Автор Тема: Въпрос за стрелките  (Прочетена 6317 пъти)

AleksPrograms

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Въпрос за стрелките
« -: 23 Май 2009, 20:57:33 »
Има ли разлика между Piko Under-Table Switch Machine Mount (55273) и Piko Electric Switch Machine (55271), освен това че едното е за монаж под масата, а другото не. И Piko Under-Table Switch Machine Mount може ли да се използва на земята, т.е. без да се вгражда. Интересувам се, зещото цените са доста различни, а не виждам разликата.

AleksPrograms

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Въпрос за стрелките
« Отговор #1 -: 29 Май 2009, 17:56:49 »
  :( :( :(

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Въпрос за стрелките
« Отговор #2 -: 29 Май 2009, 21:19:59 »
Значи според мен  55271- си е класически апарат за стрелки.Монтира се отгоре на масата,до самата релса.Не виждам причина да не се ползва на земята :yes:
55273- е някакво подобие на 55271,за тези пари е ясно що за стока е.
Това е за монтаж отдолу ,под масата    http://www.conrad.de/goto.php?artikel=219999 --> не може да се използва на земята

optron

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 347
  • Рейтинг: 5
Re:Въпрос за стрелките
« Отговор #3 -: 18 Октомври 2009, 11:39:22 »
Всъщност, доколкото съм запознат, 73 представлява кит, който се добавя към 71, за да стане машина за монтаж под земята. Тоест, за да монтираш машината на стрелката отдолу, трябва към нея да купиш този кит. Мисля, че 73 представлява скоба за монтиране плюс лостче, което предава движението от машината към самата стрелка.
Разликата в цената се дължи на това, че всъщност 73 не е машина, а само добавка.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Въпрос за стрелките
« Отговор #4 -: 04 Януари 2010, 11:53:17 »
Едно въпросче, касаещо стрелки:
Взел съм си Тилиг Стандарт баузатц стрелки и не знам подвижните релси дали могат да се калаисват?Пробвах ги с магнит - не ги лови, тръгнах с пиличка отдолу едно от направляващите крачета - не се показва жълто, демек не е от месинг.Те са направени за занитване, обаче на мене ми се струва опасно да ги нитя, защото ще трябва да ги сложа на челото и ме е страх да не се изкриви или нарани.А и от опит зная, че нитеното не става като хората и трудно се разглабя при нужда.Някой да има на идея от какъв материал са?  :hi:

optron

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 347
  • Рейтинг: 5
Re:Въпрос за стрелките
« Отговор #5 -: 08 Януари 2010, 20:29:03 »
Опитът ми до момента показва, че каквото може да се занити, може да се закрепи и с винтове. Имало е изключения, разбира се, ама са били доста екзотични изцепки. Така че дерзай.

bdz43r

  • Trade Count: (5)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1012
  • Рейтинг: 257
    • bgrail.info
Re:Въпрос за стрелките
« Отговор #6 -: 08 Януари 2010, 23:02:00 »
 :blink:
Езиците на стрелките са от екзотичните изцепки...

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Въпрос за стрелките
« Отговор #7 -: 09 Януари 2010, 00:46:48 »
E те това не мо'ж го зави за нищо на света!!!  :) Става дума за краче дебело около 3 мм. И на това отгоре в края е като тръбичка, тоест подготвено за занитване, но ямката е около 2-3 мм.От външна страна няма как да му се нареже резба, а и то равни в отвора си, а отвътре - ако се справиш с метчик 1-1,5 мм(на мен такъв не ми е известно да се продава някъде)може и да успееш.Не'ам инструменти, ръка и нерви за такива часовникарски, по скоро молекулярни разработки.  :yes:

optron

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 347
  • Рейтинг: 5
Re:Въпрос за стрелките
« Отговор #8 -: 12 Януари 2010, 09:20:45 »
Ако можеш, дай малко снимки, може и да измислим нещо ...

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Въпрос за стрелките
« Отговор #9 -: 12 Януари 2010, 11:28:13 »
Ще снимам довечера, ама имам един канон 60, бюджетно изпълнение и не гарантирам качество на снимките.В затворени помещения и на изкуствена светлина изкарва страхотен шум.  :blush2:

Post Merge: 12 Януари 2010, 19:05:58
Виждате какви снимки праскам, едва ли се разбира нещо:







На тази последната снимка се вижда въпросният чоп, който искам да запоя, тоест, да избегна занитването. :hi:
« Последна редакция: 12 Януари 2010, 19:05:58 от XRISTO »

optron

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 347
  • Рейтинг: 5
Re:Въпрос за стрелките
« Отговор #10 -: 14 Януари 2010, 21:21:38 »
Хм ... Колегата е прав, наистина става въпрос за екзотична изцепка ...
В случая ми се струва, че ако ги запоиш вместо да ги занитиш, ще остане аксиален луфт на това краче и езиците ти може да се повдигат, което може да води до дерайлиране при високи скорости.
Идват ми наум два варианта, в зависимост от това дали могат да се запояват:
Единият е да използваш център за дрелка - представлява пробойче, с връх с доста тъп ъгъл. Този център ще може да отвори настрани ръба на занитващото се краче и така да го занити. Работи бавно и на малки стъпки - почукваш малко, проверяваш луфтовете, почукваш пак, пак проверяваш луфтовете. Така докато луфтовете станат пренебрежимо малки и в същото време езикът се движи свободно. Ако прекалиш, крачето ще се затегне и езикът няма да може да се движи от машинката на стрелката. Лошото тук е и че после много трудно можеш да разхлабиш, за да се движи пак. Така че - търпеливо!
Ако се запоява, другият вариант е да изпилиш крачето колкото е необходимо, след което да накапеш калай, достатъчно да препокрие ръба на отвора и така да го затапиш на място. Прецени обаче дали няма да се стопят пластмасите, през които преминава крачето - става въпрос за температури над 180-200 градуса.
Тест дали се запоява е там където си го сурнал с пилата да накапеш колофон, след което с напоена с калай човка на поялника да го загрееш. Дай му време да се стопли хубаво. Ако калаят се прелее от поялника на езика, значи се пои. Следващият тест е да се опиташ с ножче да отлюспиш образувалата се капка. Ако се отлепи, значи не става здрава спойка. Ако не се отлепи, а единствено успяваш да изстъргваш стружки от капката, значи е здраво. Имай предвид, че може да се получи нездрава спойка и ако не го загрееш хубаво!
Идва ми и трети вариант наум: За да може да се занити, крачето стърчи малко от ръба на отвора. Ако можеш да намериш федер-шайбички, които да застанат стегнато на крачетата и така да ги държат на място. Но тогава е възможно да стърчат отдолу и да пречат на монтажа, прецени го това.
Успех!
ПП: Ако щеш ми вярвай, виждал съм и толкова малки винтчета.  :haha:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Въпрос за стрелките
« Отговор #11 -: 15 Януари 2010, 07:43:13 »
Цитат на: optron link=topic=1662.msg34078#msg34078 date=1263496898
ПП: Ако щеш ми вярвай, виждал съм и толкова малки винтчета.  :haha:

Аз също, даже имам такива, но си признавам, че не мога да работя с тях.  :blush2:
Колкото до това, дали връзката ще е стегната, смятам да подложа фина пружинка и отгоре нанизвам шайба, която ще запоя за въпросното краче.Естествено, него и шайбата ще калаисам предварително, за да не нагрявам излишно на място.  :good:
« Последна редакция: 15 Януари 2010, 22:05:29 от XRISTO »

optron

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 347
  • Рейтинг: 5
Re:Въпрос за стрелките
« Отговор #12 -: 15 Януари 2010, 20:36:16 »
Казах, че съм виждал, но и аз не съм работил с тях.
Успех със запояването. После да се похвалиш!  :spiteful: