Главен форум | Main forum > Останалият подвижен и неподвижен състав | Rest of the mobile and immobile composition

Двуетажен автобус Routemaster Green Line в мащаб 1:24

<< < (2/3) > >>

br185:

--- Цитат на: EMPEROR link=topic=1879.msg28807#msg28807 date=1253971005 ---Вземи го наснимай, недей само обяснява да дразниш  ;D

--- Край на цитат ---
Честито за страхотната придобивка ама дай малко снимки, че така само на фантазия ни потекоха лигите  :swoon:!

IKAR:
Ще има, разбира се. Сега в момента нямам фотоапарат под ръка. За "играчката" - нищо подобно. Аз не мога да го вдигна, пък камо ли малко дете да си играе с него...най много да му е*e майката за отрицателно време, каквото със сигурност ще се случи и с който и да е модел от нашата черга, ако попадне в детски ръчички. Ето "братчетата" му, понеже конкретно този е спрян от производство, но се намира по моделистките магазини, също и в и-бей съм го виждал.
http://www.sunstartoys.com/SSBus_catalogue_2008lr.pdf
За мащаба съм съгласен, но като ще е гарга, да е рошава. 1:22.5 не е ли Spur G?

CaLLlo:

--- Цитат на: IKAR link=topic=1879.msg28812#msg28812 date=1253975826 ---... 1:22.5 не е ли Spur G?

--- Край на цитат ---

http://www.kdtroeger.de/c2.htm

G_GROZ:
Понятие "Spur G" няма, тъй като междурелсовото разстояние на този мащаб е 45 мм, както при Spur1. Мащабът "G" e създаден като по-евтин градински вариант на Spur1. Корпусите на подвижния състав са 1:22,5 ,а колоосите са 1:32. Имам някаква информация защо е измислена тази глупост, но не съм съвсем сигурен, затова няма да споделя. Сигурното е, че има американска връзка. Мене лично много ме дразни тази диспропорция. Ако някой има подвижен състав в "G" може да дойде във ВТУ да го покара на голямо трасе.
"G"/Gartenbahn/-градински влак.

CaLLlo:

Да, проверих как точно стоят нещата и се оказва точно така - Spur G е нарицателното име на стандартния Spur IIm - теснолинейка 1000 mm в мащаб М 1:22,5, или Spur II върху релси на Spur I (M 1:32) = 45 mm.
G в миналото е дошло от гроссе(голям), а сега се възприема по-скоро като гартен-бан(градинска железница).

Останалите варианти на Spur II (M 1:22,5) са много по-слабо разпространени: Spur II, Spur IIe, Spur IIi

Скоро ще пусна отделна тема за да ги изясним мащабите веднъж завинаги.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия