Автор Тема: Търся помощ:Немски съкращения  (Прочетена 8517 пъти)

NoHaB

  • Trade Count: (7)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 260
  • Рейтинг: 11
  • N-Scale-Плевен-Стремеж към 5-та и 6-та епоха...
Търся помощ:Немски съкращения
« -: 21 Декември 2007, 16:43:48 »
Не знам какво значат половината от нещата изпизани на локомотивите и вагоните ми...
Искам да знам какво значи MAV ?!?пише го на три от локомотивите ми не знам и какво значи NEM и DB...моля за помощ или указания каде да намеря тази информация :-[ :-[ :-[ ::)

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re: Търся помощ:Немски съкращения
« Отговор #1 -: 21 Декември 2007, 19:05:07 »
MAV са унгарските държавни железници, NEM е стандарт, а DB са немските държавни железници.

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Търся помощ:Немски съкращения
« Отговор #2 -: 02 Януари 2008, 23:23:47 »
Някой знае ли  дали е  това   е http://www.conrad.de/goto.php?artikel=244906  някаква разпределителна кутия ли...в смисъл влиза в нея захранване и от тези отвори излиза към няколко обекта ли,съсипа ма тоя швабски :o ? ???
 
« Последна редакция: 02 Януари 2008, 23:29:45 от mill »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Търся помощ:Немски съкращения
« Отговор #3 -: 03 Януари 2008, 12:47:06 »
Немски не знам , макар да съм го учил някога :'( но ето ти адреса на производителя
http://www.viessmann-modell.com/
ама там точно това май го няма , четох при Конрад и според мен това е празна кутия която става за някой модули (изброени са там май) с тези размери...

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re: Търся помощ:Немски съкращения
« Отговор #4 -: 03 Януари 2008, 14:06:15 »
на сайта има и на английски, френски и холандски освен на немски

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Търся помощ:Немски съкращения
« Отговор #5 -: 03 Януари 2008, 18:51:20 »
Цитат на: gervasii link=topic=151.msg966#msg966 date=1199361975
на сайта има и на английски, френски и холандски освен на немски
Има англ. conrad.com ,ама там не знам защо ми дава 1/3 от артикулите ,които ги  има на conrad.de. :-\

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re: Търся помощ:Немски съкращения
« Отговор #6 -: 04 Януари 2008, 13:25:53 »
И на conrad.fr няма и една трета от продуктите. Всъщност за N няма нищо. Ще трябва да се "мъчим" с немския. Сега, като ходя да си взема влака, който съм си поръчал, ще питам женичката дали не могат да вземат принтирани каталози на английски за следващата година.

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Търся помощ:Немски съкращения
« Отговор #7 -: 04 Януари 2008, 16:30:39 »
След танзанийския най-лош ми е немския. Затова и аз имам същите проблеми. Частично решение е да се ползва някакъв транслатор на WEB страниците, макар че понякога става доста голяма боза. Иначе тея никога няма да си направят сайта на английски, защото вероятно нямат филиал и съответно клиенти там. В Англия има други подобни фирми, но за съжаление те не продават нищо за нашето хоби, пъки там цените са еднииии....

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Търся помощ:Немски съкращения
« Отговор #8 -: 04 Януари 2008, 22:24:41 »
Аз ползвам ей този http://www.eurodict.com/search.php?word=Ausf%C3%BChrung+&go=Translate&ok=1&diction=ed_de_bg    транслатор ли,речник ли :o, в някои случаи -върши работа ,да се схване основния смисъл

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Търся помощ:Немски съкращения
« Отговор #9 -: 04 Януари 2008, 22:48:39 »
Цитат
И на conrad.fr няма и една трета от продуктите. Всъщност за N няма нищо. Ще трябва да се "мъчим" с немския. Сега, като ходя да си взема влака, който съм си поръчал, ще питам женичката дали не могат да вземат принтирани каталози на английски за следващата година.

Еurostar,искам да те попитам кога си поръчал от Конрад,защото аз поръчах от Плевенския някъде в средата на Декември и ми казаха началото на Януари.Горя от нетърпение,а ни вест-ни кост. Интересува ме дали твоите работи са дошли,кога си поръчал,та да знам долу-горе кога да очаквам,защото поръчвам за пръв път от Конрад.
Пък,естествено ,изгарям от нетърпение.  ;D

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Търся помощ:Немски съкращения
« Отговор #10 -: 04 Януари 2008, 23:13:08 »
Цитат на: xpp1969 link=topic=151.msg979#msg979 date=1199479719
Цитат
И на conrad.fr няма и една трета от продуктите. Всъщност за N няма нищо. Ще трябва да се "мъчим" с немския. Сега, като ходя да си взема влака, който съм си поръчал, ще питам женичката дали не могат да вземат принтирани каталози на английски за следващата година.

Еurostar,искам да те попитам кога си поръчал от Конрад,защото аз поръчах от Плевенския някъде в средата на Декември и ми казаха началото на Януари.Горя от нетърпение,а ни вест-ни кост. Интересува ме дали твоите работи са дошли,кога си поръчал,та да знам долу-горе кога да очаквам,защото поръчвам за пръв път от Конрад.
Пък,естествено ,изгарям от нетърпение.  ;D
Ako може аз да ти отговоря ;):
В Пловдив казаха,че очакват 1-та за тази година пратка с поръчки от Германия около10-11.01.08г.Преди нова година са дошли поръчки направени по -рано от 25.11.07г.
И аз като теб ме сърбят ръцете,ама ...чакане му е майката.И да добавя -ако артикула който искаш да поръчаш е със жълт знак,слагаш курсура на мишката върху него/жълтата точка/ и ще видиш на коя дата ще го има в наличност. :)

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re: Търся помощ:Немски съкращения
« Отговор #11 -: 05 Януари 2008, 07:48:54 »
Поръчах на 3 декември и ми се обадиха, че нещата са пристигнали да ходя да си ги взема. Става дума за магазина в София на Хан Аспарух.

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Търся помощ:Немски съкращения
« Отговор #12 -: 05 Януари 2008, 08:49:31 »
Това с жълтата точка по принцип е така, но реално не е. Миналата година чаках един намален ROCO NOHAB, и така си и и останах с чакането. Оказа се разпродаден преди още да са го пуснали. Така е като се пускат модели с голямо намаление.

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Търся помощ:Немски съкращения
« Отговор #13 -: 05 Януари 2008, 09:47:16 »
Цитат на: eurostar link=topic=151.msg981#msg981 date=1199512134
Поръчах на 3 декември и ми се обадиха, че нещата са пристигнали да ходя да си ги взема. Става дума за магазина в София на Хан Аспарух.
София - е съвсем друго.Аз съм 90% сигурен че поръчките пътуват 10-на дни от Германия до Бг и 25 дни от Сф до провинцията >:(
Скапана държава сме откъдето и да погледнеш.

NoHaB

  • Trade Count: (7)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 260
  • Рейтинг: 11
  • N-Scale-Плевен-Стремеж към 5-та и 6-та епоха...
Re: Търся помощ:Немски съкращения
« Отговор #14 -: 05 Януари 2008, 10:05:04 »
Цитат на: mill link=topic=151.msg980#msg980 date=1199481188
Цитат на: xpp1969 link=topic=151.msg979#msg979 date=1199479719
Цитат
И на conrad.fr няма и една трета от продуктите. Всъщност за N няма нищо. Ще трябва да се "мъчим" с немския. Сега, като ходя да си взема влака, който съм си поръчал, ще питам женичката дали не могат да вземат принтирани каталози на английски за следващата година.

Еurostar,искам да те попитам кога си поръчал от Конрад,защото аз поръчах от Плевенския някъде в средата на Декември и ми казаха началото на Януари.Горя от нетърпение,а ни вест-ни кост. Интересува ме дали твоите работи са дошли,кога си поръчал,та да знам долу-горе кога да очаквам,защото поръчвам за пръв път от Конрад.
Пък,естествено ,изгарям от нетърпение.  ;D
Ako може аз да ти отговоря ;):
В Пловдив казаха,че очакват 1-та за тази година пратка с поръчки от Германия около10-11.01.08г.Преди нова година са дошли поръчки направени по -рано от 25.11.07г.
И аз като теб ме сърбят ръцете,ама ...чакане му е майката.И да добавя -ако артикула който искаш да поръчаш е със жълт знак,слагаш курсура на мишката върху него/жълтата точка/ и ще видиш на коя дата ще го има в наличност. :)

И аз поръчах около средата на декември (май беше 16) и ми се обадиха на 2 януари че са дошли частите...