Автор Тема: Поръчки за фотоец!  (Прочетена 59558 пъти)

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #105 -: 21 Април 2009, 13:04:20 »
Цитат на: ilfil link=topic=1546.msg23459#msg23459 date=1240303003
... абе Сашо, обходи ли го оня сайт с английските камиони, рейсове, трамваи и т.н. радост за окото? Че да ти пращам следващия вече!

Нямаш навик да си гледаш пощата, ма и тя малко не се вижда, а за ония ... там ... намам думи просто ...

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #106 -: 21 Април 2009, 13:23:40 »
Сашо, това не е ЗиС-150, а чист китайски Шънфен, демек един от малкото случаи, в които китайците имат лиценз за производство. Иначе външно е почти същия (ама аз си ги знам разликите!).
И не се оплаквай от английските щуротии в оня сайт - това е още нищо. Щото цивилните им возила са горе-долу прилични, а като минеме на военните, тогава ще те питам. Имаш късмет, че не съм си у нас, иначе веднага щях да ти лашна примерно един Karrier K3, дето самите те си му викат на кабината "градинска барака". Просто да не си мислиш, че няма нищо по-грозно от тъща ти.
За интимните ми места си прав - още не ми е навик да ги проверявам редовно и чак сега видях, че си се явил там и как именно. За наказание ще взема да ти пратя и китайски Урал, та хептен да паднеш! Ама ха стига, че съвсем вече излезох от релсите. Не че не мога да те изненадам и с релсови возила (пак английски при твое желание), ама да не ти дойде множко отведнъж.
Герваско, твоите пилета ще се разкудкудякат скоро - малко се забавихме, защото снасяха яйца за празника (направо боядисани - червени с бял кръг и черна свастика вътре). Пускам ги на малки ята, както говорихме. Щото иначе не става - шашка компютрите и така и не се разбра защо. Първото ято го чакам да долети в четвъртък - извинявай пак, ама се наложи да сменям цялата перушина. С други думи - рисувах го отново. То ще се чуе, но не тука, а във вашия вилает - нали дуетът си имате собствена кочинка в тоя високоуважаван форум. Засега се дръж естествено.

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #107 -: 21 Април 2009, 14:16:12 »
яя я я натюрлих

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #108 -: 21 Април 2009, 22:30:23 »
Не съм забравил, бе! Само че тия, дето не се бяха посрали по празниците, още от сутринта ровят с копита пред офиса, та допреди малко.
Те малко снимки на Молотовката, обаче предупреждавам - още е много далече от рязането на лентата! Има си още доста работа по нея, че после и баданосване.



Предупреждавам: сиджимката, дето държи капачката на долния резервоар (за да не я загуби пияния шофьор) е също хеви метъл и мое дело, но не е фотоец. Самите капачки и катинара на долната обаче са.



Тая снимка долу е от малко по-рано - още ги няма контрите на капака и стойката за номера отпред и има огледало (после го свалих да не ми пречи), но я турих, щото добре се вижда решетката на радиатора (седи малко криво, ама то щото още нищо не е лепено):



И щото това все пак е форум за ж.п. моделизъм, ето ви нещо и за вас.
Това е от Унгария, предполагам че коловозът е 750 мм.:



А това е от Корейската война - както се види дори и братята американци са го обичали това изделие, щото хем са си го пленили, хем са си го ползвали после:



Молотовката е от първите - ранно производство с дървена кабина. Коловозът ми прилича на нормален, ако в Корея изобщо има нещо нормално. То всъщност техния стандарт като нашия ли е - 1435 мм., или е като руския, демек 1524 мм.? С тоя новобрански въпрос сметам да ви оставя на мира и в несвяст от снимките (не моите, а последните две)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #109 -: 21 Април 2009, 23:29:28 »
Бреййй, каква е маниашка!А къде е лопатата, дето обикновено я закачат в задната част на кабината?  ;)

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #110 -: 22 Април 2009, 00:26:04 »

Лелеееее, Илияне, трепеш с тия кадри, направо си невероятен!!!  :swoon:

Ама май по-рано трябваше да ги сложиш, за да разберем с кого си имаме работа!

И когато накрая го завършиш, ако трябва да ми го продадеш ... ще ми искаш 2 истинки ...

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #111 -: 22 Април 2009, 02:28:14 »
Ицо, добре се ориентираш в нашенската действителност - за лопатата знам, ама ако си спомняш от другата страна на кабината отзад имаше и метла! Обаче в случая не става въпрос за нашенска цивилна Молотовка, виеща по родните прашни пътища между ТКЗС-то и селото, а за съветска военна такава (то и фаровете й си играх да ги правя с козирки). А там лопати и други допълнителни екстри не се полагат, щото по стара традиция в оная страна те просто изчезват в движение (катинарът е на резервоара не случайно и не е за гъзарлък!).
Сашо, бе аз да ти я продам тая Молотовка, ама по предварителна легенда ще пали само на манивела. Казано по нашенски - само с Г-образно запалване, а по техному - с "ръчка на дружбата" (щото обикновено се върти от двама). Няма майтап - направил съм я вече. Щото много обичам така - някой модел като ми скъса нервите, да си отмъстя накрая с някой гаден детайл. На един "Урал", например, който не беше много по-добре като заготовка, за десерт му турих на седалката в кабината един кашон с надпис "Водка Чеченская". На Молотовката ще е манивелата.
И стига сте ме хвалили толкова, че взе да ме сърби отзад - нищо особено не съм направил. Дотука поне.
Сашо, що примираш толкова по Молотовките, бе? Нали беше фен на английските недоразумения? Нейсе, получаваш като бонус един от най-красивите английски камиони (AEC Matador, в случая артилерийски влекач), пак в мое изпълнение:



И по него има още малко неща за довършване, но общата идея вече е оформена. Истинското нещо изглежда така:



И като казвам "един от най-красивите" изобщо не се майтапя. Щото с грозните тепърва ще почваме. Ама не тука, а в интимния сектор, че на народа сигурно вече му писна от моите камиони.

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #112 -: 22 Април 2009, 07:25:25 »
ето един сайт за размисъл http://www.fineartmodels.com/home/index.asp :ok: :ok:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #113 -: 22 Април 2009, 08:20:40 »
Аааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа!!!!!!
 :new_russian: :new_russian: :new_russian: :suicide: :suicide: :suicide: :girl_werewolf: :girl_werewolf: :girl_werewolf: :swoon: :swoon: :swoon:
яаожгтнвмчишщксдзцчмрпхкщэишггскщ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
В 1/72 ли каза, че молодьеца???
...
...
...
Кх,къх, кх ....мммммм ....с какво сгъваш фотоеца?
 :good: :good: :good:

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #114 -: 22 Април 2009, 09:25:19 »
Цитат на: Gervasii link=topic=1546.msg23535#msg23535 date=1240374325
ето един сайт за размисъл http://www.fineartmodels.com/home/index.asp :ok: :ok:

Отдавна не бях идвал тук, а те махнали големите хубави снимки и сложили други по-малки.



Добре че в старата къща всичко се намира, както и липсващите горе.
« Последна редакция: 22 Април 2009, 10:42:43 от CaLLlo »

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #115 -: 22 Април 2009, 09:39:53 »
Гледам, че докато разходя кучетата в тоя дъжд и Pach се е запознал с обстановката. Та почвам от края, тоест от него - да, в 1:72 е това чудо. Не само така пише на кутията, а и по размери съвпада почти точно. Мерих го, щото отдавна на надписи не вярвам - нали знаете, че има едни врати, на които пише "жени", а вътре си е обикновен клозет. Та затова.
Фотоеца го сгъвам различно - с пинсета, малки клещи, шублер или друго. Мразя го, ама не може винаги да се избегне. Старая се обаче да правя нещата така, че да има по-малко сгъвки и дипли. Тука на Молотовката сгъването е само отстрани на решетката на радиатора и почти ми се разказа играта, нищо че бях пуснал линия на полуец за сгъване отвътре (картонените моделисти май на това му викат "биговане"). Щото там заради многото ецвани отвори материалът доста отслабва и се гъне по най-малкото съпротивление. Ама го преборихме - къде с добро, къде с псувни.
Между другото, има си специален уред за сгъване на фотоец за моделисти. Ама струва майка си и баща си и за такива като мене, дето недолюбват фотоеца (щото си е точно така - ползвам го само като вече няма друг начин), просто нема смисъл да се набутват.
Герваско, мерси за линка. Абе я кажи - ти нали беше дует с Гьоринг бе? Да не си му нещо изневерил с Щирлиц - гледам, че си почнал да пускаш и ти "информация к размышлению"!
Майтапа настрана, хубави са им нещата (гледах само камиона, джипа и някои от техните безумни тренове), ама те са за по-кьорави и от мене, бе! Влаковете им в G (можеше и да се в твоя мащаб 2G!), тоест в 1:32, а возилата - даже в 1:8!!! Че аз на такова ще му направя и двигателя да работи! Не съм за там, мене ме търси по дребните неща. Ето примерно как трябва да изглежда истинският джип:









Не защото аз съм го правил или, не дай Боже, че е върха именно защото аз съм го правил, а заради мащаба - 1/72 е също.
Това наглед е довършено, ама още не е (не помня да съм довършил някога нещо!). Обърнете внимание на жълтото петно на втората снимка. Един ден и там ще се появи пикаещ другар, този път американски.
Да ви кажа, чудех се дали да ги поствам тия снимки на джипа тука. Обаче реших, че може, щото все пак имат някаква връзка с ж.п. моделизма. А тя е дървото. Знаете ли тоя бор на колко е години? Ще ви кажа, че да не го отрежете и да му броите годишните кръгове - тая година навърши 35. И е купен през 1974, тогава да съм бил 4 - 5 клас. Но го помня все едно че беше вчера - дядо ми имаше навика да ме разхожда из града и това му беше грешката. Редовно го прекарвах уж случайно покрай магазин "Млад техник", тогава още на "Найчо Цанов". В тоя случай точно се бяха появили тия пликчета с 12 борчета в различен ръст, та веднага го рекетирах. Дърпаше се човекът, щото не бяха евтини - 1,60 пликчето, а тогава това си беше цифра. Но ми ги купи най-накрая. И, както виждате, още си ги ползвам. Щото хич не са лоши.
Ама хайде стига въздишки от типа "помните ли, госпожа, какви дълги бели пишки вадеха германците през Първата световна война?". Не съм чак толкова дърт.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #116 -: 22 Април 2009, 09:53:14 »
Те така се "изважда" ценна информация от "новобранец" - винаги няма да се сдържи и ще си каже всичко без бой (Мюлер)!!! :spiteful:

1.Значи правиш все пак и "черти" за полуец, по които да се сгъват детайли!!! :yahoo:
2.Сгъваш и ти ама нямаш "оня" уред дето струва майка си на квадрат (демек и бащата е отгоре) го нямаш  и ти ! :unsure:
3.И вече съм сигурен че си в мащаб 1/72 - всякаква колесна техника щото бронетанкова не си демонстрирал от миролюбиви чувства към нас може би!!! :victory:

Ха , такааааа, направо ме накара да си преразчертая започнатото за поръчка при теб - друго си е да има и "бигосване"... ;)

Колкото до оня уред , той единствен спомага за перфектно сгъване на фотоец дори и когато правиш надупчен винкел с размери 1 х 1 х 50 мм!!!! :dirol:

Ама не мога да стигна до Илиян-(ци) , щото казват че там и "дабъл екшън" аерографите не минавали 50 лв.

Ако ли пък не , ще се организираме някой ден и за бутилка уиски , фрезистите в съседство (мое) ще ни извъртят два-три такива "абканта"!!!!  :spiteful: :spiteful: :spiteful:

 :yes: ;D ;D ;D

ПП.От борчетата и аз си пазя последният пакет , и току ги ползвам за мостра във височина (мащабна)!!!

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #117 -: 22 Април 2009, 10:21:25 »
Илияне, благодаря за хубавите снимки. Ти качвай, има кой да гледа, пък който не харесва стендови модели -  няма да гледа. Нали ставаше въпрос за V36 - туй е от страницата със Сашовата загадка:


CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #118 -: 22 Април 2009, 10:48:15 »
Илияне, това жоровото не става, не е достатъчно грозно, само дето е ГДР-ешко ...
                                               

« Последна редакция: 22 Април 2009, 11:44:26 от CaLLlo »

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #119 -: 22 Април 2009, 12:45:44 »
Pach, ти там за чертите за сгъване недей варка - нека първо да видя, пък тогава ще кажа какво трябва да се направи и може ли. Не по принцип, а за конкретния случай.
Ний мерсиме на Жоро и на Сашо за снимките на V36. Ще свършат работа.
А танкове не качвам тука, щото ви уважавам хобито - знам, че сте по принцип миролюбиви.
Добре де, на ви и нещо на вериги, ама само защото е върху ж.п. трева и до НО бреза: