Автор Тема: Роко - Пико въпрос???  (Прочетена 5874 пъти)

Galactica87

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Роко - Пико въпрос???
« -: 08 Октомври 2009, 22:27:20 »
Здравеите от мен .Имам  1 въпрос, ако можете  да ми помогнете :( Значи купих си дигитална мишка на Роко, обаче направих  проекта с линии на ,, HO Piko A ''  Та въпроса ми е дали мога да зглобя линии на пико с мишка на роко??? Проверих  лините на роко и  размерите не са еднакви с тези на пико, радиосите се различават  :( На ново ли трябва да правя проекта ? :(
« Последна редакция: 08 Октомври 2009, 22:29:09 от Galactica87 »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Роко - Пико въпрос???
« Отговор #1 -: 08 Октомври 2009, 22:37:18 »
Нямаш никакви проблеми, стига да ползваш централа и трансформатор, които да са от комплекта на мишката.Линиите са просто две шини, по които локомотивът се захранва.Марката няма никакво значение.Единствено за  "Марклин", не съм сигурен, но "Пико"  определено стават, аз съм пробвал в същата комбинация.  ;D Връзваш изхода от централата към захранващата релса и си джиткаш без проблеми.  :good:Ако нямаш захранваща - запояваш от долната страна(за да не се виждат) на всяка релса по един проводник и всичко е ок.

Galactica87

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Роко - Пико въпрос???
« Отговор #2 -: 08 Октомври 2009, 22:42:49 »
 :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: много благодаря многоооооооооооооо :) Хиляди благодарности какмък ми падна от сърцето :) имам  целия комплект на роко с линии на роко, но не ми харесват  защото са със изкуствена баластра!!! 

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Роко - Пико въпрос???
« Отговор #3 -: 08 Октомври 2009, 22:47:36 »
И аз имах такива - продадох ги, защото ми се струват много неестествени.Добре си се спрял на Пико - след Тилиг са най-добрият избор в момента, поне според мен.  :good:
Между другото, баластрата може да се вади, но да си правиш макет с такива релси е скъпо, защото в сетовете се предлагат малко разновидности, а да си купиш каквито ти трябват от сайта им или от където и да е е  много по-скъпо. :) А стрелките им са суми...
« Последна редакция: 08 Октомври 2009, 22:50:36 от XRISTO »

Galactica87

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Роко - Пико въпрос???
« Отговор #4 -: 08 Октомври 2009, 23:14:42 »
Ами честно казано аз  се спрях  на  лините на пико защото само с тях направих макет според размера с който разполагам :) с другите се нещо не ми харесваше.На 25 ще си поръчам релсите за сега съм направил дръвчета и първия модул  е само скроен.

G_GROZ

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Роко - Пико въпрос???
« Отговор #5 -: 09 Октомври 2009, 01:45:55 »
Не знам защо ще ги поръчваш, като в малкия ЦУМ ги има всички видове релси на ПИКО. На цена от каталога. Писах по този въпрос в друг пост. Обърни внимание на сетовете от релси и стрелки. Излиза много по евтино. Ако ги поръчаш там ще ти направят и 10% отстъпка от каталожната цена. И нещо друго. Ако използваш захранващия елемент който се щраква към релсите на ПИКО/тази джаджа към която закачаш кабела за релсите/ трябва да е без кондензатор,а ако има такъв трябва да се разпои. Джаджата също се продава и я има там.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12274
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Роко - Пико въпрос???
« Отговор #6 -: 09 Октомври 2009, 08:53:14 »
Релсов материал на Пико се продава не само в малкият ЦУМ ,  но и при Жоро.
Каталожната цена която показва Тихомир, вече не е актуална, за справка виж западните сайтове - с изключение на Конрад , всички свалиха цените с десетина процента минимум.Но пък Конрад единствено дава кредит (на изплащане) за своите клубни членове.

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Роко - Пико въпрос???
« Отговор #7 -: 09 Октомври 2009, 19:40:17 »
Относно релсите на Пико - аз лично съм се спрял на тях и съм струпал почти цялото количество, което ми е необходимо. Преди време Начо ми спомена, че без да иска забравил една релса на Пико есента на балкона и я открил чак през пролетта след като се стопил снега... И най-важното - НЯМАЛО НИКАКВА, АМА СЪВСЕМ НИКАКВА РЪЖДА!!! Това е един доста основен момент, имайки предвид че някой ден макета ми ще бъде преместен на относително влажно място (в смисъл много близо до морето, а там изпарения, сол...)

Иначе Шинохара и Тилиг сигурно са по-добри, но мене Пико ме устройват идеално.

И още нещо - имай предвид че има 2 вида релси Пико - старите П-профил, които са от ламарина и са много зле и новите Т-профил Пико А глайс.  :hi:

Galactica87

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Роко - Пико въпрос???
« Отговор #8 -: 09 Октомври 2009, 19:45:57 »
дам за двата вида знам.Пико Т профилните имам предвид.Само не знам дали пико предлага депо,  защото не видях в каталога такова нещо!

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Роко - Пико въпрос???
« Отговор #9 -: 09 Октомври 2009, 19:51:24 »
Ей го е: http://piko.de/produkt_db/check.php?page=detail&grand_id=5&parent_id=1&child_id=3&id=61823

Струва само 20 лева и е предвидено ако искаш да бъде и преходно (с врати от двата края) - въпрос на предпочитание.

Galactica87

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Роко - Пико въпрос???
« Отговор #10 -: 09 Октомври 2009, 19:56:02 »
а не не  имах предвид обращалото :)  кръгчето дето ги върти  ;D

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Роко - Пико въпрос???
« Отговор #11 -: 09 Октомври 2009, 19:59:52 »
Обръщател...Пико не правят такова нещо, но Roco, Heljan, Fleischmann го правят... и Jouef/Hornby, но последният не може да се сравнява с първите 3. Има и други фирми, които съм пропуснал.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Роко - Пико въпрос???
« Отговор #12 -: 09 Октомври 2009, 20:54:00 »
Много кинти е, приятелю.И мене ме кефи, но ми се струва трудно за изработка, а и в ибея са суми, та суми.А нов...скъпичко.  :spiteful:

Galactica87

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Роко - Пико въпрос???
« Отговор #13 -: 09 Октомври 2009, 21:04:28 »
Е да скъпо, ама като съм му хвърлил мерак какво да правя ? Се до нова година ще  го зема :) стига да е до 250 лв повечко не ми се дават.

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Роко - Пико въпрос???
« Отговор #14 -: 09 Октомври 2009, 21:20:35 »
250, ама ги обърни в Евро и си готов  :hi:
иначе този на Jouef беше някъде около 100 и даже под 100 лева, но е много зле на външен вид.
Друго нещо, което трябва да знаеш е, че за обръщател и депо към него трябва да отделиш най-малко 1 х 1 метра площ от макета - просто обръщателя е около 30 см, след това имаш още толкова разстояние от обръщателя до вратите на самото депо (никъде няма депо, на което вратите да са веднага след ръба на обръщателя) и най-накрая още 30 и няколко сантиметра за сградата на депото...
Някои казват че обръщателят е скъпо удоволствие - да, съгласен съм, скъпо е защото даваш доста пари наведнъж, но с един обръщател може да имате 10 и повече коловоза на депото, а я пробвайте да постигнете същото посредством стрелки на 1 м2 ... освен това примерно 9 стрелки за 10 коловоза заедно с механизмите ще ти излязат като сума пак толкова (че и повече).
В заключение - обръщателят е много красиво и ефектно нещо, но иска пари и място.
« Последна редакция: 09 Октомври 2009, 21:23:35 от Аркадий Кузнецов »