Автор Тема: Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)  (Прочетена 61794 пъти)

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #45 -: 13 Март 2009, 23:11:52 »
Брате Гервасийе, сметам че ще те огрее. По размер си накъмто най-големия орел на пробите, така че всичко ще се вижда. Обаче пак има едно "но". Животното отново не е съвсем по дадените размери. Дължината на крилото си е в ред, общата височина също. Обаче височината на крилото е по-малка, сам ще видиш защо. Прибавих му отдолу още малко перушинка и му оправих леко аеродинамиката, но ако направя и височината 1,7 мм, то става все едно че крилата му растат от коленете. Виж го и реши сам. Другото е, че кръгът е по-голям. Диаметърът по външния край на листата (което се и вижда в крайна сметка на тенекията) е към 2,2 мм, защото ако е по-малък, въпросните ще се стопят тотално. Така че грубо казано имаш нещо като най-големия орел от пробите с кръга на най-малкия.
Свали си от всички размери по 0,1 - 0,15 мм за ецването и казвай какво правиме оттук нататък.
За сведение: поради удължаването на крилата в 1 кв. дм. се събират само 120 птици. Решавай.
Ето го и новото пиле:



Външния дебел (а на практика 0,5 мм) кант не го гледай, той е за друго там. Реално изображението е много по-добро, но като се експортира и се разтреперва, така че не обръщай внимание на подробностите, а гледай общия вид и пропорциите.

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #46 -: 14 Март 2009, 05:41:39 »
Цитат на: ilfil link=topic=1102.msg21098#msg21098 date=1236978712
Брате Гервасийе, сметам че ще те огрее. По размер си накъмто най-големия орел на пробите, така че всичко ще се вижда. Обаче пак има едно "но". Животното отново не е съвсем по дадените размери. Дължината на крилото си е в ред, общата височина също. Обаче височината на крилото е по-малка, сам ще видиш защо. Прибавих му отдолу още малко перушинка и му оправих леко аеродинамиката, но ако направя и височината 1,7 мм, то става все едно че крилата му растат от коленете. Виж го и реши сам. Другото е, че кръгът е по-голям. Диаметърът по външния край на листата (което се и вижда в крайна сметка на тенекията) е към 2,2 мм, защото ако е по-малък, въпросните ще се стопят тотално. Така че грубо казано имаш нещо като най-големия орел от пробите с кръга на най-малкия.
Свали си от всички размери по 0,1 - 0,15 мм за ецването и казвай какво правиме оттук нататък.
За сведение: поради удължаването на крилата в 1 кв. дм. се събират само 120 птици. Решавай.
Ето го и новото пиле:

(Image removed from quote.)

Външния дебел (а на практика 0,5 мм) кант не го гледай, той е за друго там. Реално изображението е много по-добро, но като се експортира и се разтреперва, така че не обръщай внимание на подробностите, а гледай общия вид и пропорциите.

ееееееее благодаря много. размерите на пилето по твоя последен вариант какви са? имам въпрос ако свиеш диаметъра на венеца на 2,1 мм няма ли да стане по-добре за сметка на височина и тя да стане 4,9. височината 5,0 мм е с малко резев да покрие щампата върху вагона. знам че те мъча и ти благодаря предварително. проблема е че съветските войски откраднаха чертежите. :search: :search: :search:
« Последна редакция: 14 Март 2009, 05:50:46 от Gervasii »

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #47 -: 14 Март 2009, 09:12:10 »
Как да не те цунка човек под мишниците после? Дето рекла оная "другарю, вий мъ умряхти!"
Що не почна с това бре, ами три дена ме разхождаш по координатни оси? Мислех, че тепърва ще украсяваш пежепесето, а то си имало там тампон! Да знаех по-рано, щях да те накарам да си минеш бавно покрай композицията от двете страни като ревизор с развято чукче в ръка, да избереш най-свестния орел, да го сканираш и да ми го пратиш. Не за "подложка" да го рисувам, щото явно е доста малък, а просто да се съобразя с външния размер.
Нищо, ще пробваме така да го нагласим. Ще ти намаля кръга без от това да пострада общата височина, не бой се. Ще му дръпнеме малко надолу краченцата на пилето и готово. Казах "малко", а не като предишния път. Една десета от милиметъра няма да ги усети.
После правиме следното. Тука няма да ти го визуализирам, щото няма и да се види разликата. Направо ще ти пусна проби, но не знам кога ще стане. Другата седмица ще се чуе, засега нямаме нищо на 0,2 но може по тоя случай да си пусна нещо мое (не бързайте да завиждате - и аз си плащам, нищо че работя там. Без отстъпки и екстри. Чисти сметки - добри приятели). После ги давам на Павката или се разбираме направо с тебе как да си ги получиш.
Толкоз с приказките, изчезвам да бачкам, че днеска било работен ден. За мене е все тая, щото всичките ми дни са работни, ама тоя път и другите работят и вече се надипли опашка от мераклии за тенеке.

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #48 -: 14 Март 2009, 10:39:20 »
Без да съм сигурен, аз мисля, че кръгчето с венеца е по-малко или крилата са по-дълги. С такова впечатление съм останал като съм гледал същия орел на вензелите на куртки, фуражки и т.н. В Уикепедията обаче, дават такъв вид на пилето:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fd/Reichsadler.svg/800px-Reichsadler.svg.png

Пак там казват, че орелът гледа на ляво на като партиен знак или на дясно, като държавен знак.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/archive/f/fd/20090214221558%21Reichsadler.svg/120px-Reichsadler.svg.png

Brawa пък са направили орела почти като истински с тези плавни форми на крилата. Те използват и DR отстрани на венеца



Същият орел без DR:



Илияне, на мен лично ми харесва последния модел на проектите, с малък венец и големи крила, но това е лично мнение, просто за да съм в играта ;D
« Последна редакция: 16 Март 2009, 22:52:35 от Vlado »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #49 -: 14 Март 2009, 10:46:33 »
На този от уикито , крилата са направени по съвсем друг начин (перушината) !!!
Може би там е оригиналът , а по разните му значки и вагони е стилизиран , с цел изработката му!?Нали все пак трябва и пера да има ?  ;)
Такъв или инакъв , на стилизираният орел целта е май като при спомагателните мащаби - да те заведе до идеята , но не и да пресъздаде абсолютната точност.
Разликата би се видяла само от заклетите специалисти ,
дето умрът да кажат "бре , не ти е верен камуфлажа" (както ги цитира  Рефилчо  :lol:),
но не и от тези дет ша са изкефят на тоз детайл по композицията!!!
 ;D

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #50 -: 14 Март 2009, 11:02:47 »
Разглеждайки темата още веднъж, си мисля, че Гервасийко е пратил верните размери, само дето са раменени местата на 10,4мм и 5 мм. Ако ги размени и ги сметне човек в 1:87 излизат много приятни размери. Става дума за таз картинка



И другите размер( 2 и 1,7) изагеждат добре.

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #51 -: 14 Март 2009, 11:05:47 »
Жоро, знаеш че тука може да съм новобранец, ама с Райха съм в час. То май вариантите на герба са колкото населението на Китай заради такива като мене - нарисувал си го човекът, значи това е. На локомотивите и мотрисите отпред го залових поне в три различни варианта. Така че за мене най-добрият подход си остава винаги да се действа според конкретния случай, като тука. И/или да се прави по снимка.
А със завъртените на 90 градуса размери се оправихме вече. Прав си, така беше. То явно Герваско от мерак се беше пообъркал ;D

Иначе по принцип не се чудете на такива "разнобои" - досега съм правил нашенския герб (последния и все още актуален) поне в 5 варианта, какво остава пък за Райхспилето, дето е много по-популярно.

Pach, това е всичко друго, но не оригинал. Тоя орел от Уикипедията със сигурност го е рисувал някой аматьор като мене (ама не толкова добър!  :yes:) Нещо му куцат пропорциите, да не говорим че ми прилича на Сталин.
Чудя се дали да не си сваля оттам всичко каквото може, че като се усетят евреите за кръста, ще му разкажат играта и на тоя сайт!  :diablo:
Иначе си прав - всеки стилизиран символ има за цел да те насочи към определени мисли и не е задължително да повтаря 100% оригинала (виж по-горе за локовете отпред). Става въпрос за държавни и подобни символи, а не аз запазени търговски знаци, там е друго.
А за тия, дето се заяждат, не ми обяснявай. Знам ги! За мене основния принцип на това хоби (моделизма като цяло) е "хубаво е това, което ти харесва". Та хич не им обръщай внимание, даже и да те убеждават че на локомотива ти пъпките на гъза на машиниста са с две по-малко!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #52 -: 14 Март 2009, 11:25:04 »
Цитат на: ilfil link=topic=1102.msg21118#msg21118 date=1237021547
... Та хич не им обръщай внимание, даже и да те убеждават че на локомотива ти пъпките на гъза на машиниста са с две по-малко!
:swoon: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :good:

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #53 -: 14 Март 2009, 18:55:01 »
след дълги борби и с помощта на Васко открихме верният орел виж този линк http://www.lokschilder.info/Lokschild_Galerie_Eigentum.htm#DRG. е тва са размерите 10,4 мм х 5 мм, 1,7 дебелина на крилата и 2 мм диаметър на венеца, за да станат на вагоните, плавен широки крила с две думи immer weiter immer waiter
« Последна редакция: 14 Март 2009, 19:00:19 от Gervasii »

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #54 -: 14 Март 2009, 20:21:22 »
не знам какво щяхме да правим без теб бранец  :thank_you: :thank_you: :thank_you: :thank_you:

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #55 -: 15 Март 2009, 00:45:36 »
Герваско, и тебе не съм те забравил. Обаче орелът ти няма да е баш по устава, щом искаш да ти покрие тампонирания орел на вагона. Разминаването е във височините в полза на твоя (на който дадените от тебе размери са спазени), ето ги двата наложени един върху друг, отдолу е оригинала от "оня" сайт.



Сметам това да остане. Ко шъ кайш?

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #56 -: 15 Март 2009, 01:07:26 »
Забравих да ти го пусна само него, ето го:



Нещо крилата не ми харесват много, ама щом като така е бил... И на моя главата му е малко по-интелигентна, ама при тоя размер и с лупа няма да видиш разликата. Та пак - казвай ко шъ прайм!

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #57 -: 15 Март 2009, 08:46:39 »
ееееееееееееее супер, давай пускай една серия. колко пилета ще има в една кошара и дрънни една шайба да се разберем или пусни тел на лична

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #58 -: 15 Март 2009, 09:18:57 »
Пускането най-лесно, ама мислех първо да направя за проба няколко. На един кв. дм. се събират 144 животни - ами ако не ти покрият тампона? Ко шъ ги прайш тогаз?
Казвай какво да правя - все ми е тая дали ще пусна 4 или 144. На машината пък й е още повече все тая.

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #59 -: 15 Март 2009, 11:14:24 »
ок, супер пусни една проба. прав си да видим какво ще излезе.