Автор Тема: Арестувани жп любители  (Прочетена 8974 пъти)

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Арестувани жп любители
« Отговор #15 -: 07 Октомври 2009, 22:37:03 »
 :lol: ups  :lol:
« Последна редакция: 08 Октомври 2009, 00:26:08 от piko1 »

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Арестувани жп любители
« Отговор #16 -: 08 Октомври 2009, 00:07:02 »
м да ето къде си изливам мислите кат ми потрябва кошче за душевни отпадъци съветвам да си направите и вие Блогче

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12276
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Арестувани жп любители
« Отговор #17 -: 08 Октомври 2009, 08:40:13 »
За разлика от някой господа тук, аз имам доста повече приетели и интереси в хобито, не се ограничавам с домашното ми макетче и един клуб.
Поддържам доста широки връзки в нашите моделни среди и е логично да се интересувам повече.Но изглежда дори интереса ми към нови неща дразни някои.Може би ще трябва да питам и да ли мога да пърдя , да не би да се подразни някой който още не е решил за себе си дори какво иска.
Вчера съм си позволил по телефона задочно (тъй като той и още една малка група се намираха в Стара Загора) да благодаря на Марио от името на някои мой приятели които не са спотъри (или там както се казваха - трейнспотърс) но също имат проблеми със заснемането на подвижен железопътен състав.
Ама какво да ви занимавам с подробности за това - ще взема да го разбия по-различните теми и така мигом ще ми станат 3500 поста (опс те вече минали).
Кой да знае може пък някой ден дразнещите се да седнат и да ги прочетат за да навлезнат в по-високите нива на хобито, щото пари за това няма да им искам.
За сега от мен това по темата тук.Да се надяваме, че момчетата в Стара Загора не са имали проблеми по заснемането (пътуваха обратно късно и не съм ги чул още) и скоро
може би ще има тук нова тема с фотографии.
Хах, какъв удобен повод пак да пиша за ужас на завистниците!
 ;D ;D ;D
« Последна редакция: 19 Декември 2011, 11:49:18 от pach »

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Арестувани жп любители
« Отговор #18 -: 08 Октомври 2009, 09:14:18 »
Пико, без да се сърдиш, ама твойто прилича на "присмял се хърбел на щърбел".

Друго не мога да разбера, що така подпалихте с Бест рипера, откакто стана ясно, че ще има втори клуб. То не бяха ехидни забележки по отношение на хора, които като цяло са уважавани поне тук във форума, излишно заяждане с Пламен, та се стигна до публикуване на гробчета и др. глупости. Пламен е сред най-близките ми приятел от моделистките такива, и въпреки че съм модератор тука това не попречи да бъде баннат. Разберете няма да се позволи да се трови отмосферата във форума, със заяждания на дребно, без значение откъде идват.

Това че има два клуба по никакъв начин не е страшно, в случай че това поражда напражението. Идеите и формирането им са възникнали поотделно и паралелно във времето. Оказа се, че е невъзможно да бъдат обединени, а и никой не положи някакви сериозни усилия в тая посока. Най-тъпото сега ще е така да се изпокараме, че да направим съвместното участие в каквито и да било прояви невъзможно.

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Арестувани жп любители
« Отговор #19 -: 08 Октомври 2009, 09:44:55 »
Считам че модераторите проявяват толерантност към всички в големи дози. Ако някой не му се нрави, че група хобисти по демократичен начин са си направили клуб проблема си е негов.

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Арестувани жп любители
« Отговор #20 -: 08 Октомври 2009, 13:17:59 »
Май не сме се разбрали ми се струва аз това съм го писал ей така колкото да ви покажа какво може да си пишеш в блога за това и ви препоръчвам да имате такива особено на пламен не за друго а защото
ем там може да си пишеш каквото ти скимне ем няма модератори хем както каза Зазо няма да се допусне да се трови форума демек форума не се трови с простотии а и блога може да се ползва като дневник
то впрочем това му е и идеята ето един линк http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BB%D0%BE%D0%B3
умишлено съм пуснал стария си блог ... но понеже малко закъснявам за работа ще ви напиша като стигна останалото

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Арестувани жп любители
« Отговор #21 -: 08 Октомври 2009, 13:49:19 »
сТава неКъФ беЗуМен оФтоПик зА поРЕДен пЪт.

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Арестувани жп любители
« Отговор #22 -: 08 Октомври 2009, 16:11:33 »
Цитат на: zazo link=topic=1902.msg29408#msg29408 date=1254998959
сТава неКъФ беЗуМен оФтоПик зА поРЕДен пЪт.

та така   за да не ме обвините в поредния Офтопик...
прекратявам темата за сега

относно Марио четох в другия спотърски форум какво са писали и да ви кажа мене лично самата идея да се легализира този вид хоби
е изключително добра то впрочем всичко тръгва  както обикновено от авиационните среди не знам дали ви е известно но Спотъри
е наименованието което ползват в чужбина за хората снимащи самолети всичко започва през втората световна воина и продължава
до края на студената воина някой страни насърчават това хоби само че не точно за цивилни цели пример е Англия със своя Royal Observer Corps която съществува от 1925 та чак до 1995 година
един интересен материал за това как англичаните подпомагат спотърите а пък те от своя страна помагат на властите той може да се  намери тук http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/england/london/3682329.stm
колкото и странно да звучи треин  спотърите не са от вчера може да ги проследим чак до 1940 с появата на едни книжки
издадени в Англия  spotting-а е едно всеобхващащо хоби в което заснемането е една от основните части но има и такива
като подслушване на радио честоти те и запис на разговорите които се осъществяват между диспечерите и машинистите пилотите и тн
обикновено спотърите са хора с доста големи познания които знаят съответно коя машина къде се намира
въпреки че е грешно да наричаме  всички Железопътни и Авиационни фенове спотъри поради това че има хора на които им е приятно просто да наблюдават снимки да четат по списания и а онези занимаващи се с моделизъм  било то Авио или ЖП
относно забраната за снимане по гарите НК ЖИ явно е гледала от Британия там нещата седят по подобен начин но
забележете факта че там за разлика от тук никой не го арестуват за това че е фотограф и не го гледат като извънземно по гарите
все едно си някакъв водещ се на отчет в някой психо диспансер


омг има бъг в форума като напишеш [off] i [/off]   :lol:
« Последна редакция: 08 Октомври 2009, 16:13:05 от piko1 »

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re:Арестувани жп любители
« Отговор #23 -: 08 Октомври 2009, 16:37:33 »
И тук никой не е бил арестуван, че снима.

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Арестувани жп любители
« Отговор #24 -: 08 Октомври 2009, 17:01:35 »
Цитат на: KRAKOMOBILA link=topic=1902.msg29410#msg29410 date=1255009053
И тук никой не е бил арестуван, че снима.
е добре де но все пак могат да те арестуват  :lol: ако пожелаят

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re:Арестувани жп любители
« Отговор #25 -: 08 Октомври 2009, 18:00:10 »
Не могат.  :) Как ще те арестуват за нещо което не е забранено ?  :)

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Арестувани жп любители
« Отговор #26 -: 08 Октомври 2009, 18:37:14 »
Цитат на: KRAKOMOBILA link=topic=1902.msg29415#msg29415 date=1255014010
Не могат.  :) Как ще те арестуват за нещо което не е забранено ?  :)
  АБЕ на гара бе пич не между гарието под някоя сенка  :lol:

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Арестувани жп любители
« Отговор #27 -: 08 Октомври 2009, 19:10:47 »
Проблемът е, че големите фотографи ходят с големи апарати и от опит знам, че обикновенно хората се плашат от тях, а какво да говорим за гузните началници или охранители!?! Голям апарат предполага най-вероято ... журналист - друга мръсна дума у нас ...

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Арестувани жп любители
« Отговор #28 -: 08 Октомври 2009, 19:34:03 »
Цитат на: KRAKOMOBILA link=topic=1902.msg29415#msg29415 date=1255014010
Не могат.  :) Как ще те арестуват за нещо което не е забранено ?  :)

Не е забранено, ама и не е разрешено.  :lol: :lol: :lol:

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re:Арестувани жп любители
« Отговор #29 -: 08 Октомври 2009, 20:19:04 »
Цитат на: XRISTO link=topic=1902.msg29418#msg29418 date=1255019643
Цитат на: KRAKOMOBILA link=topic=1902.msg29415#msg29415 date=1255014010
Не могат.  :) Как ще те арестуват за нещо което не е забранено ?  :)

Не е забранено, ама и не е разрешено.  :lol: :lol: :lol:
Да ама аз не съм работник в НК"ЖИ", че някаква тяхна заповед да ме хваща.  :)