Автор Тема: Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)  (Прочетена 62449 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12288
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #105 -: 20 Март 2009, 12:54:17 »
Баси , доббре че Сашо писа , че аз я отварям в последни непрочетени и си мислях че още сме в другата тема ... :blush2:
Сори , то вече е почти направено , та сеа пък омазах темата за тебелките DRG...
Направи си тая тема дет предлагам , щото става въпрос за основополагащи въпроси за фотоеца дет не са ни ясни , пък като правим поръчка към теб , ще си е в съответната тема (ако няма такава , ща я открива или поръчващият , или набиращият поръчката -  демек ти !) ;)

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #106 -: 20 Март 2009, 13:33:37 »
Гледам вече почти всичко вече си правил и имаш необходимото,
но смятам да ти поръчам нещо, което едва ли някой
ти е поръчвал - Български Шварцкопф:

http://railwaymodeling.com/photogallery/steam/bdz11.00/loc11.22.JPG
http://railwaymodeling.com/photogallery/steam/bdz20.00/loc20.00.JPG
http://railwaymodeling.com/photogallery/steam/bdz48.00/loc48.04.JPG

Трябват ми само 2 - за отпред 1 и за отзад 1.

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #107 -: 20 Март 2009, 13:55:27 »
мерси да си жив и здрав

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #108 -: 20 Март 2009, 14:14:29 »
Така си и знаех, че един ден нема начин да не я докараме и до др. Димитров на петолъчката! Бях го прогнозирал още в първото си явяване тука, може да си проверите.
Сашо, ще гледам да направя нещо, но ми трябват размери. Реални или в НО - все тая. Но не очаквай кой знае какво, най-вероятно гордият профил на Георги Димитров ще изглежда като картата на Африка, примерно.

Pach, добре че си ти, та ме веселиш от време на време! За отлюспването ми в отделна тема нямам нищо против, обаче за много неща не съм съгласен. Не че си пазя хляба - тайни нямам, а и с толкова мераклии наоколо хляб има за всички, не само за мене. Имам предвид не вас, а всичките, дето се навървят всеки ден във фирмата. И в другата, където се занимавам пак със същото.
С какво не съм съгласен:
"Може да направиш едно малко представяне..." - като как я виждаш тая работа? Щото на мене ми намирисва на учебник по фотогравиране върху метал и той не ще да е по-малко от 200 страници, ако трябва да се пише всичко и както трябва. Още малко и катедра в МЕИ ще ми откриете, брей! Нещо като факултет "ПЖПС" в мащаб 1:87 го виждам...
"например разбрах че ако искам нещо тънко 0,25 мм на чертежа трябва да е 0,3 мм" - нищо не си разбрал! Така е горе-долу за тая дебелина и тоя материал, я ми кажи примерно за месинг 0,6 колко е? Или за 1 мм алуминий? Те това е - виж за учебника по-горе.
Има ли смисъл да продължавам? Защото нещата са различни за всеки конкретен случай. Затова и стари клиенти продължават да питат. Затова и ако се наложи да се прави нещо съвсем ново, дори се пускат и проби за да се изчисти концепцията.
То ако беше толкова лесно, нямаше да има по света само 20-ина фирми за фотоецвани части за модели. Ламарина всеки може да си плиска и в къщи в порцеланово легенче с киселина, ама мисленето е гадната част тука!

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #109 -: 20 Март 2009, 14:24:26 »
Цитат на: ilfil link=topic=1493.msg21655#msg21655 date=1237551269
Нещо като факултет "ПЖПС" в мащаб 1:87 го виждам...

Ми да, това е идея! Сам го измисли, хайде давай, че сме приготвили писалки и листа :haha:

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #110 -: 20 Март 2009, 14:32:30 »
Ха тогава подкарвай композицията с цистерните накъм Девня за киселина, а докато се върнеш вече ще съм написал нещо!  :haha:
Ако няма там, ти се пише трасграничен курс до братска Сърбия, по-близо нема!

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #111 -: 20 Март 2009, 14:41:12 »
кога са кандидат студентските изпити  :pioneer: :pioneer: :pioneer: :pioneer: :read: :read: :read:

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #112 -: 20 Март 2009, 14:44:20 »
Илияне, би ли хвърлил едно око на ЛС. Да кажеш, дали нещо липсва във формуляра за кандидатсване.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12288
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #113 -: 20 Март 2009, 15:00:11 »
Цитат на: ilfil link=topic=1493.msg21655#msg21655 date=1237551269
...Pach, добре че си ти, та ме веселиш от време на време!

Невинен съм докато не докажеш противното!!! :spiteful:

Цитат на: ilfil link=topic=1493.msg21655#msg21655 date=1237551269
За отлюспването ми в отделна тема нямам нищо против, обаче за много неща не съм съгласен. Не че си пазя хляба - тайни нямам, а и с толкова мераклии наоколо хляб има за всички, не само за мене. Имам предвид не вас, а всичките, дето се навървят всеки ден във фирмата. И в другата, където се занимавам пак със същото.

Я не варкай за "отлюспен" , щото още не си и "забелен" даже!!!

Цитат на: ilfil link=topic=1493.msg21655#msg21655 date=1237551269

"Може да направиш едно малко представяне..." - като как я виждаш тая работа? Щото на мене ми намирисва на учебник по фотогравиране върху метал и той не ще да е по-малко от 200 страници, ако трябва да се пише всичко и както трябва. Още малко и катедра в МЕИ ще ми откриете, брей! Нещо като факултет "ПЖПС" в мащаб 1:87 го виждам...

Всичко ми мара фтасала , ама Жоро нареди тетрадка и моливи да си приготвим!!! :this:

Цитат на: ilfil link=topic=1493.msg21655#msg21655 date=1237551269
... [/i] [/b] - нищо не си разбрал! Така е горе-долу за тая дебелина и тоя материал, я ми кажи примерно за месинг 0,6 колко е? Или за 1 мм алуминий?

Ми и аз това казвам , за това искам да го направиш , ама не учебник ,че ми пият мастилото , а една малка тема където да си казваме болката , а ти да ни лекуваш бре!!!
Ние ще пиеме лекарства  :blink:, пък ти - бира (или там каквото ти е на сърце)!!! :thank_you:


Цитат на: ilfil link=topic=1493.msg21655#msg21655 date=1237551269
Има ли смисъл да продължавам? Защото нещата са различни за всеки конкретен случай. Затова и стари клиенти продължават да питат. Затова и ако се наложи да се прави нещо съвсем ново, дори се пускат и проби за да се изчисти концепцията.

Има , имааа , смисъл де!!!
 Искаме да си си в тема , щото нали не очакваш за всеки въпрос към теб да търчим до Астра-Т???? :hi:

Е-е! Като не очакваш , къде да ти задаваме въпроси???? :on_the_quiet:

Цитат на: ilfil link=topic=1493.msg21655#msg21655 date=1237551269
То ако беше толкова лесно, нямаше да има по света само 20-ина фирми за фотоецвани части за модели. Ламарина всеки може да си плиска и в къщи в порцеланово легенче с киселина, ама мисленето е гадната част тука!

И точно щото не е лесно ,трябва да знаеме някой елементарни неща , за да се оправяме все пак , без да ти крадем занаята.

Колкото до фирмите  по света дето правят фотоец за модерли , не е съвсем точно така , щото само в България вече знам още две освен вашата .Тоест ако трябва да бъда точен , вашата е по-агресивна от другите , но коя е първата - ти ще кажеш?

Нас ни харесва  ,че контактуваме  свашата фирма , защото до другите стигаме през цял куп прекупвачи , които на практика грабят и нас и вас производителите!

Важното е , че ти си най-отзивчив да ни угаждаш и омайваш , което в крайна сметка ще бъде възнаградено по един или друг начин - пък нека ти да не работиш за джоба си , а за фирмата !!!

В рамките на шегата - "ква пък ми е на мен фирмата " (ти)???

 :haha: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12288
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #114 -: 20 Март 2009, 15:03:26 »
Къде е формуляра ????

Айде ,че ме погнаха лудите!!!

 :heat: :scenic: :focus: :download: :beta: :party: :comando:
 :censored: :censored: :pioneer: :pioneer: :pioneer:

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #115 -: 20 Март 2009, 16:11:23 »
Леле, добре че ме подсетихте за ЛС, досега ич и не бех обърнАл внимание!
Извинявам се най-вече на Tatcho че съм го оставил без отговор. Тоя отговор важи за всички:
Заповядай когато искаш, стига да е вторник или четвъртък в работно време м/у 9 и 17 ч. Това в случай, че държиш на преки контакти именно с мене, иначе колегите са си всеки ден там - в същото време, от понеделник до петък.
Ако не ти се разкарва, както виждаш нещата лека-полека се спяват и тука. Както решиш. Заповядай, клиенти не връщаме.
Това последното е и отговор на Pach, който се опитва да си играе на врага в моето легло, ама не е познал - имам си го вече отдавна! Майтапа настрана, всичките тия неща дето ги свърших дотука (а те не са много - табелите на БДЖ и пилето на 2Г) ги продухвахме само "он лайн" и взеха, че станаха накрая. Така че Владо да ми скове една отделна кочинка, от която да си грухтя на воля в отговор на вашите мераци.
За ецването - фирмите не са две, а много повече в татковината. Или имаш предвид само тия, дето правят нещо за модели? Аз лично познавам само един, известен като Гаден Гого, но неговото е нещо като перестройката - много шум за нищо. Опитах се навремето да му обясня някои неща, ама не слуша. Направили му там некакви безумни работи на бакър и вече си мисли, че е хванал Господ за шлифера. Иначе по форумите е най-великия, спор няма! Другия, за който се сещам, е Любо Кебапчето - знаете го, щото и той е "жепеец". Откъм моделизъм го научих някои работи, виж - той поне вдява. Та ми е нещо като ученик значи. Някой ми каза преди време, че и той се оптива да гази из ламаринения бизнес - сигурно му е харесало, щото си спомням че навремето му дадох един файл, от която и явно е тръгнал. Тя уговорката тогава беше друга, ама нека печели - майната му, не съм от тия дето завиждат, да е жив и здрав и дано изкара некоя стотинка от това.
Не виждам защо Астра-Т е агресивна фирма, досега поне не помня да сме гонили кандидат-клиенти по улиците. Сами си идват. И Павката никой не го доведе насила навремето. А виж, ако имаш предвид качеството, съм съгласен - нашето никой не може да го направи. Не че сме толкова велики, просто имаме машините и другите неща, необходими за това. А може би и опита, знам ли... А как се прави агресивна безплатна реклама по форумите, където това по принцип не е прието, можеш да питаш споменатото по-горе лице Георги Григоров. Таман ще ти каже и как се лъжат балъци с цени и т.н.! Иначе има дарба момчето, но не за производител на ецвани неща, а по-скоро за депутатин. Такива като него по света много, например ония германци от сайта с ецваните табели, дето някой го беше постнал тука в началото. Що пък да не продават ДВА орела като на Герваско за 6 евро или ДВЕ маршрутни табелки за 4 - 5 евро примерно, при това културно предупреждават, че цените са без ДДС и пощенски разходи! Видях ги и са ми пределно ясни - само месинг и алпака. Нямам нищо против следващите ви мераци да ги смятам и аз по техния ценоразпис, само кажете! Без посредници, направо от извора дето се вика. Па тогава ще си говорим за агресивност, почтеност и други такива. Това последното е майтап, разбира се, да не се върже някой!
Майтапа настрана, направете си сметката колко ви работят разни такива, дето само вмирисват бизнеса. Някъде тука бях писал май колко излиза една табелка от вашите като средна крайна цена, а може и само на Владо да съм го писал - не помня. Той ще каже.
По въпроса за пиенето - има един проблем. Не пия. Нищо алкохолно в каквато и да е форма. След като съм направил толкова капачки и етикети за ментета, просто това е единствената алтернатива. Иначе за спявка съм винаги готов, стига да имам време. Това последното е за Жоро - ако успея да се отърва от истинското БДЖ до утре (в което обаче се съмнявам, че го искат за понеделник), ще ти звънна.

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #116 -: 20 Март 2009, 16:19:31 »
Цитат на: ilfil link=topic=1493.msg21655#msg21655 date=1237551269
Така си и знаех, че един ден нема начин да не я докараме и до др. Димитров на петолъчката! Бях го прогнозирал още в първото си явяване тука, може да си проверите.
Сашо, ще гледам да направя нещо ... ще изглежда като картата на Африка, примерно ...

Като всеизвестен червен кхмер, нямаше начин да не поръчам точно това,
цената няма значение, нито мащаба, важното е ... купон да има ...     

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #117 -: 20 Март 2009, 16:22:03 »
Цитат на: ilfil link=topic=1493.msg21682#msg21682 date=1237558283
...Това последното е за Жоро - ако успея да се отърва от истинското БДЖ до утре (в което обаче се съмнявам, че го искат за понеделник), ще ти звънна....
Ууурраааааа! :buba:
Най-сетне!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12288
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #118 -: 20 Март 2009, 16:25:15 »
Ха такааааа , колко е малък света?!!!!
Нямах предвид точно тия фирми и тия хора , но някой от тях ги познавам и направо онемях , как точно си ги надушил (не удушил) !!!
Хм , света е малък и човек винаги може нещо ново да научи за околните.... :prankster:

Като казах агресивна фирма , не съм искал да те засегна теб или фирмата !
Не намерих нужната дума , тази ми хареса в отговор на мойте мисли , и както виждам ти си ми влезнал в главата , та за едно и също си гугуткаме.

Много е важно имено , да работим с теб , за да  пием от извора (тоест без посредници) и да си и ти доволен , и най-вече ние де!!!!!! ;)

Жалко , че не пиеш алкохол , ама сега разбрах на курса ти кой ще ми изпие мастилото!!! :haha: :haha: :lol:

Това с ментетата е само начин да не те питаме , домашната ти ракия става ли за пиене!!! :pleasantry:

Щом си рекал , все ще те набараме , да се опикаеш от кола или фанта!!!
Проблема е че след колата , шкембе чорбата не е така вкусна като след ракията от оная вечер! :lol:

Той Жоро знае как да те вкара у пъто , само да не окнеш ,че си и вегетарианец!!!!
 :clapping: :clapping: :clapping: :spiteful: :lol: :lol: :lol: :lol:

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #119 -: 20 Март 2009, 17:17:59 »
Ми как да не ги надуша, бе Pach? Правилно рече, че светът е малък, но имай предвид, че басейнът с киселината е още по-малък, та се срещаме понякога в него с конкуренцията.
А иначе по принцип за цените - при нас са най-високи в бранша, ако гледаш нещата формално. Ако обаче ги погледнеш като съотношение "цена - качество" нещата почват да си идват на мястото. Пак казвам - никого не гоним по улиците и всеки е свободен да направи избора си. Досега обаче не помня някой да е отишъл при другите и после да не се е върнал пак при нас. Щото ние не плискаме в легенче и не чЪртаем с рапидограф на кадастрон или паус.
Ако решите да се пробвате и на друго място - за предпечатна подготовка, мислене и т.н. не знам какво ще се пазарите и колко ще ви искат (по тарифите на фирмата аз например вземам доста скъпо, но знам защо и досега никой не е протестирал, макар че със сигурност има и такива дето ме псуват зад гърба ми), обаче имайте предвид, че дадат ли ви за ецване цена, по-висока от нашата, значи ви работят. Цената за ецване на кв. дм. за това, което се прави за вас вече я знаете, за останалите цени - справка при колежката по телефона. Тайни нямаме.