Автор Тема: Съвместимост управление - декодер - производител  (Прочетена 15086 пъти)

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
здравейте на всички в този супер сайт и много полезен естествено.
подхващам темата поради факта, че като всеки загубеняк в колекцията ми съм повлиян от американските локомотиви и естествено от европейските дизелови. тоест ситуацията е следната декодери на ESU, DIGITRAX и SoundTraxx с управление (в момента) Multimаus Roco. проблема при мен е Multimаus не може да променя адресите на DIGITRAX и SoundTraxx. има два варианата за лаик като мен управление Multimаus и/или DIGITRAX или изолзавне на декодери напълно съвместими с Multimаus. ПОМОГНЕТЕ!!!!!!!!!

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Съвместимост управление - декодер - производител
« Отговор #1 -: 14 Декември 2007, 19:39:24 »
Хм, това е доста странно, тъй като стандарта DCC включва CV-та които са еднакви за всички производители на хардуер. Адресацията е едно от тях. Иначе какъв е смисъла от стандартизацията. Пробвайте дали пък програмирането не става с мики маус 2 - страта мишка на Роко. Аз имам подобен проблем с едни декодери на TAMS, но им намерих цаката, въпреки че ми дава грешка при програмирането то става. Причината е в скоростта на работа на мултимауса и декодера. Би ми било интерсно да се пробвам върху тези декодери, да видим кой е по-упорит. Според мен има някакъв друг проблем. Какво дава мауса при опит за препрограмиране?

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re: Съвместимост управление - декодер - производител
« Отговор #2 -: 15 Декември 2007, 09:26:33 »
маус 2 позволява програмиране но аз нямам паус2. при мен стои дилемата да взема управление на диджитракс, но не съм сигурен дали пък няма да има проблем с есу декодери демек на роко. по принцип от сайтовете на американски моделисти видимо използват роко локомотиви с управление диджитракс. диджитракс е лидер в щатите и е №1.
http://www.digitrax.com/ - това е сайта
цените са значително по-добри от европейските.

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Съвместимост управление - декодер - производител
« Отговор #3 -: 15 Декември 2007, 19:15:53 »
Моето лично мнение е че всичко американско си е добре ама за американците. Предпочитам Европейските неща, поради проста причина - ако се наложи, човек лесно, и общо взето бързо, получава, сервиз или помощ, независимо кой и къде е производителя. С американските неща не са съвсем така, особенно като става въпрос за внос от там или транспортни разходи. Дори мисълта за минаване на митници за всеки декодер над 50$ ме кара да си търся часове наред подобен еквивалент от Европа, дори и на малко по-висока цена. Два локсаунд декодера(99 Е) ми дойдоха от Германия за 6 Евро. В Щатите бяха по-евтини, но транспортът беше 25$ до БГ. Ако мине успешно през митницата, добре, просто го получавам, но а ко не мине, правиш декларация(15лв), плащаш мито, ДДС, разкарване до митницата, и накрая бъзиците на които си подложен. Не това не е за мен вече. Освен това ако човек пътува из Европа, може да си вземе всичко което му е необходимо, без транспортни разходи и след като е проверил и тествал всичко при продавача, и разбира се е останал доволен. Аз предпочитам Европейското(може би бих предпочел и Българското, ама такова въобще няма). Относно Вашия случай, щом може да се програмира с маус 2, значи декодерите работят на по ниската честота на стария маус 2. Мултимауса работи с по-висока скорост, и това създава проблеми с по-старите декодери, или по точно с по стария им софтуер.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Я и аз да попитам нещо:
-Какво значи ММ и за DCC мисля се досещам,де,ама все пак дали декодер MM става за лок на Роко с НЕМ стандарт?Ще ги управлявам с Роко дигитално,след като си купя разбира се.Вариантите са или Multimaus или по-стария вариант,дето го има в Роко сета в сайта на Конрад. Май се води Locmaus 2,ама не съм 100% сигурен.Помагайте,специалисти!...да не се набутам с някакъв декодер дет не става и чеп за зеле от него!  ;D

Tatcho

  • Trade Count: (17)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 308
  • Рейтинг: 29
  • БДЖ, DB, Privat Bahn
ММ- Мерклин Моторола ( за променливотоков подвижен състав )

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
А защо на някои пише ММ DCC?Ще рече,че са и за двете системи ли?А и значи,че на мене и само DCC ми върши работа,нали?
« Последна редакция: 13 Април 2008, 23:26:23 от XRISTO »

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: XRISTO link=topic=125.msg2953#msg2953 date=1205868497
А защо на някои пише ММ DCC?Ще рече,че са и за дете системи ли?А и значи,че на мене и само DCC ми върши работа,нали?
Абе един съвет ако може -взимай стока която има означение  DC,със сигурност  ще става за нашите тоци   ;)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Абе,да ти кажа и аз така знам,ама се опасявам дали дистанционното ще намери адреса на декодера.Защото моята работа ще е малко сбиротак.Много са скъпи декодерите на Роко и само като сетове ми се струват изгодни.Е,все пак не мога за всеки един декодер да си купувам сет и да търся после на кого да го разпродам,нали?За това гледам един в "Конрад" , дето ги има по 16  евро - Art.-Nr.: 244052 - 62 .

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Цитат на: XRISTO link=topic=125.msg2953#msg2953 date=1205868497
А защо на някои пише ММ DCC?Ще рече,че са и за дете системи ли?А и значи,че на мене и само DCC ми върши работа,нали?
Именно , универсални са.

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: XRISTO link=topic=125.msg2962#msg2962 date=1205871605
Абе,да ти кажа и аз така знам,ама се опасявам дали дистанционното ще намери адреса на декодера.Защото моята работа ще е малко сбиротак.Много са скъпи декодерите на Роко и само като сетове ми се струват изгодни.Е,все пак не мога за всеки един декодер да си купувам сет и да търся после на кого да го разпродам,нали?За това гледам един в "Конрад" , дето ги има по 16  евро - Art.-Nr.: 244052 - 62 .
Ако имаш мултимаус не го вземай този. Не ще да се програмира. Бъгва се по време на движение, и движи локомотива с постоянна скорост без значение какво му подаваш от мауса. Имам няколко от тях и ще ги ползвам за управление на челните светлини на двуетажните вогони. Изобщо, явно цената има значение.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Цитат
Ако имаш мултимаус не го вземай този. Не ще да се програмира. Бъгва се по време на движение, и движи локомотива с постоянна скорост без значение какво му подаваш от мауса. Имам няколко от тях и ще ги ползвам за управление на челните светлини на двуетажните вогони. Изобщо, явно цената има значение.

А,мерси колега!Все се бях набутал.Значи да си търся Роковски за мултимауса,значи.А ако някой има Роко мултимаус и е пробвал различни декодери-нека сподели кои се държат прилично,че да не правя "набутващи"опити,а и не само аз.  :)

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: XRISTO link=topic=125.msg3767#msg3767 date=1208118606
Цитат
Ако имаш мултимаус не го вземай този. Не ще да се програмира. Бъгва се по време на движение, и движи локомотива с постоянна скорост без значение какво му подаваш от мауса. Имам няколко от тях и ще ги ползвам за управление на челните светлини на двуетажните вогони. Изобщо, явно цената има значение.

А,мерси колега!Все се бях набутал.Значи да си търся Роковски за мултимауса,значи.А ако някой има Роко мултимаус и е пробвал различни декодери-нека сподели кои се държат прилично,че да не правя "набутващи"опити,а и не само аз.  :)
А, не е нужно да са роковски. Аз например вземам други едни австрийски, и трябва да кажа че работят абсолютно безпроблемно. Верно че са по 32 Е бройката, обаче са No1. Стават и за движение по аналогов път. Роковските имат някои ограничения, във функционално отношение, и освен това на мене ми жужът, което ме дразни. Общо взето декодерите са съвместими със всички централи. Но някои от декодерите са по-капризни от други. В това е проблемът.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Ами 32 e скъпичко,но щом няма нищо по-добро на по-ниски цени,ще трябва да се ориентирам км тях.
А може ли някакъв линк? :)

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: XRISTO link=topic=125.msg3791#msg3791 date=1208198684
Ами 32 e скъпичко,но щом няма нищо по-добро на по-ниски цени,ще трябва да се ориентирам км тях.
А може ли някакъв линк? :)
http://www.tran.at/