Автор Тема: Представяне на emilchaushev  (Прочетена 2278 пъти)

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Представяне на emilchaushev
« -: 06 Януари 2008, 20:08:31 »
Здравейте, железни лъвове!
Аз се казвам Емил Чаушев, на 31, ергенче съм и нямам проблем със семеен бюджет или мнения на половинката :).
Роден съм в Стара Загора, но живея от 15 години в София.

Бях малък (дори не помня колко) когато получих първия си сет ТТ, като Коледен подарък... Идеше ми да строша краката на всички за настъпването и изкривяването на релсите и вагоните... От сета почти нищо не остана, освен запалената искра за моделизма. Магазинът Млад Техник беше великолепно зареден, но аз не бях осъзнат за хобито, а когато се осъзнах го закриха. В апартамента нямаше място за макет (а в библиотеката няколко години четах книжлето на Ю.Ботев) и това ме побъркваше.
В студентската ми квартира беше тясно, а "играчките" ми седяха в дипломатическо куфарче под кревата.. И завърших и се отприщих..
Започнах проект в ТТ с размери 2,40х1,40 м. Завърши с провал. Макетирах върху стиропор, не познавах сродни души да ми дават акъл и след 2 годишно окабеляване на 3 етажния макет с 3 гари с по 5 коловоза, стрелки и светофори, макетът беше изхвърлен (или това което трябваше да стане макет) и смених мащаба на N.
Сега творя макет 2,00х1,10 м макет..., но няма време (Владо знае как една година не съм пипнал нищо).