Главен форум | Main forum > Останалият подвижен и неподвижен състав | Rest of the mobile and immobile composition

Двуетажен автобус Routemaster Green Line в мащаб 1:24

<< < (3/3)

IKAR:
Айде като си говорим за реализъм, детайлизация и т.н., малко да поизбиеме рибата. Ето снимки на автобуса. За съжаление нямам хубав фотоапарат, само сапунерка, а и моите фотографски умения са повече от ужасяващи. Не ме питайте как съм се мъчил да го вдигам, за да направя снимките, понеже цялата каросерия е от месинг и тежи поне 10 кила. По обясними причини те хич не са хубави. Но, както се казва, като е гарга, да е рошава. Досега не съм видял ж.п. модел, говоря в едрите мащаби, с такава степен на детайлност, правен дори от КИС, КМ1 и другите фирми с шантави ценоразписи. Тоест никой, ама никой от тях не е достигнал такова ниво по отношение на детайла. И никой не се стреми да го достигне - моделите са за каране, не за зяпане с лупа. Е, вярно, че моделът е китайски, ама определено не му личи, че е такъв. С една дума, трябва, както се казва, да "вдигнем летвата".
Коментарите оставям на вас:






BDZ:
Дабъл-декърът е невероятен!!!
Защо не го пуснеш в www.diecastcarsbg.com - там ще го оценят по достойнство. :good:

IKAR:
Използвам тази тема да ви покажа една много хубава новост от Шуко - автобус Сетра в 1:18, изключително високо детайлизиран и с отварящи се врати и капаци на двигателя, за 230 евро. И в България е имало такива. Де и в ж.п. моделизма цените да бяха такива.....

https://ck-modelcars.de/en/schuco-1-18-setra-s6-bus-year-1956-blue-white-450034700/p-50665/

pach:

--- Цитат на: IKAR link=topic=1879.msg114052#msg114052 date=1546888727 ---Използвам тази тема да ви покажа една много хубава новост от Шуко - автобус Сетра в 1:18, изключително високо детайлизиран и с отварящи се врати и капаци на двигателя, за 230 евро. И в България е имало такива. Де и в ж.п. моделизма цените да бяха такива.....

https://ck-modelcars.de/en/schuco-1-18-setra-s6-bus-year-1956-blue-white-450034700/p-50665/

--- Край на цитат ---

Да имаме някъде снимка на български такъв автобус,
че не намирам нещо на първо ...търсене? Дай нещо !!!

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия