Автор Тема: задвижване на локомотив  (Прочетена 5217 пъти)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
задвижване на локомотив
« -: 31 Декември 2007, 16:59:26 »
Здравейте! Ако някой си е купувал такъв лок - BR 231 DR на Revell(от каталога на Конрад) нека да сподели дали ходовата му част може да се пригоди така,че да мога да му сложа двигатели,или ще се наложи всичко да сменям,освен корпуса,понеже съфорумец сподели,че моделът бил без задвижване,а аз имам един лок с повреден корпус и липсваща талига и мога да направя от двата един действащ модел,поне така ми се иска.  :)
 Ето и снимка на въпросният Revell лок:

http://img525.imageshack.us/my.php?image=br231drrb2.jpg


KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: задвижване на локомотив
« Отговор #1 -: 31 Декември 2007, 18:12:15 »
Забрави, няма да стане. Единствено ако преработиш коша от вътрешната страна, защото е направено машинно и двигател. Талигите по никакъв начин не можеш да и сложиш задвижване.


П.П. това е мое мнение, ако някой знае как, да сподели  ;D

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4781
  • Рейтинг: 632
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: задвижване на локомотив
« Отговор #2 -: 31 Декември 2007, 18:18:05 »
Цитат на: xpp1969 link=topic=169.msg926#msg926 date=1199113166
Здравейте! Ако някой си е купувал такъв лок - BR 231 DR на Revell(от каталога на Конрад) нека да сподели дали ходовата му част може да се пригоди така,че да мога да му сложа двигатели,или ще се наложи всичко да сменям,освен корпуса,понеже съфорумец сподели,че моделът бил без задвижване,а аз имам един лок с повреден корпус и липсваща талига и мога да направя от двата един действащ модел,поне така ми се иска.  :)
 Ето и снимка на въпросният Revell лок:

http://img525.imageshack.us/my.php?image=br231drrb2.jpg


Мойте 07 съм ги правил с ревелски кошове.От локомотив на Пико съм взел само талигите.Всичко друго е Ревел.Тъй като ревелските кошове са по-тясни,за да закрепиш талигите,трябва да си изработиш от пластмаса щипки като  пиковските,които стърчът от рамата.Представи си,все едно си ги отрязъл от рамата на Пико и трябва да ги залепиш на Ревел.Напасването е малко по-сложно,така че талигите да паснат по височина,а и лока да не седи на криво.Талигите на Ревел може да ги сглобиш така че да се търкалят,но имат нисък реборт и нямат токоснемане.Не съм опитвал да им сложа оригинални колела от лок,може да си направиш опит.Забравих да уточня,че трябва да махнеш всичко от коша-вътрешностите за да се съберат двиг талиги.
« Последна редакция: 31 Декември 2007, 18:22:00 от toniemi »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: задвижване на локомотив
« Отговор #3 -: 01 Януари 2008, 12:11:53 »
Ч.Н.Г.! Ами аз имам талигите,ама не знам точно как да обясня - нямат завършен облик,липсва външните долни части на лока.Имам ходовата част иначе,естествено напълно годна,със токоснемателни колооси.Мисълта ми е да използвам външната част от талигите на REVELL-а.Май трябва да видя отнякъде такъв на живо,че да съм сигурен,че ще стане.А на този модел иначе движат ли му се двете талиги една спрямо друга или са неподвижни спрямо корпуса?

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: задвижване на локомотив
« Отговор #4 -: 01 Януари 2008, 14:32:18 »
Подвижни са.  :)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: задвижване на локомотив
« Отговор #5 -: 01 Януари 2008, 15:21:17 »
Супер!Сега ще изнаглея и ще помоля ако някой го има , да бъде така добър и да го щракне от всички страни от близък план за да съм сигурен, че ще ми свърши работа.