Автор Тема: Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)  (Прочетена 62783 пъти)

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #120 -: 20 Март 2009, 17:28:35 »
Pach в суматохата забравих нещо. Извинявам се, ама в момента и работя (не в Астра), та съм малко разсеян.
Ква кола бе, ква Фанта? Къде съм споменал, че съм правил капачки и етикети само за алкохолни ментета?
Виж, едно шкембе може да му ударя - с много мерак и с много чесън. После ще ви питам наред дали слушате групата "Who"  :lol:

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #121 -: 20 Март 2009, 17:45:45 »
Бранец, в интерес на истината аз съм щастлив че приемаш нещата от сърце и ти благодаря искрено а дай боже и на живо да ти го кажа. давай смело и бих попитал ти явно си майстори за теб някои неща дай нещо като галерия пък с божията сила може и нашего брата да взаимства от теб пък и ти да помогнеш :hi: :hi: :hi: :hi:

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5548
  • Рейтинг: 637
  • Красотата е в детайла!
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #122 -: 20 Март 2009, 19:15:22 »
Илияне, като отидеш в раздела "Поръчки през Railway Passion" горе в дясно има възможност за създаване на нова тема със заглавие "Нова тема"! Кликаш, създаваш тема с каквото искаш заглавие и пишеш на воля!
:)

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #123 -: 24 Март 2009, 11:25:05 »
Бранец имаш ли вести аз мен. с другарски поздрав
2G

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6711
  • Рейтинг: 1087
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #124 -: 24 Март 2009, 11:38:17 »


Имам подозрения какво представлява 'другарският поздрав' :yes:

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #125 -: 25 Март 2009, 16:05:40 »
Адри, вече не мож ма уплаши! След цял живот такива другарски поздрави задникът ми, с извинение, вече е заприличал на попски ръкав!
Съжалявам, момчета, обаче компютъра в къщи изпуши. Вече е оправен, но това забави нещата с 2-3 дена.
Не съм ви забравил, спокойно. Действаме по въпроса. Като има нещо ще се чуе!

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #126 -: 25 Март 2009, 16:10:08 »
ОК, чакаме  ;D превода е такав
2G

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #127 -: 25 Март 2009, 18:15:06 »
Извинявам се, но пак ще задам един тъп въпрос . Знам, че не му е мястото тука, но не видях подходяща тема и не знам къде да питам, нали съм си новобранец. А и евентуално от отговора може да спечелите всички. Или някои поне.
Та питам аз може ли някой да ми намери чертежи на ей това нещо:
http://www.ipmsdeutschland.de/FirstLook/Trumpeter/Trumpeter_WR360C12_35/Trumpeter_WR360C12.html
Това е само за онагледяване - моля не обръщайте внимание на мащаба, той и мене не ме интересува.
Май имаше нещо в много старите Modelleisenbahner, някъде от 70-те години (на миналия век).
За което мерси предварително!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12291
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #128 -: 26 Март 2009, 08:09:54 »
Ако ти трябват чертежи на локомотива , мисля , че мога да изровя нещо ...
Ако става въпрос за фотоеца на Трумпетер , по-добре по снимката сам да си го извъртиш...има вероятност да утрепаш китайчетата!!! :good:
 ;D ;D ;D
Ако споделиш каква ти е идеята , може и да измислим нещо?+ :spiteful:
(ако е това което си мисля , ще вземе пък да стане - скоро ще те "пробвам" с подобно изпълнение за BR106 в ТТ).
 ;D

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #129 -: 26 Март 2009, 15:51:44 »
eeeeeeee то ако излезе и в НО мераклиииииии да искаш

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #130 -: 26 Март 2009, 19:46:04 »
Те баш това искам! Целия локомотив тоест - инача за фотоеца жълтурковците да ми носят гуменките! Че ми е притрябвал на мене за една диорама, макар и малко по-голям, в 1:72. Като го пробвам на себе си, нема да е проблем да се мащабира и до вашия коловоз. А на Pach не му се полага, щото в ТТ си го има готов, Made in GDR  и навремето струваше в "Млад техник" 12 лева! Но за заслуги ще получи нещо, ако уреди чертежите. Виж, за BR 106 не знам - първо, не си патриот, щото може да съм новобранец, ама даже и аз знам че това е нашенската серия 52. И второ, там има разни плавни преходи (не ония, дето ни омайваше с тях др. Ал. Лилов) които не знам как ще се сгъват от тенеке. Ако си толкова мераклия, бай ти Илиян ще ти даде ноу-хау (а не донт-ноу!) как да си го изделкаш от полистирол. Може тук-там да му се тури некоя ецвана решетчица или друга шукаритетка, ама за цял ецван локомотив, при това в твоя мащаб, е по-добре да забравиш май. Нищо не ти пречи да пробваш, ама все пак имам нещо като опит зад гърба си - и в ламарините, и в хобито - и обикновено не приказвам на вятъра.
Тая приказка ме подсети, че преди години бях почнал да правя нещо такова, май беше нещо руско, използвано тука само от промишлените БДЖта, некакво ТГМ ли беше или нещо подобно, но човека, дето си го поръча (ха да не пиша имена, че го знаят тука повечето от вас), се ослуша като глух таралеж в къпини и нещата така си и останаха на чертеж. А беше почти готов.
За Герваско - пуснах ти днеска на филм 248 бр. керкенези и се моли утре да ти ги ламаринизират. Тоже утре се очакват и нещата за БДЖ-феновете. То ще се чуе. Не откъм мене, че утре ме няма там, а откъм Павката.
Това е засега, после ще ви разправям още простотии, ама като се върна, че отивам повънка!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12291
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #131 -: 27 Март 2009, 08:19:13 »
Хм, днес е петък и тъй като вчерашната среща във "Фар" се оказа мнооого интересна и ползотворна , не остана време да се ровя в моя архив...та тъй като е ден на майстора , ще пробвам в мрежата какво мога да изровя от нEкой по спец.адресчета...
Ще видим ква ша излезе!
...Аз за V36 де! :lol:

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #132 -: 27 Март 2009, 10:30:25 »
Копай, копай! Само де не ми изкопаеш некой размазан JPEG или, не дай Боже, разтреперан ВМР. Щото нема да свършат работа.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5548
  • Рейтинг: 637
  • Красотата е в детайла!
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #133 -: 27 Март 2009, 10:59:26 »
Цитат на: ilfil link=topic=1493.msg21988#msg21988 date=1238089564
Тая приказка ме подсети, че преди години бях почнал да правя нещо такова, май беше нещо руско, използвано тука само от промишлените БДЖта, некакво ТГМ ли беше или нещо подобно, но човека, дето си го поръча (ха да не пиша имена, че го знаят тука повечето от вас), се ослуша като глух таралеж в къпини и нещата така си и останаха на чертеж. А беше почти готов.

За туй сигурно иде реч:
http://www.railwaymodeling.com/gallery/displayimage.php?pid=10530&fullsize=1

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #134 -: 27 Март 2009, 11:04:39 »
Хммм а таз убавина Владе, някой прави ли я 1:87 ?  ;D