Автор Тема: Един апел към добрината и подкрепата в нас и между нас!  (Прочетена 4099 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12281
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Не знам дали да има нова тема (или пък модераторите да я преместят или изтрият след като свърши работа) но се обръщам към всички съфорумци с един апел.

Предполагам, че някой вече са прочели последният (за сега пост) на нашият румънски приятел prognosis и макар и на лош български език (транслатора обаче става все по-добър) смятам ,че ви е станало ясно какво следва.
Да се надяваме ,че човека просто е малко уплашен и макар да му предстои много тежко лечение(операция?) ще бъде отново сред нас , ако не с подобрено здраве поне със закрепена кондиция...

Апела ми е , някой от добре знаещите английски език (или друг подходящ такъв) да напише в неговата тема от името на всички нашата съпричастност, пожелания за успех и надежди,че отново ще ни пише тук и в неговият сайт.

Надявам се, че макар и с противоречия по между си, всички тук в крайна сметка сме добри хора и сме единодушни в отношението си към този румънски хобист...

Ако някой се наеме да го направи така ,че той максимално да разбере за нашата подкрепа и се сети още нещо , ще се радвам да се съглася предварително...

Междувременно може да изпълним поканата му и да изгледаме клиповете които се е постарал да ни представи (може би сайта му събира пари от кликонве - не знам...) и който представят последните промени по неговият макет.

Кой ще се наеме с това?

http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,1087.285/topicseen.html#quickreply

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12281
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Благодаря колега!

 :hi: :hi: :hi:

Цитат на: Adrian link=topic=1087.msg28752#msg28752 date=1253875238

Dear friend ,

it is so sad for us to know about health problems ,

deep in our hearts we wish you happy end

we trust in it !!

Don't be sad - just believe - the trains will waiting for you ,man !!

WISHING YOU WELL !

Аз се присъединявам (транслатора ми го преведе доста тъпо но знам, че Адри е точен!!!)


mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Видяхте ли ,скъпи колеги по хоби -какво се нарича проблем .... :resent:Дано Ви подейства това като "шамар", за да разберете колко малко са приятните и добри моменти.И как е абсолютно ненужно,безмислено и глупаво да ги пропиляваме с дрязги от типа "той каза...,пък  той щото така,аз съм по- велик...." и т.н. и т.н. .
Не мога да схвана  много какво му е заболяването,но изглежда доста отчаян...Дано има късмет човека и някой там горе ако гледа да му помогне.
Не се отчайвай Prognosis... виждал съм хора свалени на 10мин от въжето и оцеляват , ... не се предавай Приятел :clapping: :clapping: :clapping: :good:

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
След малко ще ви преведа абсолютно точно какво е написал понеже на български е доста объркващо
а ан англиски явно румъснкия го превежда много по добре  :(
тъжно много тъжно ех прав е мунчо за мен лично това си е един огромен Шамар  :resent:

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Да,Piko, ако можеш преведи...Доколкото разбрах от досега написаното  изпитвал болки.Аз имам надежда,защото гадните болести не болят.
Трябва да се оправи момчето,така свикнах с неговите редовни публикации в темата му... и с приятния му превод :yes:

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
ето реално какво е написал prognosis *CRY*

Цитат на: prognosis link=topic=1087.msg28745#msg28745 date=1253872282
Здравейте скъпи приятели

Кризите в последно време винаги ми напомня, че здравето ми се влошава със всеки изминал ден. Аз подготвих това писмо което пускам както на този сайт така и на другите 15-20, където участвам . Скоро ще вляза във болница понеже вече не мога да се държа на краката си , Снощи разглеждах колекцията си от филми всичко което е снимано за  Диорамта  има клипове които пуснах на саита
 trenulete.info в  5 часа, когато вече съм изтощен . Исках само да не загубя трудът си и любителите да могат да се насладят на филмите
Намерихме няколко от периода в който диорамата все още се формираше в съзнанието ми  В действителност, в началото имаше само една дървена дъска, по която се движиха само няколко влака за проба Ние направих ме ревюта на така обичаните от нас локомотиви а трябваше и да се разделя със част от фонд диорама за да успея да постигна мечта си от детинство. последните две години работих по  диорамата тя ми бе убежище от болестта и моята pupta (това нямам как да го преведа) исках да се обучавам много лесно
За съжаление кучката ме пребори , оставям Спомени и Сълзи Спомних си как ръцете ми трепереха когато взимахме всеки един от локомотивите от страх да не падне или да се удари. И като финал не толкова стресиращо искам да кажа Сбогом ако това се случи
и не се върна от болницата в която отивам заради болка болка която ме кара да не желая да се върна
ако харесвате работите ми имате любими видео клипове ако диорамата ви кара да мечтаете то аз съм постигнал целта си
надявам се семейството ми да реши най доброто за диорамата ми когато вече ме няма
Така приятели Сбогом блогодаря на тези които ме подкрепяха благодаря и на тези които ме подпомагаха  

за последен път ви каня да посетите сайта ми за да видите Филми от началото на диорамата ми

« Последна редакция: 25 Септември 2009, 16:10:42 от piko1 »

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
моля модераторите да направят темата важна за де седи най отгоре на раздела

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4783
  • Рейтинг: 633
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
 :good: :good: :good:

Ivo Nedkov

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1163
  • Рейтинг: 177
  • HO, София
Много ме трогна тази тема...  :(
Надявам се, prognosis да има късмет и да живее.
Всички трябва да сме съпричастни и единни в такива моменти... :(

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12281
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Явно новините не са никак добри...

Цитат
About my health, I want to talk about it. I did a complete set of analysis. After diagnosis I decided to leave the hospital to enjoy the rest of my life at home. So how's left of it. I do not want to die on a hospital bed far from my diorama! Even if I leave soon, my trains and my work remain. I just hope it will be useful!

Което в превод (автомат) е:

Цитат
За здравето ми, аз искам да говоря за това. Направих пълен набор от анализа. След диагноза аз реших да напусне болницата, за да се насладите на остатъка от живота си у дома. Е, как е останало от него. Аз не искам да умра на болнично легло далеч от моя диорама! Дори ако оставите по-скоро, моя влакове и работата ми остават. Аз просто се надявам, че ще бъде полезен!

Заради автоматичният превод не съм сигурен дали на казава "Аз НЕ искам да говоря за това..."
Кой знае перфектно английски - да преведе по-точно...
каквото и да е ...е много тъжно в някой моменти на тоя гаден живот... :(

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък


Относно здравето ми искам да споделя , че след диагнозата реших да напусна болницата за да прекарам остатъка от живота си у дома ,колкото и да е останало от него. Не искам да умра в болнично легло далеч от моя макет. Дори и да си отида скоро , моите влакове и моята работа остават . Надявам се да са полезни някому.

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Живота е гаден за добрите хора  :( тайничко се надявах всичко да е просто един майтап или резултатите му и също така и диагнозата да бъдат грешни но както пламен написа Надеждата Умира Последна
Цитат на: prognosis link=topic=1087.msg28965#msg28965 date=1254307363
За здравето ми Искам да поговоря за него Направих си пълни изследвания. след Диагнозата реших да напусна болницата
за да се наслаждавам на остатъка от живота си у дома или каквото е останало от него не желая да умирам на болнично легло далеч от Макета си! Дори да напусна скоро моите влакове и моята работа ще продължават да съществуват. Просто се надявам да бъдат полезни !

тук о що си открих 2 грешки  :wacko:
« Последна редакция: 30 Септември 2009, 14:58:06 от piko1 »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12281
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Някой да има информация за Прогнозис?
Нямам време да видя в сайта му... :(

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Всичко това е много трогателно... дано човека да е наред...