлежава от доста време скромната ми колекцийка от влакчета размер ТТ /втора колекция/ и взех да я поразгледам, поизчистя и подредя /пак в кашони, този път нови  ;D/ След мероприятието ми дойде на ум да поразровя из нета дали все още има разни БГ ентусиасти на тая тематика, а и да проверя информацията от един познат, че немската ПИКО била фалирала отдавна, още преди 15 години. Естествено, тоз отнесе една яка майна, след като открих, че фирмата изобщо не е спирала работа и продължава развитието си... После "дедо гугуле" откри сайта за хоби и моделизъм в старт.бг, откъдето ползвах линковете към този форум и един друг... фактически в другия открих една позната физиономия на аватар, плюс познато име, плюс музикални наклонности и нещата взеха, че ме заинтригуваха. Този сайт и форум ми се сториха по-добрите /нека не се обиждат привържениците и на другия сайт/ и се регистрирах онази вечер, а вчера имах път към жк Стрелбище, та минах да видя дали Андри е още в магазинчето си и с радост открих, че е там...
Иначе развитието ми започна през края на лятото в далечната 1970 г. /нямах още 5 г./, когато първи братовчед на баща ми от СССР /сигурно се забелязали по фамилията ми, че съм от българо-съветската дружба/дойде на гости за месец и ми донесе подарък първия комплект размер НО - една елипса с един див двумоторен електровоз с три сребърни вагона и един страхотен тогава трансформатор за прав и променлив ток. Винаги съм си падал по техника, конструиране, чоплене, разглобяване, сглобяване и т.н. и това беше ключът към интереса ми към ЖП моделизма. Естествено, през следващите няколко години нещата бяха под контрол на баща ми - той от време на време ми сглобяваше влакчето, пускаше го... Родата от Съюза идваше почти всяка година и все носеше по някоя дреболийка към влакчето... Първото голямо попълнение дойде след няколко години, когато баща ми отиде в ГДР в командировка и домъкна почти цял куфар с какви ли не чудесии - вагони, локомотиви, стрелки, светофари и какво ли не... Е, не мина и без период на "катастрофи" по ЖП линиите, ама детска ми работа тогава, предпубертетска още... Проблемът идваше, че живеехме 6 души в тристаен апартамент и все нямаше място - железницата се правеше от време на време на пода в хола, въпреки честите ми хленчения. Основният баласт, който обърна кантара, беше през началото на септември 1977 г., когато бях с родителите си на гости на родата в Ловеч и Плевен и за мой тогавашен ужасТ "Млад техник" в Плевен беше фул до козирката с немски играчки - влакчета, конструктори, рали колички и т.н. Може да се каже, че след това окончателно се затвърди интереса към това хоби и някъде тогава успях самичък да пусна първия си управляем "макет" - в спиращи локомотиви, светофари, семафори... , с управление от пулт. .След това до 1983 г. есента, когато влязох в казармата, може да се каже, че обикалях всяка седмица "Млад техник" на сегашната "Мария Луиза" /близо до пресечката с "Кирил и Методий"/ и първия етаж на ЦУМ. За съжаление тогава обаче, въпреки всеобщото твърдение, че размер НО е най-разпространеният сред хобистите, нашите тъпаци от ВТО-тата тогава внасяха най-вече ТТ, а доста по-слабо HO и N. Въпреки това успях да събера над 10 локомотива и близо 50 вагона, но поради проблеми най-вече с намирането на стрелки, допълнително оборудване, семафори и т.н. и една разправия с една продавачка в ЦУМ /която отказа да ми продаде 2 къщи, защото били уж запазени/, спрях да се занимавам след казармата... Още повече, че през 1988 г. се ожених, роди се първото дете, преместих се да живея на друго място, учене, работа... В началото на 90-те разпродадох по-новите и ценни неща по приятели/някои може да са живи все още някъде между други участници във форума/, след това брат ми се установи, че е доликвидирал остатъците, оцеля само захранващият трансформатор... Естествено, като дойде демокрацията, се установи, че има още много производители на влакчета и спомагателни неща и наистина НО е най-масовият размер, вече може да се намери всичко, ама моето вече беше заминало... А и друго натежа към ново развитие в по-малкия размер ТТ - хроничният недостиг на жилищно пространство и място за такова хоби.. Най-вече поради теснотията така и не съм достигнал да направя още първия си макет... Напоследък и нямам много време, а и не искам да го правя по земята, че да не мине някой параход набързо през нещата... Така че може да се каже, че съм назад - доста съм изостанал с матрЯла, но важното е, че меракът все още го има... Занимавам се и с друго хоби - преводи на филми и направа на субтитри, но мисля с него да понамаля, че ми поомръзна... Оттам идва и никът ми - да не се чуди някой защо съм го избрал - аз съм си с еднакъв ник навсякъде... Който има интерес по-специално, може да заповяда на http://subs.sab.bz/ , така и така едва ли някой не влачи филми от интернета...  ;D
« Последна редакция: 15 Октомври 2008, 16:57:37 от Best Ripper »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Представяне на Best Ripper
« Отговор #1 -: 15 Октомври 2008, 17:06:05 »
Супеееер! Още един в ТТ ... "силни сме , много сме!!!"  :P :P :P ;D ;D ;D
-----------------------------
Добре дошъл !!!
Историята ти като моделист , бих казал че е типична като нашите , но си има своя привкус , пък и възръстта ти е точна , хем го знаем , хем го можем ...  и едно ... и другото де...! ;)
Даже и откриването ти на сайта е още една хубава новина.
Чети (и пиши де) по темите щом ти харесва и ще ни свикнеш , пък заповядай на срещата в края на месеца , да се запознаем на живо!
Успех!

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Представяне на Best Ripper
« Отговор #2 -: 15 Октомври 2008, 17:09:28 »


Еее, железен си ! Добре дошъл :)
Като редактираш профила си в инфото под аватара напиши в кой мащаб и епоха си , както и града , откъдето си ;) - така по-лесно ще се ориентират колегите !

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4781
  • Рейтинг: 632
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Представяне на Best Ripper
« Отговор #3 -: 15 Октомври 2008, 18:30:19 »
Цитат на: Best Ripper link=topic=46.msg11335#msg11335 date=1224078956
Здравейте... Казвам се Венцислав Гласков, от София съм на 42 г. /скоро стават 43/,
Здравей,и добре дошъл :)Дано ти е приятно във форума с нас.Пожелавам ти да осъществиш хоби мечтите си ;)Успех ;)

« Последна редакция: 23 Ноември 2008, 19:30:27 от toniemi »

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Представяне на Best Ripper
« Отговор #4 -: 15 Октомври 2008, 21:51:50 »
Цитат на: Best Ripper link=topic=46.msg11335#msg11335 date=1224078956
Занимавам се и с друго хоби - преводи на филми и направа на субтитри, но мисля с него да понамаля, че ми поомръзна..

А добре дошъл.Благодаря ти за преводите които си правил.Ама глей ся,то ако се откажеш от титрите....влакчетата и те шЪ вземат да ти омръзнат. ;) :)Да правиш титри е благородно дело,ако можеш не се отказвай. :) .А за мащаба ,кво да ти кажа ТТ ,едно  таковаа ,бе нюню работа .Ела в НО-то да ти светне от кеф окото ,кат затрака на седмака колелото.Е и Адри веднага 100 оферти ще извади с големи изненади.А в ТТ-е да не  си останеш  пред празно  тезгере. ;D ;D
Нали носиш майтап,успех и  по скоро да започнеш макета ;)

martzaro

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Представяне на Best Ripper
« Отговор #5 -: 15 Октомври 2008, 22:38:38 »
Привет всем болейщикам!!!

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Представяне на Best Ripper
« Отговор #6 -: 16 Октомври 2008, 03:55:50 »
Цитат на: muncho link=topic=46.msg11360#msg11360 date=1224096710
Цитат на: Best Ripper link=topic=46.msg11335#msg11335 date=1224078956
Занимавам се и с друго хоби - преводи на филми и направа на субтитри, но мисля с него да понамаля, че ми поомръзна..

А добре дошъл.Благодаря ти за преводите които си правил.Ама глей ся,то ако се откажеш от титрите....влакчетата и те шЪ вземат да ти омръзнат. ;) :)Да правиш титри е благородно дело,ако можеш не се отказвай. :) .А за мащаба ,кво да ти кажа ТТ ,едно  таковаа ,бе нюню работа .Ела в НО-то да ти светне от кеф окото ,кат затрака на седмака колелото.Е и Адри веднага 100 оферти ще извади с големи изненади.А в ТТ-е да не  си останеш  пред празно  тезгере. ;D ;D
Нали носиш майтап,успех и  по скоро да започнеш макета ;)

Привет, Best Ripper; приятни дълги часове с хобито  ;D

muncho, недей баламосва човека, нюню било! Я елате и двамата в N, че да се наслатдите на красотата на истинската миниатюризация. Ами така де, какъв Нох, какъв Аухаген, когато бонзаите са толкова красиви! Автентика братче...  ;D ;D ;D Пък да те питам теб къде ще пуснеш 16 цистерни с два конски вагона, теглени от нещо яко  :P

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Представяне на Best Ripper
« Отговор #7 -: 16 Октомври 2008, 08:22:09 »
Абе субтитрите едва ли ще ги спра напълно, просто трябва да се махна от компа.. че вече очи не ми останаха... А иначе на НО бих се върнал, ако някой ми осигури поне половин стая място към апартамента...  ;D На тоя етап съм твърдо на мнение, че ТТ е най-удачният за мен... N e най-добре при липса на място, ама ще трябва да търся нещата с лупа - не са за мен тия дреболийки.

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1703
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Представяне на Best Ripper
« Отговор #8 -: 16 Октомври 2008, 08:44:37 »
Правилно в ТТ 1:120!!! Много сме, силни сме!!! Мащаба на истинските мъже!!!
« Последна редакция: 16 Октомври 2008, 09:18:13 от TheJackal »

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Представяне на Best Ripper
« Отговор #9 -: 16 Октомври 2008, 10:27:11 »
Стига бре хора, така ще се надъха, че после няма да може да се говори с pach  ;D  ;D  ;D  ;D

schatsi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 583
  • Рейтинг: 52
Представяне на Best Ripper
« Отговор #10 -: 16 Октомври 2008, 10:41:08 »
Добре дошъл Best Ripper...
 ;)...не им се впрягай толкова на колегите....всички мащаби си имат своя чар...и недостатъци.
За това можеш да направиш като мен  ;)....НО и N ... ;D ;D ;D ;D

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Представяне на Best Ripper
« Отговор #11 -: 16 Октомври 2008, 12:02:19 »
Добре дошъл и от мен Best Ripper. Като филмов манияк няма как да не съм попадал на филм с твой превод, така че благодаря за усилията ;D

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Представяне на Best Ripper
« Отговор #12 -: 16 Октомври 2008, 15:01:17 »
Абе тъй и тъй го обърнахме на спам, та направо да взема да направя следната демокрация.. Да изгоня жената и децата и във всяка стая да направя по един макет - в N, TT и HO.  :P 

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Представяне на Best Ripper
« Отговор #13 -: 16 Октомври 2008, 20:45:22 »
Цитат на: Best Ripper link=topic=46.msg11395#msg11395 date=1224158477
Абе тъй и тъй го обърнахме на спам, та направо да взема да направя следната демокрация.. Да изгоня жената и децата и във всяка стая да направя по един макет - в N, TT и HO.  :P 

добре дошъл във форума!!! обаче остави една стая за гости ;) ;) ;)

martzaro

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Представяне на Best Ripper
« Отговор #14 -: 16 Октомври 2008, 21:21:22 »
Цитат на: Best Ripper link=topic=46.msg11395#msg11395 date=1224158477
Абе тъй и тъй го обърнахме на спам, та направо да взема да направя следната демокрация.. Да изгоня жената и децата и във всяка стая да направя по един макет - в N, TT и HO.  :P 
А ето го и терена за клубаааа ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D