Автор Тема: Горна малина - ФРЕМО в зародиш: "неосъщественото минало, в бъдеще време"  (Прочетена 3976 пъти)

turboto

  • Гост
  • Trade Count: (0)
В тази тема ще очаквам подкрепа, критики, идеи и каквото там се сетите до като не подготвя всичко като чертеж(и) преди същинското "строителство"  :blush2:

Такааааа.... увря ми мисълта за ФРЕМО проект... идеята ми е гара Горна малина. Причини да се спра на нея са:
1. Там ми е вилата   :haha:
2. съседката ми е ръководител движение
3. кефи ме местността има от всичко, планина (влака влиза в тунел), езеро в близост до гарата, равнина... мост над река, военно поделение завод и самото село...
4. Предполагам ще мога да взема (преснимам) оригиналите на гарата и разположението на релсовия път (от края на соц. времето защото имаше идея за сериозно разширяване + рампи... е аз мисля да го осъществя на макета, а сега всичко е разграбено дали има и 2-3 коловоза). Отделно докато Григор Стоичков (за тези които не знаят е бившо комунистическо величие отговорно за НЕогласяването на случая с реактора в Чернобил) беше на власт, за езерото имаше проект за малък хотел и в лодки в него... Та проекта ще е нещо в стил "неосъщественото минало, в бъдеще време"   :blush2:.

Има и още идеи по тази тема но нека да събера малко матерял върху който да имам поле за деиствие и ще пусна друга тема в модулите...
« Последна редакция: 25 Май 2009, 23:40:30 от turboto »

turboto

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Днес намерих малко време да поснимам гарата и около нея...

http://img30.imageshack.us/gal.php?g=23052009498m.jpg

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Само така! Ще чакаме с нетърпение  :drinks:

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
То като гледам вече не е гара, а спирка, тъй че ти ще възстановяваш стара слава, но на макет. Успех!

turboto

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: Vlado link=topic=1663.msg25039#msg25039 date=1243231189
То като гледам вече не е гара, а спирка, тъй че ти ще възстановяваш стара слава, но на макет. Успех!

То май така и не стана гара... Планове има в общината (или поне е имало), опитвам се да ги докопам в момента за да е 1:1...

Скоро още подробни снимки на цялата местност :)

hristo

  • Trade Count: (15)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 233
  • Рейтинг: 18
  • HO-София
Супер ще бъде чудесно. Мисля обаче, че малко си се заблудил, защото около Горна Малина няма тунел, а първия тунел по трета линия е чак при Макоцево, но това не е от толкова голямо значение. Пожелавам ти успех в начинанието!

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Често ходех до Копривщица с влак, защото баба ми е от там и си спомням, че беше гара с 3 коловоза, които никога не видях да се ползват.

turboto

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: hristo link=topic=1663.msg25044#msg25044 date=1243241112
Супер ще бъде чудесно. Мисля обаче, че малко си се заблудил, защото около Горна Малина няма тунел, а първия тунел по трета линия е чак при Макоцево, но това не е от толкова голямо значение. Пожелавам ти успех в начинанието!

Мда прав си поразходих се с колата...  Но пак ще е удобно до го завъртя след изкачването и да го скрия иначе не виждам друг начин