Автор Тема: Представяне на eurostar  (Прочетена 2517 пъти)

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Представяне на eurostar
« -: 05 Декември 2007, 00:18:08 »
Когато ходя на изложби и панаири, винаги се възхищавам на моделите НО. Изпипани са, детайлите са им перфектни. Но не мога да си представя в моята стая да се движи нещо толкова голямо. Мисля, че НО са по-скоро за хамбари на големи къщи или за филмови студия. За това реших да работя само в N и така от най-ранна младост. Масата на макета ми е с обща дължина 9.60 метра и е широка 1.50 метра, "П" образна. При тази нищожна площ все пак N-влаковете могат поне да направят един горе-долу нормален завой, като ползвам само големи на радиус криви Atlas и флекс-линии. Така и сближеното куплиране е възможно.

Казвам се Жорж Любенов и съм на 37 години, по професия - дизайнер. Може би и за това oбичам всичко да се изпипва. Понякога може да ви се сторя критичен, но винаги е добронамерено. Всъщност съм най-критичен към себе си. Старая се в професията да съм акуратен така, като и в хобито. Роден съм в София, но съм завършил дизайн в Монреал, където живях през последните 15 години. Сега живея в София отново и бих се радвал на всеки ваш съвет или среща на живо. Аз съм доста зле с тоците и това определено би ме обогатило.
« Последна редакция: 31 Януари 2008, 00:29:43 от eurostar »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Представяне на eurostar
« Отговор #1 -: 05 Декември 2007, 09:47:52 »
хех , добре дошъл !
Споко , всичко ще ти бъде разяснено ;) - има доста доктори по моделизъм сред нас :)

Абре някой знае ли какво става с Яско (моят колега - пианистът) ? А Сашовците ? - нещо не се мяркат насам :(

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4781
  • Рейтинг: 632
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Представяне на eurostar
« Отговор #2 -: 10 Декември 2007, 21:11:14 »



[/quote]Тази вечер в "Пълна промяна " по нова телевизия,представиха един участник-хобист.Името му е Гено.Не го гледах от начало,но разбрах че е машинист и локомотивчето,което му подариха,бе в мащаб ТТ или N.Може би някой от вас го познава.