Автор Тема: 7-ми Български Международен Авиационен Фестивал (BIAF2009)  (Прочетена 4073 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Последната засега ОФИЦИАЛНА ИНФОРМАЦИЯ

7-ми Български Международен Авиационен Фестивал (BIAF2009)

23 и 24 май 2009 г.

Международно Летище Пловдив – авиобаза Крумово
На 23 и 24 май 2009 г., зa седми път ще се проведе Българският Международен Авиационен Фестивал (BIAF2009) “Небе за всички”. Събитието е на Международното летище Пловдив – авиобаза Крумово и е под патронажа на министър-председателя на Република България Сергей Станишев. Организатори на фестивала са Фондация „Български военновъздушни сили" и Българската авиационна асоциация (БАА) с любезното съдействие на ВВС на Република България и с медийната подкрепа на списание "Клуб КРИЛЕ".

ПРОГРАМА :

23 и 24.05.2009 г.

08.30 -10.30 - полети на леки самолети, мотоделтапланери, демонстрации на радиоуправляеми авиомодели
11.00-11.10 - откриване на BIAF2009 с полет на самолет-реплика ДАР-1
11.10-11.40 - ВВС на България – полети на МиГ-29, МиГ-21, Су-25, Ми-17, AS 532 “Кугар”,
11.45-12.00 – фигурен пилотаж на Pits S-2B - България
12.10-12.50 - демонстрационна ескадрила “Турски звезди” с 10 броя изтребители F-5А, ВВС на Турция
13.00-13.15 - рекламен полет Cirrus, Румъния
13.20-13.35 - фигурен пилотаж на Alpha Jet, ВВС на Франция
13.40-13.55 - фигурен пилотаж на “Галеб” G-2, Аеро-клуб „Галеб”, Сърбия
14.00-14.10 - рекламен полет “Евросенс”, България
14.15-14.30 - фигурен пилотаж на Pits S-2B - България

14.30-18.30 - полети на леки самолети, мотоделтапланери, радиоуправляеми авиомодели

Освен това ще има и самолети на статичен показ (почти всичко което ще е в полет) , бира , скара , сергии със стендови модели , книги , списания , фанелки и въспоминателни знаци , дрехи и аксесуари от ВВС и бойните ескадрили.

Билетите тази година са малко по скъпи - 10 лв за един ден или 15 лв за двата дни.
Има и семейни билети които са по изгодни .Продават се и в  мрежата.

Входа тази година е от към Музея на авиацията - Крумово.
Има дезира по линията Пловдив - Асеновград , които са през час .
Слиза се на спирка "Маврудово" която е след с."Крумово".

С кола се стига пак по пътя към Асеновград , като се отклонявате в ляво след разклона за село Крумово - тоест следващият разклон , означен с табели "Аерогара"!Паркинги има осигурени наоколо , с охрана (но безплатни) както и работното време на музея ще е съгласувано със фестивала.

УЧАСТНИЦИ:

ВВС на Република България
ВВС на САЩ – F 16
ВВС на Турция – Turkish Stars
ВВС на Република Гърция – Мираж 2000
ВВС НА Франция – Alphajet Solo Disply
Аеро клуб “Галеб” – Soko Galeb G-2, Сърбия
Българска Федерация по Авиомоделизъм
Българска Асоциация на Леката Авиация
Бизнес и лека авиация
EADS/EUROFIGHTER
Alenia aeronautica – Италия
Lockheed Martin - САЩ
"Цирус" – Румъния


И един коментар от мен - Турските звезди са най-стегнато и атрактивно летящата демонстрационна ескадрила която съм гледал.Повярвайте , зрелището е голямо и си заслужава парите!

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Много ми се ходеше... Ама пустите му балове... Ще видя ако мога да ида на 20-ти да снимам тренировки и кацания.  :scratch_ones_head:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Цитат на: KRAKOMOBILA link=topic=1653.msg24756#msg24756 date=1242638919
Много ми се ходеше... Ама пустите му балове... Ще видя ако мога да ида на 20-ти да снимам тренировки и кацания.  :scratch_ones_head:

На 20 - ти  достъп на територията на летището ще имат само специално допуснатите журналисти !
Но през оградата от шосето също стават страхотни снимки , защото е на 30/50 метра от края на полосата - демек пистата!!!
Само не знам ако има пост на военна полиция , дали да не им се обадиш все пак.В самите дни на фестивала няма никакво ограничение на снимките , ама преди това някой [*цензурирано*] може да реши да ти се перчи от глупост.

 ;D ;D ;D


KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Цитат на: pach link=topic=1653.msg24761#msg24761 date=1242644659
Цитат на: KRAKOMOBILA link=topic=1653.msg24756#msg24756 date=1242638919
Много ми се ходеше... Ама пустите му балове... Ще видя ако мога да ида на 20-ти да снимам тренировки и кацания.  :scratch_ones_head:

На 20 - ти  достъп на територията на летището ще имат само специално допуснатите журналисти !
Но през оградата от шосето също стават страхотни снимки , защото е на 30/50 метра от края на полосата - демек пистата!!!
Само не знам ако има пост на военна полиция , дали да не им се обадиш все пак.В самите дни на фестивала няма никакво ограничение на снимките , ама преди това някой [*цензурирано*] може да реши да ти се перчи от глупост.

 ;D ;D ;D


Знам, знам - ходих на празника на Летище Пловдив. Иначе - ще се обадя, че съм там.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
« Последна редакция: 30 Май 2009, 11:02:08 от pach »

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Сигурно искаш да кажеш Су25. Междо другото - който гледал, гледал - който не ще съжалява. Това бяха последните полети на Мил Ми 24 на Българските ВВС.  :fie:

П.С. Като проработи album.bg можете да видите снимките ми от тренировките за БИАФ.
http://www.album.bg/pdv/

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Цитат на: KRAKOMOBILA link=topic=1653.msg25268#msg25268 date=1243669993
Сигурно искаш да кажеш Су25. Междо другото - който гледал, гледал - който не ще съжалява. Това бяха последните полети на Мил Ми 24 на Българските ВВС.  :fie:

П.С. Като проработи album.bg можете да видите снимките ми от тренировките за БИАФ.
http://www.album.bg/pdv/

Вярно , не се е превключило на кирилица... :hi:

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Още нещо интересно. В понеделник (1.06.2009) ще се проведе ден на отворените врати в Авиобаза Граф Игнатиево. Възползвайте се - защото това ще е един от последните пъти в които ще можете да видите МиГ 21 на въоражение.