Автор Тема: СТАРТ Колекцията на turboto  (Прочетена 3893 пъти)

turboto

  • Гост
  • Trade Count: (0)
СТАРТ Колекцията на turboto
« -: 04 Февруари 2009, 11:35:25 »
Всичко започна когато преди около месец на детенце му подариха Н-тия влак от тия пластмасовите с батерии и той се разпадна преди да е тръгнал. Тогава ми хрумна да се опитам да му насоча мисълта към нещо по-стойносттно с което аз и братовчед ми като по-малки се скъсвахме да си играем. Споделих с колегата и той взе че измъти една една Е69 05 + един двуосен товарен + малък траф... И така взех ги за временно ползване но в един момент той си ги поиска и останах на сухо... КОШМАР... станах луд за отрицателно време... Та ето какво събрах за последните 2 седмици по спешност:




После дойте пощенския вагон на ROCO благодаря ма Мишо



След това нещата загрубяха



1-ви в композицията се присъедини вагон-ресторанта на ROCO пак благодарение на Мишо
в понеделник (02.02. :haha:) по пощата пристигнаха и останалите 4 всички на PIKO (пощенския е 4 подвижни врати 2-та ресторанта са си с оригиналното осветление както и 1-вата класа от 3-та епоха всичко е в перфектно състояние като изключа 2 паднали крушки които оправих днес сутринта)
Та така спретнатия сет мисля да го кръстя "Bulgarian Tupan Techno" или експрес "Bulgarian Country мурафет" липсва само спален вагон  ;D Та к'во друго му трябва на българина  " Пиение, Иедиение и Некоа сгодна" Просто така се получи  :drinks:

До седмица чакам една композиция от 4 пътнически вагона пак на ROCO, BR118, Diesel na PIKO 218910-8, E69-05 (това заедно с BR118 ми бяха любимите - Любо (br118) сигурен съм че и Ти ще си в тази графаоще веднъж ИЗВИНЯВАЙ създадох малко работа на модовете  ;D), TGV двуетажно, 5-6 товарни вагона

Очаквайте развитие по темата в скоро време.

!!!Всякакъв род коментари са добре дошли за мен!!!
« Последна редакция: 04 Февруари 2009, 12:40:59 от turboto »

turboto

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:СТАРТ Колекцията на turboto
« Отговор #1 -: 04 Февруари 2009, 12:29:35 »
Цитат на: Vlado link=topic=1377.msg18765#msg18765 date=1233740196
Оправи си снимките! Не се вижда нито една.  :blink:

Оправени са...

Такааааа.... увря ми мисълта за ФРЕМО проект... идеята ми е гара Горна малина. Причини да се спра на нея са:
1. Там ми е вилата  :haha:
2. съседката ми е ръководител движение
3. кефи ме местността има от всичко, планина (влака влиза в тунел), езеро в близост до гарата, равнина... мост над река, военно поделение завод и самото село...
4. Предполагам ще мога да взема (преснимам) оригиналите на гарата и разположението на релсовия път (от края на соц. времето защото имаше идея за сериозно разширяване + рампи... е аз мисля да го осъществя на макета, а сега всиюко е разграбено дали има и 2-3 коловоза). Отделно докато Григор Стоичков (за тези които не знаят е бившо комунистическо величие отговорно за НЕогласяването на случая с реактора в Чернобил) беше на власт, за езерото имаше проект за малък хотел и в лодки в него... Та проекта ще е нещо в стил "неосъщественото минало в бъдеще време"  :blush2:.

Има и още идеи по тази тема но нека да събера малко матерял върху който да имам поле за деиствие и ще пусна друга тема в модулите...
« Последна редакция: 04 Февруари 2009, 12:57:56 от turboto »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:СТАРТ Колекцията на turboto
« Отговор #2 -: 04 Февруари 2009, 13:06:57 »


Чудесна идея ! -
като направиш снимките - постни ги тук да ги видим ?

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:СТАРТ Колекцията на turboto
« Отговор #3 -: 04 Февруари 2009, 13:17:33 »
Мда , това би било интересно ... и снимките , и макета!!!
 ;D