Автор Тема: Да бъде Н0 или да не бъде Н0 (а N) - това е въпросът...  (Прочетена 10280 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Цитат на: mgirginov link=topic=1769.msg26843#msg26843 date=1248091922

Между другото, звънях ти да проверя дали не си изгонен :haha: :lol: :lol: :lol:
Саше, пуска го Хобитрейн тази година  :yahoo: :yahoo: :yahoo:


Ама ти, имА късмет, че чак в неделя сутринта  :on_the_quiet: чух, какви ми ги записваш на секретарката...Щеш да видиш 69-ка в три през нощта , та да ти се изЯсни , що е толкоз горещо! :beee: :drinks:

 :lol: :lol: :lol:

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Значи, ако човекът слуша и чете внимателно, ще стане.....двама се карат, трети печели ;D Защо? Ами понеже знаете, че в Швейцария най-атрактивни са планинските теснолинейни зъбчати железници от типа на Rhatische Bahn (Glacier Express), Furka-Oberalp, някои линии на SBB и др. А там мащабът е HO, само че с един индекс m - тоест HOm. И също така практически фирмата-производител е само една - BEMO. Доста е изписано във форума по въпроса, но това е фирмата, предлагаща най-детайлни модели в най-масовия мащаб HO. Дори сочената за фаворит БРАВА не може на малкото пръстче да и стъпи. В добавка най-големият избор от швейцарски модели е в този мащаб и се предлага от тази фирма.
Прочети тази http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,1172.0.html тема.
« Последна редакция: 20 Юли 2009, 16:38:46 от IKAR »

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Основната железопътна мрежа в Швейцария е с междурелсие 1435 мм - стандартното за Европа
Производители на подвижен състав SBB/CFF/FFS в мащаб НО 1:87

Roco
Piko
Fleischmann
Brawa
Lima
Kato
Hobbytrain
Märklin
Märklin Hamo
Trix
Rivarossi
Acme
Liliput
Sachsenmodelle / Tillig
Metropolitan
Kleinbahn
Jouef
HAG
Fulgurex
Lemaco
...и последния да затворти вратата...

Производители на подвижен състав в мащаб HOm

Bemo

за асортимент ли си говорехме?  :spiteful:


IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
От изброените фирми PIKO, BRAWA, KATO, Tillig а и доста от другите с малки изключения не предлагат модели на швейцарски прототипи в HO.
« Последна редакция: 20 Юли 2009, 17:24:14 от IKAR »

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Произведени в Швейцария прототипи или модели със Швейцарска администрация?

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Със швейцарска администрация. ROCO има доста неща, Fleischmann също, виждал съм Rivarosi швейцарски прототипи, но като цяло BEMO е хем с най-голям асортимент, хем с най-висока степен на детайлизация. То в същност HOm си е HO, но за по-тясно междурелсие. Едното с другото съвсем спокойно може да се комбинира в рамките на един макет.

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Piko:

Brawa:

Tillig:

Sachsenmodelle:

Lima:

Liliput:

Acme:

HAG:

Trix:

Jouef:

...всички от изброените предлагат Швейцарски модели, и събран асортимента в НО от всички тези производители е в пъти по-голям от този в HOm

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Недей кара човека да си купува Liliput, понеже целият форум пропищя от тотално окепазеното задвижване и електронни компоненти, предлагани през последните години от тази фирма....Зависи и какви са предпочитанията - по-голяма детайлизация, по-качествено задвижване или здравина - никъде няма всичките тия добрини на едно място....Например на Пико товарните вагони са перфектни, но пътническите....олеле мале.....На Брава моделите са перфектни за да си ги гледа човек на витрината, но задвижващата система с малки изключения е безобразна.....

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Все пак Liliput правят някои съвсем не лоши вагони, а колкото до товарните на Пико - нямам никакви забележки към двуосните контейнеровози, при все че се водят "Хоби" серия

Vasilews

  • Гост
  • Trade Count: (0)
 ;D Току-що ме накарахте да избера... да инвестирам в Н0 поради най-големия избор на швейцарски влакове! Относно зъбчатите железници, знам че са известни (и ме кефят) но не се интересувам от тях в моделен план...

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Поздравления за правилния избор!
От тук нататък внимавай от кои фирми производители взимаш неща.
Като за основа (ако нямаш нищо досега) може да започнеш с някой стартсет и кум него да добавяш.

Roco е едно доста добро решение с много добро качество

http://roco.cc/index.php?id=16&Anfangsposition=9&artikelnummer=41280

http://roco.cc/index.php?id=16&Anfangsposition=27&artikelnummer=61402

Единствения недостатък на първият са релсите, които по мое мнение за почти нищо не стават.

като цена Пико е доста по-евтина алтернатива:

http://piko.de/produkt_db/check.php?page=detail&grand_id=3&parent_id=2&child_id=0&id=57184

но от този сет захранването е доста дървено и е най-добре възможно най-бързо да си намериш друго (ако си решил да караш аналогово).
Локомотивът не е най-прекрасния, като се има предвид че можеш да си вземеш същия от Roco или Acme, следващите 2 вагона са много яки, а от цистерната не съм впечатлен особено...

mgirginov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (34)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1930
  • Рейтинг: 192
  • N Länderbahnen I еп. София
Цитат на: Vasilews link=topic=1769.msg26860#msg26860 date=1248113197
;D Току-що ме накарахте да избера... да инвестирам в Н0 поради най-големия избор на швейцарски влакове! Относно зъбчатите железници, знам че са известни (и ме кефят) но не се интересувам от тях в моделен план...
Е-е-е-е-х....Изгубена душа... :no: :fool: :bad:
 :pleasantry:
Разбира се, че ПЪТЯ ще намериш в себе си и всички ще се радваме с теб на твоя избор! :good: ;D

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Цитат на: mgirginov link=topic=1769.msg26862#msg26862 date=1248117731
Цитат на: Vasilews link=topic=1769.msg26860#msg26860 date=1248113197
;D Току-що ме накарахте да избера... да инвестирам в Н0 поради най-големия избор на швейцарски влакове! Относно зъбчатите железници, знам че са известни (и ме кефят) но не се интересувам от тях в моделен план...
Е-е-е-е-х....Изгубена душа... :no: :fool: :bad:
 :pleasantry:
Разбира се, че ПЪТЯ ще намериш в себе си и всички ще се радваме с теб на твоя избор! :good: ;D

Много пътища водят нагоре по планината, но гледката към луната от върха е една и съща.

                                                                                                             Древна японска поговорка

mgirginov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (34)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1930
  • Рейтинг: 192
  • N Länderbahnen I еп. София

fyut

  • Гост
  • Trade Count: (0)
 :) Не се чуди H0 БЪДИ!!!!!!! :drinks: