Автор Тема: Фирми производители на дървета, храсти и баластра...  (Прочетена 7283 пъти)

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Според всеки от вас, коя е най-добрата/реалистична фирма за направа на дръвчета и храсти... в частност и баластра... Силно ме вълнува въпроса, тъй като много скоро ще озеленявам... В случая не ме касае цената, а качеството на изработва и най-вече реалистичността...

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:Фирми производители на дървета, храсти и баластра...
« Отговор #1 -: 24 Септември 2009, 11:24:10 »
Нямам много опит в озеленяване и полагане на баластра, защото до момента имам само един модул. Обаче като правих модула при полагането на баластрата я заливах с разредено Ц200 и малко течен сапун. Незнам дали лепилото или сапуна промениха малко цвета към зеленикаво, което никак не ми харесва.

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Фирми производители на дървета, храсти и баластра...
« Отговор #2 -: 24 Септември 2009, 11:31:49 »
Ами аз търся "по-убити" цветове, както е наистина в природата, а не онези ярки зелени цветове, които предлагат повечето фирми... та в твоя случай по-ярки ли са станали или по-убити?

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Фирми производители на дървета, храсти и баластра...
« Отговор #3 -: 24 Септември 2009, 12:45:07 »
Нещо не е наред , ама това си иска едва ли не специален анализ Павка... :hi:
На моя модул баластрата е бяла, също лепена с С200 и малко "Ленор" със син цвят , но цвета си остана абсолютно бял (с изключение на ръждата пусната от пирончетата които крепяха релсите докато засъхне всичко на място), така че не е ясно от какво е позеленяла твоята баластра.
Аз вече не съм много привърженик на баластрата произведена от естествени (тоест скални) материали , защото се ошумяват понякога прекалено много релсите , дори когато по стар принцип са "качени" на коркова лента - изглежда лепената баластра от стрити камъни, прави нещо като резонансна кутия и звука от движението на подвижен състав отново е наличен.Решението според мен е употребата на баластра от стрит корк, със съответното оцветяване , но пък е доста по скъп и само една или две фирми май го правят...
Колкото до фирми за озеленяване, имам опит от собствено производство (не се брои  :)) и най-вече от реалистичните на "Noch" ...На мен ми харесват, но трябва внимателно да се подбират при избора.Аз правя първоначалният подбор по височината им , но на живо с модел на вагон до тях , защото (поне според мен) се оказа че представата за написани 8 см височина и действително как изглеждат тези 8 см на живо се оказва доста различна.Веднага се сещам (и се разсмивам винаги като се сетя Тано какви червей е намерил в тях) и всеки път за дърветата на "Noch" с ябълките (или другите - цъфналите) които имат цели тикви по клоните си.Докато цъфналите могат да минат за множество съцветия , то тези с тиквите малко... :blink:...но всичко е въпрос на предпочитания и виждания на макета.Тези с тиквите прават нещо да е видимо в предвид дребността на мащаба и за непредупреденият зрител лаик, са атрактивни защото "вижда" ябълките без да се сети и да може да прецени колко всъщност са гиганстки.В такъв случай , големите ябълки по тези дървета са носители на идеята за "плодове в коронота" а не за достоверност в мащаба.
Интересно е някой да сподели за други фирми , като от тях откроявам дърветата на "Woodland scenic" но не съм имал възможност да ги видя на живо.Също така при Боян в кв.Иван Вазов се продават дървета за стендов моделизъм (тези в 1/72 стават и за нас) от български производител , но така и не мога да стигна до там да ги видя...
 ;D ;D ;D

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:Фирми производители на дървета, храсти и баластра...
« Отговор #4 -: 24 Септември 2009, 13:38:46 »
За "озвучаването" си много прав. Първият път като донесох модула за сбирка беше без баластра и звука от движението на влаковете беше екстра. Обаче като сложих баластрата и ..... ужас.
Само не разбрах защо си сложил омекотител. Не трябва ли да е нещо от рода на сапун.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Фирми производители на дървета, храсти и баластра...
« Отговор #5 -: 24 Септември 2009, 13:42:43 »
Сапуна има вероятност да се разпени при разбъркването  :pleasantry:
Ми де да помня защо ...аз знам тази технология с омекотител ...така или иначе е двете (сапуна и омекотителя) имат за цел да премахнат повърхностното напрежение на водатя в лепилото и то се разлива перфектно между "чакъла" и  траверсите.Обаче омекотителя мирише мнооооого по гот ! ;) :on_the_quiet:
 ;D

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Фирми производители на дървета, храсти и баластра...
« Отговор #6 -: 24 Септември 2009, 13:46:11 »
Хаха , сега се сещам защо може да ти е "позеленяла" баластрата - в сапуна има миещи препарати от типа на соди , кисели продукти и т.н. та те може да са "окислили" мръсотията по "чакъла" и от това да идва този резултат ...Едно е сигурно - няма да мухляса щото са изтрепали всичкото бацил (подобно на доместос) като ядрен взрив и поне на биологична основа плесените и мухъла са отложени докато не мутират съответните бактерии... :prankster:
 :lol: :lol: :lol:

Ivo Nedkov

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1163
  • Рейтинг: 177
  • HO, София
Някой поръчвал ли е дръвчета от каталога на "VM Trees" който се намира в горната част на форума?
Ако има такива, моля да споделят мнението си за качеството и изработката.
« Последна редакция: 22 Ноември 2009, 19:11:42 от bategojko »

RUMEN69

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Здравей ...
Аз съм производителя на дръвчетата които бяха поместени в сайта, но за съжаление вече не са.
Предлагам ти обаче по-добър вариянт - да ми посетиш сайта: www.compassmodels.com

Казвам се Румен Василев, от Варна
0887406147 или 052331558

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
 :blink: :hi: :hi: :hi:

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък

]уау...много интересни неща има на този сайт !

daddy_g

  • Trade Count: (9)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1023
  • Рейтинг: 332
  • HO (БДЖ) & N (БДЖ & USA)
Ето и от мен една фирма.Аз лично съм много доволен от качеството

http://www.lmmodel.com/product_detail.asp?catalogid=12&productid=2355

ida_ili64

  • Гост
  • Trade Count: (0)
http://www.faller.de/App/WebObjects/XSeMIPS.woa/cms/page/pid.14.17.91/agid.1108/ecm.ag/B%C3%A4ume-B%C3%BCsche-Z%C3%A4une.html

http://www.noch.de/de/produktkatalog/listview_neu.php?submenue=j&navi_Kategorie1=NOCH&navi_Kategorie2=B%E4ume+und+B%FCsche&jahrNeuheiten=

http://www.busch-model.com/online/?rubrik=16&topnav=3&sprach_id=de

Това са три от най-добрите немски фирми,изработващи постройки,гари,дървета,храсти,материали за озеленяване,улици и настилки,стени,тунели,мостове...
Далеч не искам да подценявам,ако има български фирми вече,ще разгледам на спокойствие,страницата на Румен Василев от Варна,но тия дни ми е много на нагорно,сменяме си местоживеенето от една квартира в друга,а откритието,че съществува такъв форум в България ме зашемети и направи страшно любопитна,та между единия стрес на измък-примък,сега надничам и заинтригувано тук... :).Но нещата ще се наместят...и избистрят с времето.
Усмихнат ден!