Автор Тема: Много грозна и срамна случка.  (Прочетена 16495 пъти)

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Много грозна и срамна случка.
« Отговор #30 -: 06 Март 2009, 13:50:59 »

Можеби направих грешка навремето ,че не ви предупредих за него с отрицателен бан - просто в името на хобито си замълчах.
Този човек и до ден днешен ми дължи пари за един вагон , който получи на доверие от мен бидейки в София , но нямайки пари - "взимай го , после ще се оправим".

Малко преди това на сбирката в Терасата му продадох на 2-ра ръка BR 95 за 100 лв , изрично подчертавайки ,че локомотивът е почупен , има липсващи части и не е в кондиция - и за това цената му е такава : "давай го - ще си го правя" . Пак на символична цена той взе и онзи Мерклински лок за променлив ток : и него щял да си го прави .
И като се започнаха едни телефони , едно мрънкане , едно крънкане...Мерклинският не можел да го направи , за кво му е - ок , приех да ми го върне (парите му възстанових веднага) ; на 95-та липсвало това , липсвало онова - чакай бе , ти къде дрема та не ме чу ?? - айде и там го обезщетих с 2 флекс релси безплатно .
На следващата сбирка питам любезно 'ще ми платиш ли вагона?" - "не - ти имаш да ми даваш още неща за 95-тата "...казвам ви , причерня ми , но се усмихнах любезно , попитах какво още му липсва , четки и пружинка , дето се срещат под път и над път - извади 10 лв па си купи , байно ! - аз ти давам релси за 12 лв , и това ако взема тоя лок все едно съм ти го подарил !
Така оставих нещата - да му приседне тоя вагон - не искам и да го чувам тоя човек и да не ми се мярка пред очите.

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Много грозна и срамна случка.
« Отговор #31 -: 06 Март 2009, 13:56:12 »
Ами за това има тема за оценка на продавачите... не за да си мълчите, а за да си казвате, за да няма и други пострадали...
Темата се поизясни, човека явно няма достатъчно смелост, за да си признае, така че темата и човека скоро си заминават.
Но ще се погрижа един негативен вот да си седи за него в другата тема.

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re:Много грозна и срамна случка.
« Отговор #32 -: 06 Март 2009, 14:04:39 »
Абсолютно съм съгласен със EMPEROR. НО мисля, че ще е по-добре темата да седи, за да знаят хората с кого си имат работа. Просто трябва да се заключи. Иначе, Адри - не е трябвало никакви релси да му даваш.... такива хора са ПОЗОР за нашето хоби! Може да съм на 17, и да нямам никакви доходи, НО НИКОГА НЕ БИХ СИ ПОЗВОЛИЛ ДА ОТКРАДНА! Защото това си е чиста кражба.  :angry:

ritchie

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Много грозна и срамна случка.
« Отговор #33 -: 06 Март 2009, 14:17:55 »
Който  вече  се  е  опарил,  ще  си  има  едно  на ум  за  този  екземпляр.
Номерата  му  вече  няма  да  минават.   
Нека  темата  да  остане,  та  всеки  който  желае  да  изкаже  мнението  си  тук.
 :fie: :angry: :fie:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Много грозна и срамна случка.
« Отговор #34 -: 06 Март 2009, 14:22:28 »
Лъчо е много прав , напоследък се позанемари темата с плюсовете и минусите , та се стигна до там да се подсещаме един друг за нея .Колеги попълвайте я винаги когато сте доволни или не , защото тя е актуална във времето , пространство ни е дадено  така ,че от нас се иска да я попълваме редовно.
Кракомобиле , не е само кражба - това е най-малкото , става въпрос за доверие , щото локомотива е бил на съхранение , не за унищожение!!!
Загубеното доверие , е много по-лошо от обикновенната кражба.
Едното се въстановява (по закон) бързо , но другото с години може и да не се върне.
 :(

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re:Много грозна и срамна случка.
« Отговор #35 -: 06 Март 2009, 14:24:55 »
Цитат на: pach link=topic=1438.msg20548#msg20548 date=1236342148
Кракомобиле , не е само кражба - това е най-малкото , става въпрос за доверие , щото локомотива е бил на съхранение , не за унищожение!!!
Загубеното доверие , е много по-лошо от обикновенната кражба.
Едното се въстановява (по закон) бързо , но другото с години може и да не се върне.
 :(
Абсолютно съм съгласен. Както казах, такива хора са позор за хобито.

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Много грозна и срамна случка.
« Отговор #36 -: 06 Март 2009, 14:25:00 »
Цитат на: Adrian link=topic=1438.msg20544#msg20544 date=1236340259
Този човек и до ден днешен ми дължи пари за един вагон , който получи на доверие от мен бидейки в София , но нямайки пари - "взимай го , после ще се оправим".
За това май става въпрос:

 
Точно така беше,мисля че и аз бях тогава.Адри му го връчи пред мен . Единствения останал вагон от тази серия го взех аз .Цената му е 42 лв :spiteful: .
« Последна редакция: 06 Март 2009, 14:27:13 от muncho »

fyut

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Много грозна и срамна случка.
« Отговор #37 -: 06 Март 2009, 14:25:37 »
Цитат на: muncho link=topic=1438.msg20537#msg20537 date=1236334851
Според мен е крайно време да се каже за кого става въпрос: Ето това е човека който  се подигра с незнанието на един от нас: nicka  му е  nikolaijpm

(Image removed from quote.)

(Image removed from quote.)


Предлагам темата да се заключи,модераторите да  BAN forever   nikolaijpm  и да се надяваме,че няма да успее друг с подобни намерения и помисли да се вмести сред нас :good:
:angry: :angry: :angry: Е крайно време беше!!!!!!!!!!!!!!!

fyut

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Много грозна и срамна случка.
« Отговор #38 -: 06 Март 2009, 14:34:40 »
 :hi: :hi: :hi: Евала на Muncho!!!!!!!!!! Pach нямаше смелост!!!!!!!!!!!!!!! Какво значи,който разбрал-разбрал?????????? Това ли е доверието!!!!!!!!!???????????

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Много грозна и срамна случка.
« Отговор #39 -: 06 Март 2009, 14:52:50 »
Цитат
За това май става въпрос:....


Не , ст.д. за един фургон на Лилилпут ; както и да е - няма значение .
« Последна редакция: 06 Март 2009, 15:15:39 от Adrian »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Много грозна и срамна случка.
« Отговор #40 -: 06 Март 2009, 14:54:16 »
Цитат на: fyut link=topic=1438.msg20552#msg20552 date=1236342880
:hi: :hi: :hi: Евала на Muncho!!!!!!!!!! Pach нямаше смелост!!!!!!!!!!!!!!! Какво значи,който разбрал-разбрал?????????? Това ли е доверието!!!!!!!!!???????????


Ти първо ми се извини за грешното цитиране , а след това ме оценявай за смелост !!!
Когато и където е трябвало съм проявил смелост , и който трябва , го знае!!!!Най-малко пък си ТИ тоя , дето може да ме оценява!!! :diablo: :diablo: :diablo:
ЯСЕН ЛИ СЪМ ???
ЗА ВТОРИ ПЪТ ПИША (БАВНО) БЕЛКИМ ГО РАЗБЕРЕШ !!!!!!!!!!!

НЕ СЪМ АЗ УЧАСТНИК В СЛУЧАЯ ПО КАКЪВТО И ДА Е НАЧИН , ТА ДА ОБЯВЯВАМ ПОТЪРПЕВШИ И ВИНОВНИ , СЛЕД КАТО ТЕ СИ МЪЛЧАТ!

 :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

(омърляхме темата заради твоето ----------------- и :fool:)

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Много грозна и срамна случка.
« Отговор #41 -: 06 Март 2009, 15:12:33 »
Чакаме да изкарат стабилна обновената версия на форума, там (май) имаше система за оценяване... Ако ли не ще мислим нещо друго по въпроса или направо друг форум, защото очевидно в хобито, където не съм предполагал, че ще има такива неща. НЕДОПУСТИМО И НЕПРОСТИМО! Аз казах ХАУ!  :angry:

Coltrane

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Много грозна и срамна случка.
« Отговор #42 -: 06 Март 2009, 23:47:56 »
Хайде стига коментари , че заприличахте на Подуенски Баби, нека темата се приключи от модераторите !!!! :nono:

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Много грозна и срамна случка.
« Отговор #43 -: 07 Март 2009, 00:04:43 »
Именно, по случая няма какво да се коментира повече, всеки да си прави сметката от тук нататък... Свят широк - хора всякакви...темата е за заключване, но без триене (лично мнение). Така поне и в бъдеще новорегистрираните ще знаят от какво/кого да се пазят.

Coltrane

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Много грозна и срамна случка.
« Отговор #44 -: 07 Март 2009, 01:02:21 »
АМИН!!!! :victory: