Автор Тема: Поръчки за фотоец!  (Прочетена 59556 пъти)

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #90 -: 17 Април 2009, 16:19:36 »
Момчета, работата е дебела. Тоя път аз опрях до вас. И понеже не знам къде да питам, правя го тука.
Очевидно поради служебните ми и чисто човешки сношения с вас вече в определени кръгове ми е излезло име на разбирач, или поне на човек, който знае къде и кого да пита. Съгласен съм само с второто.
Та във връзка с това ми беше отпран изневиделица един зашеметителен въпрос, на който аз, разбира се, не мога да отговоря. Надявам се обаче, че някой от уважаемата публика тука ще може. Давам думата на любопитното си приятелче - така  да се каже, пийте направо от извора:

"Я сега да те проверя по ЖП темата - можеш ли разбра кога е строена гара в Звездец и има ли връзка с Малко Търново. И изобщо този клон от ЖП-то (ако го има) включен ли е в републиканската инфраструктура? Питам, щото знам, че имаш сериозни ЖП-контакти и ако може да се прочете от нейде за историята - just tell me.
Оставям те в несвяст от този ънюжуален куесчън."


Последното е повече от верно!

Владо, извинявам се за оф-топа, ако е необходимо, премести го това където му е мястото, щото аз трудно се ориентирам по многото коловози тука. И на всички, дето ще си направят труда да мислят по въпроса - благодаря предварително!
И въобще - какво сте се умълчали напоследък? Ковете си табелите по локомотивите или що?
Въпрос към Pach: ти ли беше фен на "Молотовката" (ГАЗ-51 и 63) или пак бъркам нещо?

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #91 -: 17 Април 2009, 16:35:13 »
въпроса е малко кой крак на коня на цар освободител е вдигнат  ;)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #92 -: 17 Април 2009, 16:45:58 »
Принципно да , но в разговор с теб (или тук) не съм аз - с някой друг си ги въртял на тая молотовка!!! :) :) :)

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #93 -: 17 Април 2009, 16:51:46 »


Абе върти ми се из главата, че имаше дековилка там - производството на траверси го изискваше - 44-45 та година , абе Испания 36-та си спомням , но ония години нещо ми се губят  :lol:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #94 -: 17 Април 2009, 16:52:55 »
Покажи му тук линията!!!

http://maps.google.com/maps?ll=42.117,27.417&spn=0.1,0.1&t=k

 :spiteful: :spiteful: :spiteful:

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #95 -: 17 Април 2009, 17:20:19 »
Ако е имало такава линия сигурно е била на военните. До колкото знам в годините около втората световна война е имало линия от Малко Търново до Ахтопол, дековилка 600 мм, но не съм на 100% сигурен.
В района има друга линия - до село Дебелт, малко над град Средец. Тя е нормалнорелсова и се отделя от линията Пловдив-Бургас при Долно езерово, но никога не е имало пътническо движение по нея.

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #96 -: 17 Април 2009, 17:41:18 »
Браво, пичове, страшни сте! Знаех си, че може да се разчита на вас и съм приятно потресен от мълниеносната ви реакция. Ще ви черпя по един креозот! Двоен, та да се импрегнирате по-добре  :yes:
А сега ще го науча аз него оня там милитарист мръсен дето ми задава релсови въпроси. Знаех си аз, че намирисва на МНО!
Адри, ти от кои беше в Испания, бе? Че нещо не съм те срещал там. Аз берях маслини и ядове на южния склон на баира до Теруел. И не бех ни за Франко, ни за Републиканко, а за себе си!
Още веднъж благодаря, момчета - за отговорилите дотук ще има и награди. Не креозот, този път не се майтапя.
Ха сега да си бегам, че съм се видел малко усвет, та ще си копам по Молотовката. Затова те питах, Пламене - щото искам в един момент да те издразня с нея. Мащабът няма значение.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #97 -: 17 Април 2009, 17:50:00 »
Цитат на: ilfil link=topic=1546.msg23313#msg23313 date=1239979278
... та ще си копам по Молотовката. Затова те питах, Пламене - щото искам в един момент да те издразня с нея.

Аз се дразня само от нежният пол... ;D ;D ;D
А  там размерът (пардон мащаба ) има значение , нищо че твърдят обратното!!! :yes: :yes: :yes:

Цитат на: ilfil link=topic=1546.msg23313#msg23313 date=1239979278
... Мащабът няма значение.

Имааааа   ;) ;) ;)   , особено ако е в 1/120!!!!

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #98 -: 17 Април 2009, 18:43:23 »
Де бре, де! Само от нежния пол се дразнел... Тя каквато е малка тая Молотовка, я да ти я паркирам в кафявия гараж, па да те видя дали нема да се дразниш! Хем не е ТТ, а 1:72 - за още повече удоволствие! Ама не ща да си я цапам, горката, че много си ми харесва и бая труд хвърлих по нея.
Глей сега как ще ме караш да ти правя Молотовка и в ТТ, мама му стара! Ей така, за спорта. Щото и аз съм фен на точно това изделие. Просто съм израстнал с такива, затова.
Майтапа настрана - тая Молотовка се пръкна заради вас. Тоест заради вашите табели. Щото като проект и чертеж си ми втасва в компютъра от години. Ама не бях сигурен дали изобщо от надписа на страничния капак на двигателя ще се чете нещо (в моя случай той е "Автозавод им. Молотова", а не както е на по-късните модели "Горьковский автозавод"). Като видях на табелите на БДЖ-то, че всичко се чете, реших и аз да се пробвам. И то взе, че стана. Мани другото, ами целото кълбо вече взе да ми завижда за нея и досега съм продал неколко бройки странични капаци вече. При това всичките в бившия СССР!
Не ви се полагат снимки обаче - не че нема, ама това все пак е форум на релси. Ако искате - Молотовки на релси дал Господ. Тях може да ви ги туря тука. Ама моята - не, тя си е "шосейка". И не пасва с вашите мащаби, макар че не е много далече от НО.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #99 -: 17 Април 2009, 22:20:14 »
Цитат на: ilfil link=topic=1546.msg23301#msg23301 date=1239974376
"Я сега да те проверя по ЖП темата - можеш ли разбра кога е строена гара в Звездец и има ли връзка с Малко Търново. И изобщо този клон от ЖП-то (ако го има) включен ли е в републиканската инфраструктура? Питам, щото знам, че имаш сериозни ЖП-контакти и ако може да се прочете от нейде за историята - just tell me.
Оставям те в несвяст от този ънюжуален куесчън."
Да изкажа мнение и аз: поне по мои данни в този район (Звездец) никога не е имало жп линия. Най-близките жп трасета са Елхово-Ямбол, Долно езерово - Дебелт и дековилната (600 мм) жп линия Бродилово-Ахтопол, използвана за добив на дървен материал (последната жп линия е отдавна демонтирана).
« Последна редакция: 17 Април 2009, 22:22:22 от Vlado »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #100 -: 18 Април 2009, 09:16:37 »
По-добре задай въпроса тук :   НКЖИ - форум

« Последна редакция: 18 Април 2009, 09:20:12 от Adrian »

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #101 -: 18 Април 2009, 10:19:07 »
Адри, мерси! Ще се пробвам. Ама защо тая карта на Испания ми е толкова позната?

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #102 -: 21 Април 2009, 08:39:09 »
Цитат на: ilfil link=topic=1546.msg23315#msg23315 date=1239983003
...Майтапа настрана - тая Молотовка се пръкна заради вас. Тоест заради вашите табели. Щото като проект и чертеж си ми втасва в компютъра от години. Ама не бях сигурен дали изобщо от надписа на страничния капак на двигателя ще се чете нещо (в моя случай той е "Автозавод им. Молотова", а не както е на по-късните модели "Горьковский автозавод"). Като видях на табелите на БДЖ-то, че всичко се чете, реших и аз да се пробвам. И то взе, че стана. Мани другото, ами целото кълбо вече взе да ми завижда за нея и досега съм продал неколко бройки странични капаци вече. При това всичките в бившия СССР!
Не ви се полагат снимки обаче - не че нема, ама това все пак е форум на релси. Ако искате - Молотовки на релси дал Господ. Тях може да ви ги туря тука. Ама моята - не, тя си е "шосейка". И не пасва с вашите мащаби, макар че не е много далече от НО.

Няма лошо , поне двама работим и в мащаб 1/72 !!!!!
Пък разните камиони , автомобили , автобуси и т.н. са си част от всеобхватният железопътен моделизъм - та влаковете ни не се движат по релси през пустинята я!!!!
Дай некви снимки , на тая Молотовка?
Имаме си раздел за автомобили и другите шосейни средства дза придвижване.
Та за Молотовката - цялата ли ти я изработваш , или само допълнителните неща (фотоеца) правиш - абе я дай снимки и разкажи , че сега верно ме "подразни" - тоест заинтригува!!!!!!

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #103 -: 21 Април 2009, 11:36:43 »
Тя тая Молотовка уж беше на готов модел (за сглобяване тоест), ама братята украинци така са си оставили ръцете, че да бех си я делкал от нищо, по-лесно щеше да ми е! То всъщност фотоеца ме накара изобщо да се захвана с нея, щото предпочитах да се правя, че изобщо го нямам тоя модел. Такъв кротък ужас никога не бих си купил, ама един познат (дето сигурно много ме мрази) ми го подари - беше го домъкнал от една командировка в братската страна. Подозирам, че го беше взел за себе си, ама като е отворил кутията и се е видял какво е направил, е решил че е по-добре аз да го отнеса. Е, отнесох го. Щото за мое най-голямо учудване се оказа, че страничните капаци на двигателя му лепнаха много добре - и оттам се почна. Като му оправих и сбъркания покрив (щото кабината в профил приличаше на др. Хрушчов с любимия си каскет) и моделът взе да се усмихва, та накрая дори изпаднах в скудоумие и му ецвах дори капачките на резервоарите - с катинарите барабар, та да се пазя и от крадци на бензин  :yes:
Ще туря некоя снимка, ама довечера, че сега съм в ламаринения рай. И ще е тука, щото все пак има и фотоец, а коловоза за колесни нерелсови неща нека си остане за такива, но поне във вашите мащаби. И там май имам какво да кажа, ама айде едно по едно!
Като стана приказка, та се сетих - абе Сашо, обходи ли го оня сайт с английските камиони, рейсове, трамваи и т.н. радост за окото? Че да ти пращам следващия вече!

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #104 -: 21 Април 2009, 11:40:07 »
бранец как е? изгуби се? някакви вести за моя кокошарник?