Автор Тема: Височината на човечета в различните мащаби.  (Прочетена 3380 пъти)

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1343
  • Рейтинг: 208
Някой, случайно да може да ми каже височината на човечетата в НО за да мога да си пресметна дали височината на човечетата в ТТ е реална !?

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Височината на човечета в различните мащаби.
« Отговор #1 -: 16 Януари 2009, 11:25:07 »
Ами смятай де... ако човек е 1,80м ... 180см... ТТ мащаба ти е 1:120 ... т.е. човечето ти трябва да е 180/120 = 1,5см :)
За НО е 1:87, 180/87 = 2-2,1см.
« Последна редакция: 16 Януари 2009, 11:43:50 от EMPEROR »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Височината на човечета в различните мащаби.
« Отговор #2 -: 16 Януари 2009, 11:39:59 »
Не се заблуждавай от височината на вратите на някой сгради - трябва да прецениш епохата на сградата (по старите са били с по малък просвет на вратите) както и типа на вратата.
Най-ме дразнят означения за една и съща сграда като "НО&ТТ" , защото ако в ТТ е ІІІ-та епоха , като сложиш сградата в НО-макет , тя става във ІІ-ра !!!Примерно така е със старата воденица в НО...
Пък ако имаш на предвид онези стари блокове на "VЕRO" в НО , то партерните им етажи с магазините са в НО , но отгоре апартаментните етажи в опит да не стават високи сградите за да има повече място в социалистическата ни панелка ги правеха несъразмерно ниски (не че панелките са много високи) и практически балкони и прозорци от тях са си чисто N...



 :yes:

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Височината на човечета в различните мащаби.
« Отговор #3 -: 16 Януари 2009, 18:42:50 »
Цитат на: jopeto link=topic=1276.msg17306#msg17306 date=1232097659
Някой, случайно да може да ми каже височината на човечетата в НО за да мога да си пресметна дали височината на човечетата в ТТ е реална !?

Ако си висок 1,74 в H0 ще си точно 2 см!  :yes:

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1343
  • Рейтинг: 208
Re:Височината на човечета в различните мащаби.
« Отговор #4 -: 16 Януари 2009, 19:16:12 »
Това си го смятам и аз, но различните фирми правят различни човечета, като размер, уж под наименованието на един мащаб. Имам тука едни за сравнение и има разлика. Една фирма пък предлага за ТТ 19 мм - ви човеци. Което реалноне е не е и 1:100.ако го смятам  Не искам като давам пари всичко да се окаже в мащаб "Уилол" джуджета, великани, феи, елфи, танкисти, баскетболисти и т.н. Интересува ме дали има и такива вариации в НО понеже е най-разпространен мащаб и там може да спазват поне някакъв стандарт. Ако някои има човечета в НО от различни фирми моля да ги премери с един шублер.      

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Височината на човечета в различните мащаби.
« Отговор #5 -: 16 Януари 2009, 19:25:18 »
Ами аз имам на Praiser  и  Roco, обаче ми е трудничко да ти ги сравня точно, защото първите са ми за вагони, тоест седнали.Изглеждат по-малки от роковските, които са 2 см средно , защото имитират високи и ниски хора, мъже и жени(които са си по-ниски като цяло)както си е и реално.  :yes: