Автор Тема: Представяне на Dare_Devil  (Прочетена 3940 пъти)

Dare_Devil

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Представяне на Dare_Devil
« -: 16 Февруари 2009, 21:45:41 »
Казвам се Христо Колев, на 28 години съм, живея в София. От сравнително скоро се захванах с ЖП модели - около година и половина, макар да съм влюбен в тях още от дете. За момента цялата ми колекция е в мащаб ТТ, но реших да премина към HO заради по-голямата детайлност.

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4781
  • Рейтинг: 632
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:Представяне на Dare_Devil
« Отговор #1 -: 16 Февруари 2009, 21:48:18 »
Цитат на: Dare_Devil link=topic=1408.msg19650#msg19650 date=1234813541
Казвам се Христо Колев, на 28 години съм, живея в София. От сравнително скоро се захванах с ЖП модели - около година и половина, макар да съм влюбен в тях още от дете. За момента цялата ми колекция е в мащаб ТТ, но реших да премина към HO заради по-голямата детайлност.
Добре,немаш ядове :good:
То ТТто,мащаб ли е :pleasantry:
Добре дошъл :yahoo:

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Представяне на Dare_Devil
« Отговор #2 -: 16 Февруари 2009, 21:50:40 »
И в HO, и в ТТ все си добре дошъл сред нас! :) И нека хобито ти носи само положителни емоции!  ;D

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на Dare_Devil
« Отговор #3 -: 16 Февруари 2009, 22:42:53 »
Добре дошъл :) С каквото можем, ще помагаме... кеф-а е от теб  :drinks:

fyut

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на Dare_Devil
« Отговор #4 -: 16 Февруари 2009, 22:50:46 »
 :pleasantry: Всички знаят, че истината е в H0. Нема друг мащаб. :) Пожелавам ти да изживееш много положителни мигове с хобито. :yes:

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Представяне на Dare_Devil
« Отговор #5 -: 16 Февруари 2009, 23:08:04 »
Аз пък най-харесвам мащаб... 1:1 - качваш се във влака и те ти хоби, те ти кеф!  ;)

fyut

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на Dare_Devil
« Отговор #6 -: 16 Февруари 2009, 23:11:49 »
Цитат на: Vlado link=topic=1408.msg19657#msg19657 date=1234818484
Аз пък най-харесвам мащаб... 1:1 - качваш се във влака и те ти хоби, те ти кеф!  ;)

 :yes: Вярно е! Ако бяха и малко по - чисти, с нищо друго нямаше да пътувам. Освен това и хлапетата умират от кеф да се возят на влак.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Представяне на Dare_Devil
« Отговор #7 -: 17 Февруари 2009, 08:20:52 »
Добре дошъл!!!
Не им обръщай внимание на тия от НО - стават все по-малко , за това са така агресивни!!!
Просто ни завиждат за мащаба!!!
 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Dare_Devil

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на Dare_Devil
« Отговор #8 -: 17 Февруари 2009, 11:04:49 »
Много благодаря на всички за топлото посрещане.
За 1:1 мащаба - и аз го обичам, ама пусто не се побира една композиция в хола  :lol:

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re:Представяне на Dare_Devil
« Отговор #9 -: 17 Февруари 2009, 11:21:05 »
Добре дошъл!!!

Цитат на: Dare_Devil link=topic=1408.msg19690#msg19690 date=1234861489
... ама пусто не се побира една композиция в хола ...
Да не ти пука, холът винаги не стига,... независимо от мащаба :whistle:

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Представяне на Dare_Devil
« Отговор #10 -: 17 Февруари 2009, 11:32:57 »
Напълно съм съгласен с горенаписаното (че хола не стига). Виден наш хобист ми спомена, че в новостроящата му се къща хола ще му бъде 6 метра дълъг... Колкото и да се радвам за него, поради това че той е от най-изявените и уважавани хобисти, тайничко ме обзема леко завист, понеже както и да ги въртя моите стаи все са по 5 метра дълги и се замислям дали да не прибегна до услугите на класическото устройство "Чук, секач & манго - Българското Канго" (все пак хола ми граничи със стаята обречена за макет)... От друга страна в известен смисъл има вероятност сегашния ми живот да поеме в доста различна насока и посока (в добрия смисъл), та в тази връзка да питам (особено колегите от Варна и Бургас) - има ли някаква опасност ако макета ми е (на закрито разбира се) близо до морето, може ли да ми ръждясат релсите (Пико А Глайс) и точиланцата на по-старовремските локомотиви от соления морски бриз?

Добре дошъл колега, успехи и много приятни мигове с хобито, колкото до мащаб 1:1 - винаги съм си мечтал за една точно определена композиция в двора  :dirol:

fyut

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на Dare_Devil
« Отговор #11 -: 17 Февруари 2009, 12:25:25 »
Цитат на: br118 link=topic=1408.msg19692#msg19692 date=1234863177
Напълно съм съгласен с горенаписаното (че хола не стига). Виден наш хобист ми спомена, че в новостроящата му се къща хола ще му бъде 6 метра дълъг... Колкото и да се радвам за него, поради това че той е от най-изявените и уважавани хобисти, тайничко ме обзема леко завист, понеже както и да ги въртя моите стаи все са по 5 метра дълги и се замислям дали да не прибегна до услугите на класическото устройство "Чук, секач & манго - Българското Канго" (все пак хола ми граничи със стаята обречена за макет)... От друга страна в известен смисъл има вероятност сегашния ми живот да поеме в доста различна насока и посока (в добрия смисъл), та в тази връзка да питам (особено колегите от Варна и Бургас) - има ли някаква опасност ако макета ми е (на закрито разбира се) близо до морето, може ли да ми ръждясат релсите (Пико А Глайс) и точиланцата на по-старовремските локомотиви от соления морски бриз?

Добре дошъл колега, успехи и много приятни мигове с хобито, колкото до мащаб 1:1 - винаги съм си мечтал за една точно определена композиция в двора  :dirol:
:on_the_quiet: АЙДЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!!!!!!!!!!!!

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на Dare_Devil
« Отговор #12 -: 18 Февруари 2009, 03:02:08 »
Добре дошъл и мнго хубави моменти  :) А що се отнася до мащаба 1:1... добре звучи, още повече, че ъв вагоните от този мащаб могат да се изградят такива макети!.. :lol: