Автор Тема: Железопътни катастрофи и изцепки  (Прочетена 495121 пъти)

Loco-motion

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Железопътни катастрофи и изцепки
« Отговор #135 -: 07 Октомври 2011, 11:24:22 »
А възможно ли е да закриват линии, защото знаят, че Дезиротата, които ги обслужват така или иначе си заминават? Както до Троян и Свищов примерно?

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12375
  • Рейтинг: 1338
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Железопътни катастрофи и изцепки
« Отговор #136 -: 07 Октомври 2011, 12:00:18 »
ПРи условие, че преди час в парламента пуснаха лаф "Тия трошащи се мотриси, дето ги купихте вие (да се разбира БСП) за нищо не стават вече - от три ще трябва да сглобяваме една, защото не се произвеждат вече..."
Не бих се учудил, че натам вървят нещата.
Ама теснолинейката що я режат - аз имам впечатления от лятото - имаше дори правостоящи и в четирите вагона,
почте до Банско, и то  при условие, че пътувахме в понеделник,
тоест със втория влак за деня нагоре към Добринище - сиреч местните хора вече бяха ползвали първите два влака
 (отиване и връщане).
Може би и теснолинейните и други са вклучени в списъка, за да могат да правят "отстъпки",
 като скочат в "против" хора като железничарите и местните кметове...

Loco-motion

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Железопътни катастрофи и изцепки
« Отговор #137 -: 07 Октомври 2011, 12:03:10 »
Като нищо може да се окаже, че вече знаят, че дезиротата си заминават и линиите ще останат без подвижен състав, който да ги обслужва и предварително извъртат нещата на "Ами те линиите се закриват, ние тези мотриси какво да ги правим тогава?!"

Loco-motion

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Железопътни катастрофи и изцепки
« Отговор #138 -: 07 Октомври 2011, 14:37:44 »
Силно впечатление ми направи следното, прочетено в http://www.bgrail.eu/7-vt684.html?start=60:

"Не може ли да се съберем всички форумци и да ги поканим на едно публично обсъждане, в крайна сметка Варуджан е прав, че никой не представлява пътниците, нито синдиката, нито министерството, още по-малко БДЖ?"

Понеже част от специализацията ми в редакцията са немските железници ми направи впечатление една организация, която винаги се изкава по промени в разписанията, маршрутите, цените на билетите и особено по качеството на услугата.

http://www.pro-bahn.de/welcome.htm Казва се Про Баан или в по-свободен превод "За железницата, подкрепящи железницата." Има аналогични организации в Австрия и Швейцария и те имат сериозна тежест върху железопътната политика на тези страни. Има и такава за цяла Европа: http://www.epf.eu/

Това са неправителствени организации с идеална цел, които разполагат с възможността да оказват влияние на компаниите и политиците. А при нас тази възможност за съжаление май е безвъзвратно изгубена.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12375
  • Рейтинг: 1338
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Железопътни катастрофи и изцепки
« Отговор #139 -: 07 Октомври 2011, 15:03:00 »
Принципно хората от Локфорума се опитват да направят нещо подобно...но за съжаление са на светлинни години от чуждестранните организации. Причините са много - от младост и липса на опит, през пари и всеотдайност, та до "глас в пустиня".
 :scratch_ones_head: Резултата ли (?)- и ти си го усетил вече точно...

Loco-motion

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Железопътни катастрофи и изцепки
« Отговор #140 -: 07 Октомври 2011, 15:24:23 »
Ами то как да стане? След дългогодишната агония активно работещите хора, които са гръбнак на тези организации на запад, просто слязоха от влака. Ученици и студенти, които пътуват с намаление са прекалено заети да си дънят чалга и да крещят простотии по влаковете и не обръщат особено внимание на това, което ги заобикаля. Пенсионерите, които също приоритетно пътуват с влак веднъж на 5-6 години им идва музата да протестират за абсолютно всичко - от пенсиите до нощното напикаване. За такава гражданска позиция - не, благодаря! Да не говорим, че не малка част от тях гледат да се натряскат мъртвопияни, пътувайки докато изтрезнеят, че по обратния път да повторят процедурата, ей така, да се почувстват и те космополити, че и те, разбираш ли си правят екскурзийки - лични наблюдения. Кой остана? Мангалите? Че те са най облагодетелствани. Неведнъж съм ставал свидетел как на Полски Тръмбеш се качват 40 - 50 такива и до Горна Оряховица никой не ги закача. И после нямало натоварване на влаковете. Ами те по принцип по тази линия се движат с два вагона. Е, тогава тези 50 субекта броят ли се или не, като не си плащат билет? И 100 - 120 пътника във влак с два вагона не са ли достатъчно за издръжка на линията, ПРИ УСЛОВИЕ, че си плащат?

choveka_vlak

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 107
  • Рейтинг: 8
  • човек докато е жив се учи!,...
Re: Железопътни катастрофи и изцепки
« Отговор #141 -: 07 Октомври 2011, 15:30:19 »
Цитат на: pach link=topic=1410.msg65853#msg65853 date=1317988980
Принципно хората от Локфорума се опитват да направят нещо подобно...но за съжаление са на светлинни години от чуждестранните организации. Причините са много - от младост и липса на опит, през пари и всеотдайност, та до "глас в пустиня".
 :scratch_ones_head: Резултата ли (?)- и ти си го усетил вече точно...

Би ли се пояснил!?!?, какво искаш да кажеш?.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12375
  • Рейтинг: 1338
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Железопътни катастрофи и изцепки
« Отговор #142 -: 07 Октомври 2011, 16:25:27 »
Федя, то само да отвориш локфорума и по някои заглавия на теми почти във всички раздели има подходящи пояснения.
А това е част от устава на Сдружението:
Цитат
ЦЕЛИ

Чл.4 /1/ Сдружението е доброволна организация на физически лица и се създава за защита, подпомагане и представителство на интересите на своите членове и съдействие за развитие на сътрудничеството, включително и международно в областта на ЖП транспорта и ЖП проблематиката.
/2/ Сдружението се създава със следните основни цели:
да информира обществото за ползите от използването на железопътен транспорт;
да поддържа спомена за богатата история на железопътния транспорт и да подпомага популяризирането му сред обществото;
• да участва в разпространението на информация относно целите и дейността на сдружението чрез разпространение на брошури, участия и по всеки друг разрешен от закона начин;
• да организира и поддържа железопътен интернет – форум, фотогалерия и електронен информационен бюлетин;
• да осъществява сътрудничество с други ЖП сайтове и организации за разпространение на фотографски материали в тази област;
да участва в подготовката и реализацията на проекти по издирване и възстановяване на исторически подвижен състав, железопътни съоръжения;
• да осъществява съдействие при организиране на атракционни пътувания с ретро подвижен ЖП състав;
• да развива и защитава интересите на членовете си в съответствие със законите и устава на сдружението;
да организира дискусии и форуми, кръгли маси и други подобни на тема ЖП проблематика, включително и с международно участие.
да си сътрудничи с всички лицензирани железопътни оператори, както и с подобни организации в страната и чужбина.
*** подчертаното и удебеленото е от мен в цитата.

И тези цели ако не са от приятели на железницата , то от кой тогава.
Знаеш и инициативата за съвместна работа в областта на откриване и доказване на нередности по транспорта,
 транспортна полиция и т.н. и т.н. и т.н.

В крайна сметка обаче за сега, изключая отделни "мисии" за които шапка ви свалям,
(като въстановяването на локомотивите от типа "Павчо"... ;D)
малко са още действията ви довели до някакъв по значим резултата.
Но вие поне сте започнали, а с малки стъпки се стига и доста надалеч, нали?
 :yes:

turboto

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Железопътни катастрофи и изцепки
« Отговор #143 -: 07 Октомври 2011, 17:11:15 »
pach мога да осветля още по въпроса какво сме направили за пътниците давам ти само няколко бързи примера:

1. влак от т. А до т. Б, миналата зима от 5 вагона 4-ти вагон кучи студ... пътниците мрънкат. Наш човек се лигитимира на кондуктора и нач. влака и му обяснява какво и как е трябвало да стане в началната гара - Империята отвръща на удара - викат полицаи и почват да го разкостват, налага се обаждане до Марио Евстатиев + още едно което вече е = на спиране на Плевен и вадене на вагона и пращането и запечатването му отзад. Следват доклади кондуктора е със солена глоба, началника е със сериозна глоба, полицаите с писмено предупреждение за възпрепятстване. Следват 2-месечни заплахи към нашия човек от полицаи и други люде.

2. една гара, както си седим и учим сигнализация преминава бърз влак... след което началника излиза потен и потресен, на таблото цветомузики... (сиреч коловозна заетост) гледа и недоумява 1-ва мисъл влака изпаднал на изходните... да ама не... няма го едно бързо звънене до съседна гара, и успокоение... ver.2 слънцето е напекло и сигурно нещо е блокирало, отидохме до там с една кирка :) и какво да видим... нанайси джонтове, болтове и т. на т. разлика във височините във настава около 10-тина см. (явно е че са откраднати защото ги няма), снимаме и се връщаме в гарата... следва звънене и спиране на движението до 2-ро нареждане. Началника на района идва на мотика (меко казано) как не падна с колата от рампата наистина не знам (пияния господ го пази), после още 4 пъти пада по релсите до там одра си раката и псува през цялото време... след като "видя" каза че нямало проблеми за кво сме спирали движението и влязоха във спор с началник гарата... финала - натоварихме го в колата и го закарах зад гарата на сянка, и го сложихме да спи (добре че беше комби) отключиха ни стаичката взехме инструменти и за около 40 минути оправихме почти всичко...

Умишлено не споменавам и не качвам снимки защото ние не сме оторизирани лица да извършваме подобни операции при задействана процедура, умишлено и не сигнализираме органите защото сме в надупена позиция на искащи от БДЖ и НКЖИ. Това което искам да кажа на останалите пишещи по тази тема е че единствено Веружан лае открито (ние от сдружението също лаем но чрез преки доклади, които остават скрити за публиката) , като се опитва по законен начин да защитава интересите на пътниците. Познавам го лично въпреки количеството хора които откровенно го мразят.
« Последна редакция: 07 Октомври 2011, 17:27:06 от turboto »

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2728
  • Рейтинг: 238
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: Железопътни катастрофи и изцепки
« Отговор #144 -: 07 Октомври 2011, 17:18:39 »
turboto - така представени нещата очакваш "Браво" ли да чуеш ? По-скоро ще изкарате белята на някого - или сами ще се вкарате в такава беля. Май не разбирате нещата колко са сериозни и се опитвате да "си играете на железница" - което е опасно. Не ви стигнаха белите дето станаха по теснолинейката.... продължавате да барникате и да се бъркате където не ви е работа вместо да си вземете поука.

turboto

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Железопътни катастрофи и изцепки
« Отговор #145 -: 07 Октомври 2011, 17:24:33 »
Цитат на: KRAKOMOBILA link=topic=1410.msg65860#msg65860 date=1317997119
turboto - така представени нещата очакваш "Браво" ли да чуеш ? По-скоро ще изкарате белята на някого - или сами ще се вкарате в такава беля. Май не разбирате нещата колко са сериозни и се опитвате да "си играете на железница" - което е опасно. Не ви стигнаха белите дето станаха по теснолинейката.... продължавате да барникате и да се бъркате където не ви е работа вместо да си вземете поука.

Красене мисля че се познаваме сравнително добре за да пишеш по-горното?!!!

На теснолинейката бил ли си на мястото на инцидента, или поне чел ли си показанията? - питам те в прав текст защото аз имах и имам възможността да ги чета.

П.С.
1. Аз какво очаквам е моя работа, но определено не очаквах тази безмислена реакция от Теб!
2. ай обади се да идем до гаража да пощракаме че тъста се пенсионира и не знам още колко ще можем да влизаме безпрепятствено там :)
« Последна редакция: 07 Октомври 2011, 17:29:24 от turboto »

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2728
  • Рейтинг: 238
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: Железопътни катастрофи и изцепки
« Отговор #146 -: 07 Октомври 2011, 17:28:04 »
Достатъчно добре съм запознат със случая, както и други случай на потребители от въпросния форум - катерили се по стълбове за КМ, светофори и т.н.т. По този повод ти го казвам... с най-добри чувства. Просто както се казва "си прескачате сянката". Не визирам теб, а гореспоменати лица и техни приближени.

turboto

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Железопътни катастрофи и изцепки
« Отговор #147 -: 07 Октомври 2011, 17:33:18 »
Цитат на: KRAKOMOBILA link=topic=1410.msg65863#msg65863 date=1317997684
Достатъчно добре съм запознат със случая, както и други случай на потребители от въпросния форум - катерили се по стълбове за КМ, светофори и т.н.т. По този повод ти го казвам... с най-добри чувства. Просто както се казва "си прескачате сянката". Не визирам теб, а гореспоменати лица и техни приближени.

Знаеш че откакто съм там, късам глави и изцепки почти не е имало. Но никои не е застрахован от тях.

Разводнихме темата, мод ако реши да поразчисти което сметне за необходимо

ВИЖ т. 2 на ПС в предния пост и да свършим нещо градивно.

П.С.2 За да не пускам пореден безмислен пост
Федя грам проблеми нямаме с Красен и грам не сме се разгорещили (може би ако не го познавах бих припалил въпреки че много рядко го правя) Само ще кажа че имаме уговорка да снимаме разни неща на разни места до които имам достъп  :haha: пък Вие си правете изводите дали сме се разгорещили или не :)

« Последна редакция: 07 Октомври 2011, 22:45:11 от turboto »

choveka_vlak

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 107
  • Рейтинг: 8
  • човек докато е жив се учи!,...
Re: Железопътни катастрофи и изцепки
« Отговор #148 -: 07 Октомври 2011, 21:57:11 »
Кракомобила и Турбото съвсем безмислено се разгорещиха без да припознаят основната идея а тя няма нищо общо с управляващите и минали правителства. ОЧЕВАДНО е че който се докопа до мекия стол високо горе в Сф, без значение къде е, забравя за два дни от къде е дошъл!. Но Господ ще ги спомине рано или късно!, като гледаме само забравата им!, мисля че е неизбежно!. Няма такъв който да не си е намерил "майстора". Всичко с времето си...  А това което се прави в лок-форума (отностно възстановяването на локомотив какъвто и да бил той е много трудно да се проумее от някой самозвани люде!. Да ОЧЕВАДНО Е, че в момента железницата се разсипва с часове!, не не ни набърквайте радетелите, в този фарс!... :angry: :angry: :angry:

Loco-motion

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Железопътни катастрофи и изцепки
« Отговор #149 -: 08 Октомври 2011, 12:07:59 »
Разбирам. Но от това, което прочетох излиза, че това е организация, занимаваща се с железницата като цяло, основавайки се на ентусиазма на членовете си. А аз ви говоря за такава, концентрирана изцяло върху интереса на пътниците, като неправителствена организация за защита на потребителите на железниците. Предвид по-малките размери на транспортния сектор в България може да да е разделена на две между пътнически и товарен транспорт и комбинирана за автобусния, железопътния, авиационния и таксиметровия транспорт, ако ще и едно бюро за оплаквания относно туризма може да се включи. Такива външни корективи са много важни в белите страни.След като при нас няма нищо подобно, как очаквате някой да вземе интересите на пътниците на сериозно.