Автор Тема: Съвместимост управление - декодер - производител  (Прочетена 15087 пъти)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
А откъде могат да се поръчат в България?...защото ми куцат езиците и дори да може онлайн - не ще се справя(пък и то онлайн ще ми стъпи двойно,освен ако не взема 10-тина парчета) ???

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
От Бг не можеш да си вземеш такива. Ако можеше вероятно щяха да са 1,5 пъти поне по-скъпи. Така че при всички случаи си  струва да ги вземеш от там. Транспорта ще ти е 5-6 Е и ще си ги получиш в къщи. Освен това можеш да ги поръчаш без куплунг и така ще спестиш 2-3 евра на бройка допълнително.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Я да вдигнем мъртвеца след почти една година:
-Някой ползвал ли е продукти на фирма Tams - http://www.tams-online.de/download/index_uk.html (в момента страницата им е в Under construction , но има PDF на Manual-и).Интересувам се по-точно дали са от добрите декодери(имат ли обратна връзка с електродвигателя, лесно ли се програмират, помнят ли си функциите  без да забиват, управляват ли осветление) и дали са съвместими със Roco Multimaus.То си пише в мануала, но аз по-скоро се интересувам дали някой ги е пробвал(логично е производителя да ги хвали - нали си е  негово производство)  ;)
« Последна редакция: 13 Април 2009, 07:54:57 от XRISTO »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Цитат на: XRISTO link=topic=125.msg23036#msg23036 date=1239597814
Я да вдигнем мъртвеца след почти една година:
-Някой ползвал ли е продукти на фирма Tams - http://www.tams-online.de/download/index_uk.html (в момента страницата им е в Under construction , но има PDF на Manual-и).Интересувам се по-точно дали са от добрите декодери(имат ли обратна връзка с електродвигателя, лесно ли се програмират, помнят ли си функциите  без да забиват, управляват ли осветление) и дали са съвместими със Roco Multimaus.То си пише в мануала, но аз по-скоро се интересувам дали някой ги е пробвал(логично е производителя да ги хвали - нали си е  негово производство)  ;)
Ако си чел напоследък последните постове на lubomir , ше знаеш отговора на този си въпрос...
 :hi:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Ами аз всичко чета, то и затова не помня кой-какво...но нали си има търсачка - като и вмъкна "Tams" и ми пише, че няма таквоз нящо из форума(пробвах и "Тамс", демек, на български  :spiteful:  ).Та затова се престраших да попитам.А ако имаш впредвид, че е обяснявал нещо за протоколи и т.н и т.н. - то аз нищичко не вдявам от такива работи и 10 пъти да го чета - все тая.Просто се интересувам от хора, които са ги пробвали, да ми кажат, дали са читави.  :good:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Цитат на: lubomir link=topic=1489.msg21110#msg21110 date=1237015593
Не знам за дигитракс, обаче аз имах проблем с 4-5 декодера от преди 2 г(които изглеждаха много примамливо заради цената в конрад), които са производство на TAMS-немска фирма. В комбинация с мултимауса, декодерите замръзват и локомотива става неуправляем по време на движение за 10-15 сек(което си е много и води до принудително натискане на бутона СТОП - инак катастрофата е неизбежна. Не помогна нито поставянето на ГОЛЯМ допълнителен кондензатор към декодера, нито пренастройката на всички възможни CV-та. Да не говорим че мултимауса не можеше да го програмира, та трябвяше да използвам стария маус. Той пък не може да пише над 100.... Изобщо  боклук :angry: Загубеното време и вложени пари в опити да ги накарам да заработят ми излезна в пъти по-скъпо. След проучване в нета се оказа че фирмата дава едно доста странно обяснение, а не решение на проблема. Като резултат декодерите събират прах в момента. Така че наистина всички пишат за съвместимост между централите и декодерите, но реално не всичко е толкова добре колкото изглежда. Но виж принципа "опит-пари, пари -опит - СЪВЪРШЕНСТВО" важи в пълна сила. В края на краищата ученето също струва пари ;D Човек само като изгори персонално му стават ясни някои неща. При всички положение аз не бих се хванал на въдицата за евтина европейска с-ма за управление с евтини американски декодери. Просто две евтини неща ми идват в повече :lol:
Освен това почти всички декодери са еднакви на външен вид ;D. За незапознатия човек в такъв случай разликите в цените на различните производители е неоправдана.
Оказва се, че дори при една и съща елементна база, софтуера играе не по маловажна роля, и крайния резултат може да бъде от впечатляващо разочароващ при някои известни производители до впечатляващо добри при други по-неизвестни.
Същия пиниз се забелязва и при моделите: няколко фирми правят един и същ модел(примерно БР132), обаче всичките фирми с различни цени(и с различни конструкции, проблеми, детайлност, надежност...).
Ако все пак позволиш да ти дам съвет, то той е: Вземи си управлваща с-ма от същия производител от който вземаш декодерите. Това ще ти гарантира горе долу нормална работа. За съжаление евтини декодери обикновенно си искат скъпи с-ми за управление и обратното.
Така че препоръчвам пробването. Парите са си твои и ти ще решаваш.

от тук http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,1489.msg21110.html#quickreply
 :hi:

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Изглежда търсачката не работи както трябва
 ;D. Виж тук за да не пиша втори път по въпроса. Ако искаш мога да ти дам и да ги пробваш, може пък декодерите мен да не ме харесват, пък при тебе да не е така.
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,310.15.html
Но щом и самите германци не ги долюбват, значи има защо!
И накрая в долния тест продуктите на въпросната фирма изобщо не присъстват, при все че обилно се предлагата от конрад в двата им магазина във Виена
http://atw.huebsch.at/DCC/Benchmark.htm
Причината е, че вероятно дори не си заслужава тестването, въпреки изключително ниската си цена ;D.

Поздрави

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Хм, докато съм писал Pach, ти го е дал!

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
А-а-а, благодарско!Предпазвам се от грешка, благодарение на вас!Ами не знам защо, ама търсачката не го откри този пост.Сега като и напиша Tams -независимо дали с главни или малки букви - всичко си изкарва, но сутринта...може и в мене да е грешката.Извинявайте за олелията и за напразно вдигнатия "мъртвец".  ;D

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re:Съвместимост управление - декодер - производител
« Отговор #24 -: 20 Ноември 2009, 10:35:15 »
При мен възниква следният може би глупав въпрос, но....

Както и да е. Искам да се оттърва окончателно от гей-о-[*цензурирано*]-та на Роко. Имам си вече достатъчно Профи релси с призма на Флайшман. Е, не са като Тилиг Елит, но са по-добре от Роковския боклук. Но изходът на централата за връзка с релсите е базиран на някакъв контакт и щепсел, монтиран в края на жиците на гей-о-лайн-ската захранваща релса - демек не е направено с клеми, както при другите производители. Въпросът ми е как да свържа флайшманската захранваща релса с централата на Роко без този щепсел или ще трябва това чудо да се монтира в края на кабелите, излизащи от тази релса.
« Последна редакция: 20 Ноември 2009, 10:42:47 от IKAR »

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Съвместимост управление - декодер - производител
« Отговор #25 -: 20 Ноември 2009, 11:25:35 »
Режеш куплунзите, слагаш каквото и да е подобие на лустър клема и вързваш тази конфигурация която искаш. Важното е да няма късо. Друго няма.

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re:Съвместимост управление - декодер - производител
« Отговор #26 -: 20 Ноември 2009, 12:16:12 »
На кое му казват "лустър клема"? Аз не съм техничар все пак. Или може би другият вариант е да се сложи такъв миниатюрен щепсел към куплунзите на флайшманската захранваща релса, която смятам да ползвам. Чудя се дали тия диваци не искат да обвързват нас, клиентите, с гей-о-[*цензурирано*] та при все,че DCC-то е стандарт, прилаган от повечето производители...

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Съвместимост управление - декодер - производител
« Отговор #27 -: 20 Ноември 2009, 13:06:21 »
Флайшманската захранваща с кабел ли завършва?Ако да - Любо ти е казал - или с лустър-клема или запояваш кабелите за парчето кабел , дето завършва с щепсел, на роко - лайн.Може да ги изолираш с термосвиваем шлаух, става по-сигурно.  ::)

Лустър клема:
http://www.tregaltd.com/products.aspx?id=273



« Последна редакция: 20 Ноември 2009, 13:09:10 от XRISTO »

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re:Съвместимост управление - декодер - производител
« Отговор #28 -: 20 Ноември 2009, 16:04:33 »
Значи ако съм разбрал правилно, режа част от жиците на гей-о-лайнската релса заедно със щепсела и чрез такава клема свързвам кабелите на флайшманската релса с отрязаните жици+щепсела.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Съвместимост управление - декодер - производител
« Отговор #29 -: 20 Ноември 2009, 16:18:50 »
Цитат на: IKAR link=topic=125.msg31473#msg31473 date=1258725873
Значи ако съм разбрал правилно, режа част от жиците на гей-о-лайнската релса заедно със щепсела и чрез такава клема свързвам кабелите на флайшманската релса с отрязаните жици+щепсела.

Именно, но от клемата на снимката ти трябва един чифт (или една двойка) другото ако си взел цялата рейка , се отрязва.
Трябва ти една отверчица (клемата е на винтчета) е ножка за заголиш отрязаните жици...
Успех.