Автор Тема: За 40 мин ще се пътува от Пловдив до София с влак след 2015 г.  (Прочетена 2947 пъти)

lokomotion

  • Гост
  • Trade Count: (0)
 Пътуването с влак между София и Пловдив ще отнема само 40 минути. Това съобщи зам.-шефът на Националната компания "Железопътна инфраструктура" Христо Алексиев. Жп линията, която свързва столицата и града под тепетата, ще бъде обновена и ще позволява влаковете по нея да развиват скорост между 160 и 200 км/час. Трасето ще бъде обновено с пари от Оперативна програма "Транспорт". Очаква се през септември да бъде подготвена апликационната форма за изграждане на отсечката. Самото изграждане ще струва около 400 млн. лв., съобщи транспортният министър Петър Мутафчиев. Скоростната жп линия ще бъде приключена най-късно през 2015 г., смята Алексиев. Отсечката София - Пловдив е част от проекта за изграждане на коридор между Сърбия и Турция, който минава през България. Наесен се очаква да бъде приключен етапът, който свързва Пловдив и Свиленград. Вчера бяха подписани и договорите за изграждане на трасето от Свиленград до турската граница. Проектът е на обща стойност почти 70 млн. лв. без ДДС и ще се строи с европейски средства. Изпълнител на строежа ще бъде чешката фирма "ОХЛ ЖС". Крайният срок за приключване на трасето е май 2011 г.

Дано наистина да пътуваме,ако не за 40мин. то за 60мин. най-много по линията Пловдив-София защото и сега т.нар УБВ пътува най-малко 2часа и 18 мин.Надявам се да купят накакъв високоскоростен влак,например "Pendolino".За TGV или ICE мисля че е още доста рано. ;D

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Да бе, а дядо Коледа ще идва 4 пъти в годината!
Аман от приказки - цял живот съм се наслушал на такива щуротии и ми стига, та ми артисва!
Не вярвам "зам.-шефът на Националната компания "Железопътна инфраструктура" Христо Алексиев" де е нещо по-различен от другите - и той ще лае, докато захапе кокала. И недейте забравя, че идат избори. Освен това народът трябва да се залъгва с нещо, за да не мисли за цените, дето ги вдигат всеки месец. Затова и на така наречените "медии" е подадена командата "Криза е сега, пейте робини!"
Приятелю, мога да ти покажа просто разкошни проекти от 70-те години как примерно ще изглежда София към края на века (не тоя, а двайстия). И кво от това (питам аз и отговор не искам)?
Та който иска да си пътува с влак до Пловдив за 40 минути, аз пък ще си пътувам с автобус за само 25! Ако не съм отпътувал дотогава съвсем по еднопосочния коловоз.

br185

  • Trade Count: (19)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 533
  • Рейтинг: 4
  • HO 1:87/всички епохи без I/DB,OBB Велико Търново
Цитат на: lokomotion link=topic=1672.msg25108#msg25108 date=1243351098
Пътуването с влак между София и Пловдив ще отнема само 40 минути. Това съобщи зам.-шефът на Националната компания "Железопътна инфраструктура" Христо Алексиев. Жп линията, която свързва столицата и града под тепетата, ще бъде обновена и ще позволява влаковете по нея да развиват скорост между 160 и 200 км/час. Трасето ще бъде обновено с пари от Оперативна програма "Транспорт". Очаква се през септември да бъде подготвена апликационната форма за изграждане на отсечката. Самото изграждане ще струва около 400 млн. лв., съобщи транспортният министър Петър Мутафчиев. Скоростната жп линия ще бъде приключена най-късно през 2015 г., смята Алексиев. Отсечката София - Пловдив е част от проекта за изграждане на коридор между Сърбия и Турция, който минава през България. Наесен се очаква да бъде приключен етапът, който свързва Пловдив и Свиленград. Вчера бяха подписани и договорите за изграждане на трасето от Свиленград до турската граница. Проектът е на обща стойност почти 70 млн. лв. без ДДС и ще се строи с европейски средства. Изпълнител на строежа ще бъде чешката фирма "ОХЛ ЖС". Крайният срок за приключване на трасето е май 2011 г.

Дано наистина да пътуваме,ако не за 40мин. то за 60мин. най-много по линията Пловдив-София защото и сега т.нар УБВ пътува най-малко 2часа и 18 мин.Надявам се да купят накакъв високоскоростен влак,например "Pendolino".За TGV или ICE мисля че е още доста рано. ;D

 Прекрасна новина :)! ОБАЧЕ  :stop: казаното от министъра ме навежда на някой размисли! На първо място какви ще да са тези влакове които "...да развиват скорост между 160 и 200 km/h" . Не че по принцип няма такива, но у нас нещо май не се срещат често. И тъй като всичко в България се правие поетапно то най вероятно след като се приключи строежа (пардон модернизацията) на трасето тогава ще се търсят и пари за нови влакове. Като се заговорихме за приключване та си мисля. Този срок 2015г. Нееееееееееещо ми се види много скоро това. Да не би пък да са имали предвид 2115г.  :pardon: ! До тогава по може да стане. И то не заради друго амо заради "огромния бюджет" на проекта. 400мл. лв.! Леееееелеееееее! Ми че това са пари с които милите ни родни депътати и министри ще ядат, пият и ще си купуват нови мерцедеси цели две години бре! Май ще се съглася с ilfil. На България и трябват избори не на четири години, а на шест месеца!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Тя цялата работа е предизборен прах в очите ни...като оня циганини дето като разбрал ,че на сватбата само се обявяват подаръците а после се дават рекъл " от мен кон с каруца за младоженците!!!!" :lol: :lol: :lol:
Сутринта по една ТV рекоха че било 40 млн.лева!!!Те и така няма да стигнат за нещо повече от една софра на открадналите ги!!!
Сега гледам че вече една нула от 400-те изчезна за 24 часа!!!! :spiteful:
Инак Илиян е прав за проектите от 70-те години.Такъв случай е кръстовището на (бившият вече) бул.Димитър Несторов и бул.Борис І , при голямото празно място на завод "Средец" или по старому по известен като "завод 12".
Та това кръстовище в този му вид на две нива , като долното минава по трасето на вече унищожената околовръстна жп.линия , го имаше на планове и скици ,публикувано в списание "Автомото свят" от 1972г.Туй списание бе единственото по това време печатано в ГФР (на кирилица) и струваше безбожните 1,40 лв.За справка на младите - по същото време трамваен билет бе 4 ст. а автобусните , по 6 ст.!!!!
Е от 1972 до 2002 година (мисля че тогава гго направиха ) са точно трийсет години - и ето бре , имаме си перфектното кръстовище!!!
А на някой им се вижда 2015 г. като много далечен срок...
Ми аз самият съм работил по магистрала "Тракия" през 1977 г. в района на Вакарел - а магистралата още я строим !!!
За къде сте се разбързали бре!???!!!!!!!!
Този живот за повечето е само репетиция , в следващият може и да поживеем като бели хора!!! ;)
 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: